Czy muszę odstawić od piersi??

Cześć Dziewczyny.
Właściwie pytanie jest retoryczne – bo ja i tak nie odstawię…. ale do rzeczy.
Od kilku dni gorzej się czułam, ból gardła, głowy. Wczoraj rzuciłam okiem w lusterko – no tak, migdałki w opłakanym stanie. Poleciałam do swojej przychodni, trzeba się leczyć, bo dziecko, dom na głowie. Przyjęła mnie starsza pani doktor, badanie trwało dokładnie… 3 sekundy… Obejrzała gardło, stwierdziła, że to angina, nie osłuchała mnie, nie podotykała węzłów chłonnych, no dosłownie nic. Zapisałą antybiotyk i jakieś tam inne. No to ja, że karmię piersią. I wtedy pani doktor kategorycznie oświadczyła, że powinnam odstawić dziecko, że ponad pół roku to i tak dużo i można wprowadzać coś zastępczego, że we wszystkich wydzielinach (sic!) mojego ciała są teraz bakterie. Jeżeli chcę utrzmać laktację to mogę ściągać, później podawać przegotowane. Nieśmiało stwierdziłam, że to raczej niemożliwe, na co lekarka stwierdziła, że podtruwam dziecko…. Cytuję dosłownie. Jak najszybciej stamtąd uciekłam. W domu przekopałam internet, poczytałam w mądrych książkach. Wszyscy doradcy laktacyjni twierdzą, że choroba matki i antybiotyk nie są powodem do odstawiania. Wręcz odwrotnie – w czasie choroby w mleku matki pojawiają się specyficzne przeciwciała.
No cóż – łeb mnie boli, gardło pęka, małego karmię…. Tylko kołacze się we mnie taka myśl – zatruwam dziecko… Ech, życie.
Acha, pani doktor – dobrze po 50-tce, Michał zdrowy (choć marudny, bo zęby idą na potegę).

Ania i Michałek (16.04.04)

8 odpowiedzi na pytanie: Czy muszę odstawić od piersi??

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Mi sie wydaje ze branie antybiotykow podczas karmienia to nie najlepszy pomysl….

Monika, Mateusz & Nina 19.11.2003

natinka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Ja tez byłam chora i biłam się z myslami czy podawać cycusia, lekarka nie podała mi antybiotyku na szczescie, ale od piersi tez nie kazała odstawiac.Nawet nie musiałam odciągać mleka i przegotowywać normalnie karmiłam osłaniałam tylko twarz aby nie oddychac na dziecko.
Myslę ze nie zatruwasz a stwierdzenie starszej pani jest głupie.
Pozdrawiam i zycze szybkiedo powrotu do zdrówka.

Nati i Kamilka 05.04.04

eris Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Nie odstawiaj od piersi-sa przecież antybiotyki przy których można karmić (ja raz brałam i karmiłam nadal), a w czasie choroby przekazujesz przeciwciała dziecku.
Zdrówka życzę.


Marta i Mat 26.10.2003

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Pewnie, że nie odstawiaj. ja miałam zapalenie gardła aż huczało i brałąm antybiotyki i nic się nie działo. Wręcz przeciwnie.
Twój organizm teraz produkuje przeciwciała przciwko tej chorobie. Dziecko już pewnie dawno “poczęstowałaś” bakteriami i nie możesz go teraz zostawiać bez ochrony!!!!!
Najlepiej jest karmić piersią nadal, leczych dziecko przciwciałami, a siebie antybiotykiem. Musi to być antybiotyk, który jest bezpieczny, np. amoksycylina.
Poczytaj koniecznie [Zobacz stronę]
Nie odstawiaj!!!

Aga i Kuba (25.06.2003)

annika Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Dzięki.Tego mi trzeba było… 🙂 Antybiotyk mam bezpieczny. A .. podoba mi się to zdanie:” Nie dziwię się, że lekarze nie wiedzą, co można, a co nie, choć wydaje się, że powinni się postarać uaktualnić swoją wiedzę “………
Dzięki.

Ania i Michałek (16.04.04)

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Jeżeli bierzesz antybiotyk to nie powinnas karmic. Bakterie w mleku dziecku nie robią – antybiotyk juz tak.

o sorki, nie docztalam, ze antybiotyk bierzesz bezpieczny dla dziecka. wobec tego cofam co powiedzialam – ja bym karmila dalej 🙂

Kinga i Łucyjka (9 m-cy)

Edited by kulki on 2004/11/11 11:59.

natinka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Mnie tez się podoba to zdanie :-)))

Nati i Kamilka 05.04.04

agi9 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy muszę odstawić od piersi??

Nie odstawiaj!!! W mleku dostaje gotowe przeciwciała przeciw bakterium i wirusom z którymi masz kontakt. Jak odstawisz to zostanie bez ochrony. Antybiotyków jest kilka które można brać przy karmieniu. Niestety jest wielu lekarzy, którzy uczyli się zawodu z latach 70 – tych gdy o karmieniu nie uczono ich i do tej pory niestety wiedzy nie uzupełnili. Potrafią opowiadać takie herezje że głowa boli. Ja jak miałam wątpliwości to dzwoniłam do poradni laktacyjnej przy jednym ze szpitali w Krakowie – bo tu mieszkam. Ale w poważniejszych sprawach dzwoniłam nawet do Łodzi – bo tam mają najwięcej informacji.

Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy muszę odstawić od piersi???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
Od kiedy krowie mleko?
Mamuśki od kiedy mogę podawać krowie mleko z kartonu? Olka ma 11 m-cy, nie ma żadnych skaz i wcina Danonki od miesiąca. Przecież to też na krowim mleku więc zastanawiam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
impreza na roczek....
Czy wszystkie tak hucznie obchodziłyście pierwsze urodziny swoich dzieci? Zdarza mi się czytać o imprezach w restauracjach itd. ... U nas roczek bedzie raczej skromny....bedą dziadkowie ( moi rodzice i mama
Czytaj dalej