A jeśli zamiast [przedszkola niania?

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #113392

  anetulak

  Witam Rodziców!

  Czasem okazuje się, że zamiast wysłac malucha do przedszkola z różnych powodów decydujemy się oddac dziecko pod opiekę niani. W tak dużym mieście jak Kraków, mamy dużo kandydatek na opiekunkę do dziecka, jednak ich wiedza, umiejętności i cechy charakteru prezentują całe spektrum. Jak zatem dokonać trafnego wyboru?

  My specjalizujemy się w wyszukiwaniu najlepszych opiekunek, a oto garść wskazówek, czym się kierujemy w wyborze kompetentnej niani.

  W pracy niani główną rolę odgrywają jej umiejętności interpersonalne. Jedną z pierwszoplanowych cech stanowi empatia. Jest to zdolność wyobrażenia sobie emocji występujących u drugiej osoby i wczucia się w położenie, w jakim ona się znajduje. Dziecko uczy się dopiero nazywać swoje potrzeby i przekazywać swoje odczucia w społecznie przyjęty sposób. Kolejną ważną zdolnością interpersonalną każdej opiekunki jest komunikatywność. Opiekunka powinna być nie tylko sprawna w odbieraniu i nadawania komunikatów międzyludzkich, ale także niezmiernie istotne jest, by potrafiła dostosować się do swojego małego odbiorcy. Musi porozumiewać się z nim za pośrednictwem prostego języka, dla niego zrozumiałego, używać ciepłych sformułowań, ale bez niepotrzebnego udziecinniania, zdrabniania etc. Warto pamiętać, że zakres słownictwa opiekuna buduje bogactwo słownika dziecka.
  Pamiętając, że dla dziecka podstawową aktywnością jest zabawa, zwracamy uwagę u naszych opiekunek na umiejętności animacji zabaw. Jako że niania nie jest przecież prostym towarzyszem zabaw, a przede wszystkim wychowawcą, wspólne zabawy wymagają też takich cech jak cierpliwość oraz stanowczość – cenna szczególnie w okresie rozwojowego buntu dziecięcego. Pojawia się tutaj kolejna umiejętność interpersonalna: bezkonfliktowość. W przypadku starszych dzieci na pierwszy plan wysuwają się dodatkowe umiejętności i zainteresowania opiekunki. Może to być znajomość obcych języków, umiejętność gry na instrumencie bądź tworzenia decoupage. Są to pasje i zdolności, które mogą zainspirować nasze dziecko. Każdy rodzic wie, jak niezbędna jest w kontakcie z dzieckiem dobra organizacja czasu. To następna cecha, która jest pożądana u niani.

  Pozdrawiam!

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close