Ciąża pozamaciczna? Pomózcie jestem tu nowa…

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #58408

  Anonim

  Witaqjcie dziewczyny. Dziś wróciłam na przepustkę ze szpitala, w poniedziałek wracam a zanim to zrobie chciałaby sie od Was czegoś dowiedzieć.
  Po krótce wygląda to tak: w środe byłam na usg, żeby doktor poptwierdziła ciąze. Wg moich obliczeń miał to byc około 6 tydzień. Ale usg nic nie wykryło. Doktor stwierdziła że moze to wczesna ciąza i jeszcze nie widac fasolki. W czawrtek rano zrobiłam betę i wynik mnie lekko uspokoił: 2422. Ale w nocy z czwartku na piątek miałam potworne bóle w prawej części podbrzusza, nie mogłam spać, łykałam nospę i nic. Kiedy zaczełam lekko plamic mąż zawiozł mnie do szpitala (o 4.30 leżałam juz na ginekologii). Od rana seria badań: usg które znowu nic nie wykryło no i beta, która tym razem spadła do około 1000. Jest troszke jakiegos płuynu poza macicą który może wskazywac na ciążę pozamaciczną, albo to kolejne poronienie. W poniedziałek wracam na oddział na kolejną serie badań. Jesli to ciąża pozamaciczna to nie wiem czego się spodziewać, prosze napiszcie: co to za zabieg i na czym polega, jakie jest prawdopodobieństwo że kolejna ciąza będzie sie rozwijała prawidłowo, bo rozumiem że to nie jest to samo co łyżeczkowanie?

  Prosze piszcie, będe wdzięczna za każda odpowiedź

  Olcia z dwoma Aniołkami…

  #747359

  krztyna

  Re: Ciąża pozamaciczna? Pomózcie jestem tu nowa…

  Trzymaj się Olciu.

  Zerknij pod ten link – masz tam opis problemu ciąży pozamacicznej i piostępowanie.

  Jeszcze znalazłam:
  Dlaczego ciąża pozamaciczna (czyli taka, w której pęcherz płodowy znajduje się nie w jamie macicy, ale np. w jajowodzie albo na jajniku) jest tak niebezpieczna dla kobiety? Głównie dlatego, że powiększający się płód po pewnym czasie powoduje rozerwanie jajowodu, który nie jest tak rozciągliwy jak macica. Pęknięcie jajowodu jest przyczyną groźnego krwotoku wewnętrznego, który może nawet doprowadzić do śmierci, jeśli kobieta nie znajdzie się odpowiednio wcześnie na stole operacyjnym. Objawy „pękniętej” ciąży pozamacicznej są tak mało charakterystyczne, że lekarze często mają kłopot z postawieniem właściwej diagnozy, myśląc np. o zapaleniu wyrostka robaczkowego albo innych chorobach jamy brzusznej – tym bardziej, że kobieta mogła nie wiedzieć, że jest w ciąży (sprawę rozstrzygają laboratoryjne badania hormonów ciążowych).

  i:
  Ciąża pozamaciczna może samoistnie zakończyć się poronieniem. Jeżeli jednak rozwija się dalej, trzeba ją usunąć laparoskopowo lub przez podanie leków hamujących jej wzrost.

  Trzymam kciuki. Napisz co u Ciebie.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close