Gdzie nad morze z dzieckiem?

Polskie morze to chyba najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Rodziny wolą jechać na wakacje z dziećmi nad morze niż w góry, z uwagi na to, że woda, plaża i stawianie zamków z piasku jest bardziej zachęcające dla maluchów niż nudne (z punktu widzenia dzieci) spacery po górach. Obecnie niemal wszystkie polskie kurorty posiadają infrastrukturę dla rodzin z dziećmi. Gdzie jest ona najlepsza? Jakie nadmorskie miejscowości posiadają najciekawszą ofertę rodzinnych wakacji?

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Przed rozpoczęciem dywagacji na temat najlepszych nadmorskich kurortów pod kątem wakacji z dzieckiem, należy zastanowić się, jakie powinny mieć cechy takie miejscowości oraz co powinno się w nich znajdować.

Jednym z podstawowych czynników, którymi powinni kierować się rodzice przy obieraniu miejsca wakacji, powinny być czyste plaże. Nikt nie lubi wypoczywać wśród walających się śmieci oraz kąpać się w brudnym morzu. W związku z tym należy unikać plaż zlokalizowanych przy większych miastach, gdzie woda zanieczyszczona jest dodatkowo przez miejskie ścieki (np. Trójmiasto), a wybierać kurorty w niewielkich miejscowościach.

Gdzie nad morze z dziećmi?

Drugi czynnik to hałas. Rodziny z dziećmi nie powinny wybierać się do miejsc, w których znajdują się liczne dyskoteki, zatłoczone deptaki czy wypożyczalnie quadów, na których turyści pędzą po plażach. Dla rodzin z dziećmi najlepsze są więc niewielkie, spokojne miejscowości, w których łatwiej również utrzymać dziecko w zasięgu w wzroku.

Przy wyborze kierunku wakacji z dzieckiem należy również zwrócić uwagę na dostępną w danym miejscu infrastrukturę – czy na plaży istnieje możliwość wypożyczenia parawanu, leżaków, zabawek plażowych oraz czy w pobliżu znajdują się place zabaw oraz inne atrakcje, które mogą stanowić dla dzieci przerywnik od zabawy na plaży.

Dokąd z dzieckiem nad morze?

Świnoujście

Jednym z większych, często polecanych przez rodziców kurortów jest Świnoujście. Plaże w Świnoujściu zaliczane są do jednych z najczystszych w Polsce, co docenia wielu rodziców, ponadto dzięki przepływającym tam prądom morskim, woda w sezonie jest cieplejsza niż w innych miejscach. Oprócz wymienionych atutów, latem w Świnoujściu rozkładane są dmuchane atrakcje dla dzieci, które mogą być dla pociech doskonałym przerywnikiem od zabawy na plaży.

Sprawdź:  Jak przygotować się do wyjazdu na żagle z dzieckiem?

Mrzeżyno

Inną polecaną miejscowością jest Mrzeżyno. Oprócz lokowanych latem atrakcji dla dzieci typu dmuchane zamki czy wesołe miasteczko, w miejscowości tej znajduje się malowniczy port zlokalizowany przy ujściu rzeki Regi. W ośrodku można skorzystać w rejsu jachtem.

Ostrowo

Ostrowo to kolejna miejscowość bardzo dobra do wyjazdów na wakacje z dziećmi. Jest to niewielka osada, zlokalizowana o 15 km od popularnego Władysławowa, która cechuje się ciszą i spokojną, nieprzeludnioną latem plażą.

Inne miejscowości

Wielu rodziców poleca również takie miejscowości jak Grzybowo czy Dziwnów – ośrodki te cechują się spokojnymi plażami, a przy tym licznymi atrakcjami dla dzieci, np. wioską indiańską w Grzybowie czy zjeżdżalnią wodną w Dziwnowie.

Dzieci, ale też dorośli, mogą również być zadowoleni z wakacji w Trzęsaczu. Oprócz słynnego klifu, w miejscowości tej funkcjonuje kolejka wąskotorowa, którą można się wybrać na przejażdżkę. Ponadto plaża w Trzęsaczu jest niezwykle malownicza.

Innym kierunkiem do wakacji z dzieckiem na polskim morzem może być Międzywodzie. Międzywodzie to niewielka miejscowość letniskowa zlokalizowana na wyspie Wolin, która oprócz leżakowania nad morzem oferuje wizytę w Wolińskim Parku Narodowym. Dla dzieci wakacje w Międzywodziu mogą być ogromną frajdą, ponieważ będą miały okazję zobaczyć żubry, dziki, orły i wiele innych imponujących zwierząt.

Wymienione miejscowości to jedne z wielu ośrodków, do których mogą się wybrać rodziny z dziećmi. Nad polskim morzem istnieje bowiem wiele miejsc i wiosek letniskowych z malowniczymi plażami, które mogą zachwycić nie tylko dzieci, ale i rodziców. Wystarczy tylko poszukać i zagłębić się w atrakcje, które oferują samorządy tych terenów.

Dodaj komentarz

Karmienie niemowląt Upały
Woda do picia: z kranu, filtrowana, a może butelkowana?
Spór o to, jaka jest najlepsza woda do picia nie ustaje! Według wielu osób, woda z kranu nie nadaje się do spożycia bezpośrednio po nalaniu do szklanki i zamiast tego
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy
Okres w ciąży: Czy jest możliwy? Co oznacza?
Czy możliwy jest okres w ciąży? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ w praktyce jest to jednocześnie i możliwe i niemożliwe. Gdzie tkwi sprzeczność? Miesiączka w ciąży Zacznijmy od krótkiego przypomnienia, czym właściwie
Czytaj dalej
Finanse Newsy Turystyka
Bon 500 zł na wakacje! Najważniejsze szczegóły programu
W połowie maja wicepremierka i ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd pracuje nad programem 1000 plus na wakacje. Świadczenie to miało trafić do osób zatrudnionych na podstawie umowy o
Czytaj dalej
Prawo Turystyka
Dowód osobisty dla dziecka w 2020 roku +[POBIERZ WNIOSEK]
Dowód dla dziecka Planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem za granicę? Czy pamiętasz o tym, że podobnie jak dorośli, tak i dziecko powinno posiadać ważny dowód osobisty lub paszport – w zależności
Czytaj dalej
Finanse Newsy Turystyka
900 a nie 1000 zł na wakacje od rządu. To pracodawca zdecyduje, czy otrzymasz bon na wakacje
Bon na wakacje o wartości 1000 zł to nowy pomysł polskiego rządu, który ma zachęcić Polaków do podróży po kraju i wesprzeć polski sektor turystyczny w czasach kryzysu spowodowanego epidemią
Czytaj dalej
Newsy Turystyka
Otwarcie Suntago Park of Poland: Czy warto odwiedzić miejsce, którego stworzenie kosztowało 170 mln Euro?
W taką pogodę jak ta, którą serwuje nam tegoroczna zima trudno marzyć o czymś innym niż urlop w tropikach. Albo w alpejskiej wiosce... Trudno w to uwierzyć, ale te dwa
Czytaj dalej