Gdzie nad morze z dzieckiem?

Polskie morze to chyba najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Rodziny wolą jechać na wakacje z dziećmi nad morze niż w góry, z uwagi na to, że woda, plaża i stawianie zamków z piasku jest bardziej zachęcające dla maluchów niż nudne (z punktu widzenia dzieci) spacery po górach. Obecnie niemal wszystkie polskie kurorty posiadają infrastrukturę dla rodzin z dziećmi. Gdzie jest ona najlepsza? Jakie nadmorskie miejscowości posiadają najciekawszą ofertę rodzinnych wakacji?

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Przed rozpoczęciem dywagacji na temat najlepszych nadmorskich kurortów pod kątem wakacji z dzieckiem, należy zastanowić się, jakie powinny mieć cechy takie miejscowości oraz co powinno się w nich znajdować.

Jednym z podstawowych czynników, którymi powinni kierować się rodzice przy obieraniu miejsca wakacji, powinny być czyste plaże. Nikt nie lubi wypoczywać wśród walających się śmieci oraz kąpać się w brudnym morzu. W związku z tym należy unikać plaż zlokalizowanych przy większych miastach, gdzie woda zanieczyszczona jest dodatkowo przez miejskie ścieki (np. Trójmiasto), a wybierać kurorty w niewielkich miejscowościach.

Gdzie nad morze z dziećmi?

Drugi czynnik to hałas. Rodziny z dziećmi nie powinny wybierać się do miejsc, w których znajdują się liczne dyskoteki, zatłoczone deptaki czy wypożyczalnie quadów, na których turyści pędzą po plażach. Dla rodzin z dziećmi najlepsze są więc niewielkie, spokojne miejscowości, w których łatwiej również utrzymać dziecko w zasięgu w wzroku.

Przy wyborze kierunku wakacji z dzieckiem należy również zwrócić uwagę na dostępną w danym miejscu infrastrukturę – czy na plaży istnieje możliwość wypożyczenia parawanu, leżaków, zabawek plażowych oraz czy w pobliżu znajdują się place zabaw oraz inne atrakcje, które mogą stanowić dla dzieci przerywnik od zabawy na plaży.

Dokąd z dzieckiem nad morze?

Świnoujście

Jednym z większych, często polecanych przez rodziców kurortów jest Świnoujście. Plaże w Świnoujściu zaliczane są do jednych z najczystszych w Polsce, co docenia wielu rodziców, ponadto dzięki przepływającym tam prądom morskim, woda w sezonie jest cieplejsza niż w innych miejscach. Oprócz wymienionych atutów, latem w Świnoujściu rozkładane są dmuchane atrakcje dla dzieci, które mogą być dla pociech doskonałym przerywnikiem od zabawy na plaży.

Mrzeżyno

Inną polecaną miejscowością jest Mrzeżyno. Oprócz lokowanych latem atrakcji dla dzieci typu dmuchane zamki czy wesołe miasteczko, w miejscowości tej znajduje się malowniczy port zlokalizowany przy ujściu rzeki Regi. W ośrodku można skorzystać w rejsu jachtem.

Ostrowo

Ostrowo to kolejna miejscowość bardzo dobra do wyjazdów na wakacje z dziećmi. Jest to niewielka osada, zlokalizowana o 15 km od popularnego Władysławowa, która cechuje się ciszą i spokojną, nieprzeludnioną latem plażą.

Inne miejscowości

Wielu rodziców poleca również takie miejscowości jak Grzybowo czy Dziwnów – ośrodki te cechują się spokojnymi plażami, a przy tym licznymi atrakcjami dla dzieci, np. wioską indiańską w Grzybowie czy zjeżdżalnią wodną w Dziwnowie.

Dzieci, ale też dorośli, mogą również być zadowoleni z wakacji w Trzęsaczu. Oprócz słynnego klifu, w miejscowości tej funkcjonuje kolejka wąskotorowa, którą można się wybrać na przejażdżkę. Ponadto plaża w Trzęsaczu jest niezwykle malownicza.

Innym kierunkiem do wakacji z dzieckiem na polskim morzem może być Międzywodzie. Międzywodzie to niewielka miejscowość letniskowa zlokalizowana na wyspie Wolin, która oprócz leżakowania nad morzem oferuje wizytę w Wolińskim Parku Narodowym. Dla dzieci wakacje w Międzywodziu mogą być ogromną frajdą, ponieważ będą miały okazję zobaczyć żubry, dziki, orły i wiele innych imponujących zwierząt.

Wymienione miejscowości to jedne z wielu ośrodków, do których mogą się wybrać rodziny z dziećmi. Nad polskim morzem istnieje bowiem wiele miejsc i wiosek letniskowych z malowniczymi plażami, które mogą zachwycić nie tylko dzieci, ale i rodziców. Wystarczy tylko poszukać i zagłębić się w atrakcje, które oferują samorządy tych terenów.

Dodaj komentarz

Turystyka

Wakacje we Włoszech z dzieckiem

Wakacje spędzone z dziećmi, to wspaniały pomysł, wbrew opiniom sceptyków, którzy wróżą zmarnowany urlop pełen narzekań i wyrzeczeń. Podróżowanie z maluchami buduje więź pomiędzy nimi a rodzicami. To czas, gdy...

Czytaj dalej →
Turystyka

Wypoczynek z dziećmi na campingu?

Gdy myślimy o wakacjach, większości z nas natychmiast przychodzi na myśl wypoczynek w hotelu. Nie zawsze musi to być „all inclusive” w egzotycznym kraju, przeważnie jednak właśnie hotel kojarzy nam...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general