Co to sa ketony?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #37786

  ciku

  Wyszlo mi w badaniach, ze mam ich duzo i jest to napisane z wykrzyknikiem. Czy moze wiecie, co to takiego?

  Ciku i Kacperek
  12 luty 2004

  #493931

  gacka

  Re: Co to sa ketony?

  Z tego co wiem, to ciała ketonowe w moczu pojawiają się wówczas, gdy brakuje w organizmie insuliny i wzrasta poziom cukru we krwi, ale może być też tak, że ciała ketonowe pojawią się w przypadku bardzo niskiego poziomu cukru. Należy skorelować obecność ketonów z cukromoczem (czy w moczu masz wyższy niż zawsze poziom glukozy). Jeżeli jest cukromocz to obecność ciał ketonowych może świadczyć o wzroście ponad normę cukru we krwi, jeżeli nie ma wyższego poziomu glukozy w moczu to może świadczyć o zbyt małej ilości cukru we krwi. Myślę jednak, że na Twoim etapie ciąży wyższy poziom glukozy w moczu jest rzeczą normalną (wątróbka działa bardzo, bardzo wolno) i dlatego ma problemy z regulacją cukru w organizmie. Skontaktuj się jednak z lekarzem, chociaż sądzę, że w Twoim przypadku (późna ciąża) to już nie powinno być wielkim problemem. Taki wynik we wcześniejszej ciąży może zwiastować początek cukrzycy indukowanej ciążą, ale to nie dotyczy Ciebie.

  Duża buźka

  gacka i Kruszynka (19.03.04)  #493932

  ciku

  Re: Co to sa ketony?

  Dzieki Gacko:)) A wiesz , ze teraz jak patrze w swoja karte ciazy to przy pierwszym badaniu moczu w 3 miesiacu tez mialam duzo ketonow. No ale skoro lekarz nic na to nie powiedzial to sie nie martwie. Chcialam jednak wiedziec co w trawie piszczy. papa

  Ciku i Kacperek
  12 luty 2004

  #493933

  gina

  Re: Co to sa ketony?

  Tak, ketony pojawiają się przy cukrzycy, ale także po wymiotach – ja miałam je w pierwszej ciąży, właśnie jak męczyły mnie mdłości. Lekarz zwykle zleca dodatkowe badania cukru we krwi, żeby wykluczyć cukrzycę. Jeśli poziom glukozy jest ok – nie masz się czym martwić.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close