50 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na pięćdziesiątą rocznicę ślubu

50 rocznica ślubu to dzień godny świętowania. W końcu małżeństwo z tak długim stażem zasługuje na wiele gratulacji ze względu na wytrwałość w miłości. Nie każdy doczekuje tej okazji, a więc tym bardziej jest powód do radości. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje związane z pięćdziesiątą rocznicą ślubu.

50 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na pięćdziesiątą rocznicę ślubu
elements.envato.com

50 rocznica ślubu – znaczenie

W czym tkwi piękno 50 rocznicy ślubu? W fakcie ogromnej wytrwałości miłosnego uczucia. Ten zacny jubileusz przeżywają zwykle osoby w wieku emerytalnym, a zatem najczęściej nasi dziadkowie. Mimo że włos na głowie już nie jest ten sam, a i zdrowie często nie jest idealne, wielu seniorów nie obchodzi hucznie wielu imprez i uroczystości.

50 rocznica ślubu to jednak coś innego, coś wyjątkowego. Seniorzy mają okazję wspominać moment swojego ślubu, który miał miejsce pół wieku wcześniej. Choć chwilami pamięć ich zawodzi, ten moment zapada im w głowie nawet pięćdziesiąt lat później. Moment zbliżania się w stronę ołtarza, złożenia sobie przysięgi i nałożenia drogocennych obrączek. Przypominają sobie również ten pierwszy taniec, po tak długim czasie z pewnością zatańczyliby jeszcze raz. Choć zdrowie nie musi na to pozwalać, ich uczucie jest na tyle mocne, że przezwycięży każdą słabość.

50 rocznica ślubu – jak się nazywa?

Pięćdziesiąta rocznica ślubu bardzo często określana jest jako „złota”. Trudno się dziwić. W końcu małżeństwo, które przetrwało już 50 lat, bez cienia wątpliwości zasługuje na medal koloru złotego. Nazwa „złoty” została wybrana dlatego, by podkreślić wagę tego osiągnięcia. Zwykło się mówić, że coś „warte złota”, jest niemal bezcenne. W tym przypadku musimy się z tym zgodzić. Złota jest nie tylko rocznica, ale i ludzie. Zarówno mąż, jak i żona z pewnością nie dotrwaliby wspólnie tak długo, jeśli nie darzyliby się prawdziwym uczuciem. Miłością, która przetrwała pół wieku i nic nie zapowiada na to, by cokolwiek miało ją zakończyć. W końcu wszelkie słabości łatwiej przetrwać razem, a zwłaszcza przy obecności ukochanej drugiej połówki.

Sprawdź:  45 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą piątą rocznicę ślubu

Prezent na 50 rocznicę ślubu

Pewnie zastanawiacie się, jaki upominek okaże się najlepszy dla Waszych dziadków, rodziców, czy też… dla Was samych, jeśli drodzy seniorzy nie przeraziła Was ta nowoczesna technologia, jaką jest świat internetu.

Prezenty na 50 rocznicę ślubu mogą być różne. Bardzo często wnuki decydują się na album ze wspomnieniami, które ukazują dziadkom te piękne, pięćdziesiąt lat wspólnego życia. Nierzadko również można zakupić kochanym małżonkom pościel jedwabną, która ozdobi ich łóżko i wprowadzi nieco więcej ciepła każdej nocy. Skoro mowa o pościeli, to może warto do niej dołączyć personalizowane poduszki z imionami naszych małżonków?

50 lat małżeństwa to także świetna okazja na zorganizowanie jubilatom pięknego wyjazdu, przypominającego ten sprzed wielu lat. Wycieczka nad morze albo wyjazd w stronę Tatr to tylko dwie z wielu opcji, którymi możecie się zainspirować. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować także wyjazd za granicę, być może do romantycznego Paryża. Pamiętajcie, wiek to tylko liczba!

Jeśli nasi najdrożsi starzeją się jak wino, to gustowny alkohol również nie będzie złym pomysłem, oczywiście w rozsądnych proporcjach. W końcu ich zdrowie jest najważniejsze. Do kompletu możemy zdecydować się na bukiet pięćdziesięciu róż, z luksusową bombonierką. To wszystko sprawi, że na twarzy naszych jubilatów z pewnością zobaczycie szczery uśmiech i łzy wzruszenia.

Złota rocznica ślubu – jakie to gody?

Złotą rocznicą ślubu popularnie nazywamy pięćdziesiąte gody małżeńskie. Dla porównania, pierwsza rocznica nosi nazwę papierowych godów. Różnicę widzimy wyraźnie. Złoto jest znacznie cenniejsze od papieru, dlatego akurat ten kruszec został wybrany, by podkreślić trwałość relacji małżeńskiej. Złote gody to także oznaka wyjątkowości i dostojeństwa.

Z tej okazji małżonkowie mogą się zdecydować na odnowienie swojego aktu małżeństwa, by jeszcze mocniej odczuć swoje wzajemne, romantyczne uczucia, które nie gasną nawet po tak długim czasie. Rodzina małżonków, a zwłaszcza dzieci i wnuki zwykle organizują także uroczyste spotkanie, aby hucznie świętować ten wyjątkowy dzień. Dobra zabawa jest wskazana, bo okazja jest przecież niezwykła. W końcu taka okazja zdarza się raz na 50 lat!

Sprawdź:  Rocznice Ślubu: Nazwy, które warto znać

Życzenia na 50 rocznicę ślubu

Z 50 rocznicą ślubu wiąże się również składanie gratulacji i życzeń drogim małżonkom. Nie masz pomysłu na życzenia z okazji tego święta? Przedstawiamy nasz pomysł, którym możesz się zainspirować.

Drodzy dziadkowie. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest 50 rocznica ślubu, chcemy Wam życzyć przede wszystkim mnóstwo zdrowia, abyśmy cieszyli się Waszym towarzystwem jeszcze przez długie lata. Wasza miłość jest dla nas wzorem do naśladowania. Jesteśmy dumni, że mamy w rodzinie tak pięknie kochających się ludzi. Bądźcie szczęśliwi, cieszcie się z każdego dnia i darzcie się tym pięknym uczuciem do końca świata i jeden dzień dłużej. Sto lat!

Mamy nadzieję, że uda Wam się pięknie zaaranżować ten wyjątkowy dzień. Złote gody znakomita okazja na to, by pokazać naszym jubilatom, jak mocno ich kochamy za to, że sami kochają się jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Znaczenie imion (Imiennik)
Imię Amelia – pochodzenie i znaczenie imienia Amelia
Amelia to popularne imię żeńskie, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem w epoce romantyzmu, jednak od pewnego czasu znów wraca do łask. W roku 2014 imię to nadano dziewczynkom tak wiele
Czytaj dalej
Życzenia
Najpiękniejsze życzenia na 50 urodziny
Pół wieku, czyż to nie brzmi dumnie? Trudno nie zgodzić się z tym, że pięćdziesiąt lat to naprawdę dużo czasu, a życzenia na 50 urodziny powinny podkreślać doniosłość tej daty.
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
12 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na dwunastą rocznicę ślubu
To niesamowite, ale już w najbliższym czasie minie dwanaście lat, odkąd stanęliście na ślubnym kobiercu. To już naprawdę wiele! Tylko pomyślcie - 12 rocznica ślubu - to już 4383 dni
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
11 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na jedenastą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się kolejna - 11 rocznica ślubu. Czy to nie nadzwyczajne, jak szybko ten czas zleciał? A jednak, od ślubu minęła już ponad dekada. Każda kolejna rocznica będzie
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
9 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na dziewiątą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się 9 rocznica ślubu? Wspaniale! To naprawdę godny podziwu wynik. Może zastanawiacie się, czy w ogóle świętować taką rocznicę. W końcu już niedługo większa, „poważna”, okrągła rocznica
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
55 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na pięćdziesiątą piątą rocznicę ślubu
To niesamowite, ale jest faktem. Od Waszego sakramentalnego “tak” już niedługo minie okrągłe pięćdziesiąt pięć lat. A przecież pamiętacie jeszcze dobrze ten dzień. Może nie, jakby to było wczoraj albo
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
8 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na ósmą rocznicę ślubu
8 rocznica ślubu! To naprawdę niesamowity wynik, który trzeba docenić. Należą wam się ogromne gratulacje. Na pewno włożyliście w swoje małżeństwo mnóstwo miłości i pracy, przeżyliście razem wiele pięknych wspomnień,
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
45 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą piątą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się wspaniały dzień, którego zdecydowanie nie powinniście pominąć. Już niedługo kolejna okrągła rocznica Waszego małżeństwa! Tym razem to 45 rocznica ślubu. To niezwykłe osiągnięcie, które bez dwóch
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
75 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu
To już Wasza 75 rocznica ślubu! Kiedy to zleciało!? Jak w to w ogóle możliwe!? A jednak, właśnie nadszedł ten wyjątkowy dzień, w którym będziecie celebrować okrągłą rocznicę ślubu -
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
40 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą rocznicę ślubu
Pamiętacie dzień swojego ślubu? No przecież, że pamiętacie - to był jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w Waszych życiach. Wtedy jeszcze nie wiedzieliście, jak długo potrwa Wasza przygoda.
Czytaj dalej