Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze, jednak częste golenie bądź usuwanie włosków woskiem może być uciążliwe. Chcąc pozbyć się owłosienia na stałe, warto wziąć pod uwagę depilację laserową, która jest jedyną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu i jakie są jego zalety?

Skąd duża popularność depilacji laserowej?

Istnieje wiele metod pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa to zabieg kosztowniejszy niż depilacja pastą cukrową czy woskiem, niemniej cieszy się coraz większą popularnością. Co w takim razie wpływa na tak duże zainteresowanie epilacją? Przede wszystkim efekty. Zabiegi wykonuje się z określoną częstotliwością, a z każdą kolejną wizytą odrastających włosków jest znacznie mniej, aż w końcu nie ma ich w ogóle. Drugim atutem jest komfort w trakcie zabiegu oraz fakt wyeliminowania takich problemów jak wrastające włoski czy zapalenie okołomieszkowe.

Jak to działa?

W trakcie zabiegu do wnętrza włosków wnika wiązka światła, która następnie trafia do mieszka włosowego. Tam prowadzi do jego uszkodzenia, co sprawia, że włos nie odrasta. Kluczowa jest tutaj melanina, czyli barwnik zawarty w skórze i włoskach. Im jest go więcej, a więc im ciemniejsze włoski, tym łatwiej się ich pozbyć. Osoby, które mają jasne włosy, muszą więc liczyć się z tym, że liczba zabiegów będzie większa. Ponadto, ponieważ laser działa na melaninę, tą metodą nie da się pozbyć siwych włosów – w nich melaniny nie ma. Mimo tego, że laser mocno ingeruje we włoski, jest przy tym bezpieczny dla skóry. Nie musimy obawiać się poparzeń. Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach co 4-6 -8 tygodni, w zależności od partii ciała a efekty widać już po kilku wizytach. Ponieważ na efekty depilacji wpływa wiele czynników, nie da się jednoznacznie określić, ile będzie trwać cała seria zabiegowa.

Ważne przygotowanie

Zanim kosmetolog przeprowadzi depilację, konieczna jest konsultacja pod kątem stanu skóry i włosów oraz wykluczenie ewentualnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać (jak również stosować samoopalaczy i korzystać z solarium), gdyż przy świeżej opaleniźnie skóra jest uwrażliwiona i wzrasta ryzyko poparzeń i przebarwień. Nie można także stosować kremów do depilacji ani kosmetyków złuszczających, peelingów. Na poddawanej depilacji partii ciała należy w dniu zabiegu zgolić włoski maszynką jednorazową. Skóra powinna być gładka i sucha – nie należy smarować się balsamami, kremami. Na około 2 tygodnie przed zabiegami należy również odstawić niektóre zioła, leki fotouczulające i kremy z kwasami. Zawarte w nich substancje mogą bowiem wywoływać uczulenie. Po zabiegu bezwzględnie należy używać kremów z wysokim filtrem, ponieważ skóra będzie bardzo wrażliwa na słońce.

Więcej na temat depilacji laserowej przeczytasz na https://idealbeauty.pl/oferta/depilacja-laserowa-warszawa/

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo