6 i pol miesiaca…i?

Drogie mamusie moja Laurunia ma szesc i pol miesiaca i jak tam czytam co dzieci w tym wieku robia to jestem przerazona…siedziec nie siedzi tzn jak ja podciagne za raczki to sie podnosi ale to wszystko, obracac sie…obraca ale sporadycznie i to raczej z brzucha na plecy nie odwrotnie, zebow brak ale tym sie nie przejmuje, sprezynowac jej sie nie chce…ja nie wiem, moze cos z nia nie tak? Pediatra na ostatniej wyzycie a byla 3 tygodnie temu mowila ze rozwija sie prawidlowo ale czy ja wiem…:(

Monia i czerwcowa córeczka:)

6 odpowiedzi na pytanie: 6 i pol miesiaca…i?

  1. Re: 6 i pol miesiaca…i?

    Jeżeli pediatra mówiła, że prawidłowo to nie masz się czym martwić. Synek mojej koleżanki zaczął siadać gdy miał 8 miesięcy i też było wszystko ok.
    Pozdrawiam serdecznie


    Ola i Ulcia (9m)

    • Re: 6 i pol miesiaca…i?

      Cześć:)
      Moja Nina tez pózno siedziała.Jak miala 7m-cy i tydzień po raz pierwszy posadzona usiedziała sama ok 10 min. Potem już szlo z górki. W wieku 6,5 m-ca nie potrafiła usiedzieć jeszcze ani minuty:)

      Przewracać się przewracała, ale za to córeczka koleżanki wogóle nie była zainteresowana jakimkolwiek przewracaniem się. W wieku ośmiu m-cy jeszcze się nie przewracała, nie wiem jak potem, bo nie pytałam.
      Możesz spróbować pokazać dziecku,że można się obrócić. Tzn. jak dziecko leży na pleckach to pomóż mu się przewrócić,żeby “załapało”,że tak też można.ja tak robiłam i Nina szybko się przewracała.

      Zeby- Ninie pierszy wyszedł w wieku 10 m-cy.W tej chwili ma dwa, a za dwa tyg. skończy rok. I wiem, ze nie nie wygrała konkursu na najstarszego bezzębnika, który kiedś ogłosiłam na “kiedy dziecko już jest” 🙂

      Spręzynowanie- moje dziecko NIGDY nie sprężynowało na nóżkach, a teraz zaczyna już wstawać trzymając się mebli.:))

      Acha- odwiedzamy neurologa regularnie- wszystko jest ok:)

      Także widzisz myślę,że absolutnie nie masz powodu do zmartwień.Zresztą jesli coś Cie niepokoi zawsze możesz odwiedzić specjalistę,, ale pamiętaj,że kazde dziecko rozwija się swoim tempem,a Twoje jeszcze spokojnie mieści sie w granicach normy 🙂
      Uszy do góry.

      Pozdr:)

      • Re: 6 i pol miesiaca…i?

        Moj synek tez sie dlugo nie odwracal. Nie lezal na brzuszku i nie chcial podnosic glowki. Robil to sporadycznie. Siadac samodzielnie zaczal tez jakos po 6 mies. Nigdy nie sprezynowal. Ale jak sie zaczelo, to poszlo blyskawicznie. I siadanie i odwracanie sie:)Teraz ma 11,5 mies i zaczyna chodzic i jest taki ruchliwy za minuty nie usiedzi w spokoju. Nie ma regul. JAk pediatra mowi, ze ok, to pewnie nie ma nic podejrzanego. A jak sie odwraca sporadycznie, to znaczy ze umie, moze nie lubi?

        Elik i Antek

        • Re: 6 i pol miesiaca…i?

          kochana, nie martw się, naprawdę, kazde dziecko ma swoje własne tempo rozwoju i nie mozna porównywać, najważniejsze ze dobrze się rozwija i jest zdrowa 😉 a na wszystko przyjdzie czas 😉

          Ola z Natalią- 2.06.2003

          • Re: 6 i pol miesiaca…i?

            Nie czytaj, co robią inne dzieci ” w tym wieku” a już na pewno nie przejmuj się tym! Moja Sylwia prawie w ogóle się nie przekręcała z brzuszka na plecy,a z plecków na brzuszek to ani razu, nie siadała sama, nie pełzała. dopiero w 9-tym miesiącu zaczęła sama siadać, w 10-tym raczkować,a w 13-tym chodzić.
            Jeżeli pediatra twierdzi, że Laura rozwija się ok, to ja bym jej zaufała.
            A, i pierwszy ząbek pokazał się gdy kończyła 7 miesięcy, następny kilka dni później. A dziś ma 9 zębów (to chyba “średnia krajowa” jak na jej wiek).

            Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

            • Re: 6 i pol miesiaca…i?

              Hej!
              Mój Fifi do 6 mc też niewiele inicjatywy własnej wykazywał 🙂 W 4 mc przewrócił się kilka razy z pleców na brzuch i potem nic. Leżał plackiem 2 miechy. Posadzony – siedzi ale sam nie chce. Przyszedł koniec 7 miesiąca i z dnia na dzień….szok!!! Przewraca się, pełza sprężynuje, bach dwa zęby nie wiadomo kiedy…z dnia na dzień, dosłownie coś nowego. Kumpela mi pisze że jej mała wstaje w łóżeczku (urodzone tego samego dnia) i wcale się nie przejmuję. Kawał z niego chłopa i po prostu mu ciężko (bardziej prawdopodobna wersja – leser zwykły jak mama 🙂

              Co z tego, że zacznie robić wszystko później… Nam się nie spieszy 🙂
              Nie martw się przyjdzie czas i momentalnie co dzień będziesz mile zaskoczona zdolnościami swojej dzidzi 🙂

              wierz mi NIE MA TU ŻADNYCH REGUŁ. córa znajomych siedziała w wieku 4 miesięcy, dziś ma 15mc..i nadal siedzi. Nie wykazuje żadnych chęci (sprężynowanie, raczkowanie, pełzanie – NIC…..)
              Drudzy – dzidzia zaczęła chodzić (ba, prawie biegać ) w wieku 10 miechów, teraz wizyty u ortopedy, bo ma problemy (dziecko za wcześnie,,poszło na nogi”)

              Trzeba trochę czasu – każda dzidzia zdobywa swoje osiągnięcia w odpowiednim czasie.
              Jeśli nadal się obawiasz, przy kolejnej okazji zapytaj lekarza.
              Powie ci to samo: ),,na wszystko przyjdzie czas”

              pozdrawiamy

              GOSIA i Filipek

              Znasz odpowiedź na pytanie: 6 i pol miesiaca…i?

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general