do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

napiszcie mi dziewczyny jak u was jest z tym zwolnieniem otóż chce iść na zwolnienie lekarskie ale moja lekarka zapowiedziała że będzie mi wystawiać zwolnienia co 2 lub 3 tygodnie i nawet przychodząc tylko po zwolnienie będę płacić jak za normalną wizyte czyli 60 zł (przeliczyłam to i przypuszaczam że będe dostawać co 2 tyg więc w miesiącu pani doktor zainkasuje ode mnie 120 zł (dla mnie to duża kwota zważywszy na to że na chorobowym będę dostawała najniższą pensje :(() i moje pytanie czy jak chodzicie prywatnie i przychodzicie po zwolnienie płacicie tyle ile za normalną wizyte czy jakąś mniejszą kwotę????? bo może mi się tylko wydaje to dziwne 😮
i czy zwolnienie z literką “b” (ciąża) może wypisać inny lekarz niż ginekolog np. mój lekarz rodzinny?????

Pozdrowionka

Aga z czerwcowym Słoneczkiem

26 odpowiedzi na pytanie: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

iwonkap Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

cześć.
Ja chodze prywatnie do lekarza. Wizytę mam raz w miesiącu i wtedy też lekarz wypisuje mi zwolnienie, które wystawia mi na jakieś 3-4 tygodnie, ale zawsze tak to się zazębia, że odwiedzam ginekologa raz w miesiącu. Kiedyś byłam dodatkowo po zwolnienie, nie byłam umówiona, tylko kazał mi wejść pomiędzy pacjentkami no i wtedy nie płaciłam za wizytę. CO do drugiego pytania, to nie wiem, czy może je wypisac lekarz o innej specjalności. wiem tylko tyle, że na dwa tygodnie przed terminem porodu lepiej jest jak zwolnienie wystawi nie ginekolog, bo wtedy nie ucieka Ci już macierzyński, tylko jesteś jeszcze na normalnym zwolnieniu.
pozdrawiam iwonka i lutowe szczęscie 01.02.04.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Ja zawsze place taka sama stawke (80 PLN) niezaleznie od tego czy przyszlam na badanie, po zwolnienie czy po recepte… Ale zauwazylam, ze moja gin nie “naciaga” – to znaczy zwolnienia zawsze chce mi dawac przynajmniej na miesiac (to ja prosze o krotsze), wyniki badan konsultuje przez telefon, ew. recepty mowi mi telefonicznie co mam brac i ide sobie to lekarza zakladowego po recepty…
Jesli chcesz brac zwolnienia od internisty, to wez od gin zaswiadczenie, ze jestes w ciazy i wtedy niezaleznie od podanej przyczyny powinni Ci naliczac pelnoplatne (tak mi poradzila pani w kadrach – zaswiadczenie o ciazy nie jest wynikiem zlej woli kadr, tylko oni tez musza miec “podkladke” do ZUS).
Pozdrawiam,

madziki Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Ja mam wizyty co 3 tygodnie i na tyle dostaję zwolnienie. Z literką B są to pełnopłatne zwolnienia, co u mnie wychodzi nawet więcej niż pensja. Pierwsze zwolnienie z literką B dostałam od internisty, bo byłam chora, ale powiedziałam, że jestem w ciąży. Nie było w ogóle problemu.

MAGDA i maleństwo (13.05.2004)

justa28 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Ja też mam co dwa tygodnie,( 14 dni) i zobaczysz, że czasami wyjdzie ci to 3 razy na miesiąc. Ja płace zdecydowanie mniej więc nie nażekam, tym bardziej, że z pewnych powodów ja i tak musze już chodzic do lekarza co 2 tyg. Mój lekarz rodzinny też chciał mi wypisać zwolnienie więc chyba nie ma przeciwwskazań. Zresztą idź do lekarza rodzinnego i porozmawiaj u żródła.
A co do pełnej płatności za zabranie L4 to skur………, przepraszam ale nie moge się powstrzymać! Ja raz miałam taką sytuację, że musiałam powtórzyć wizytę i nie dość ze zapłaciłam połowe stawki to i tak zostałam zbadana! Miałam umowe i wiedziałam, kiedy będą wizyty co miesiąc, kiedy się zaczną co 2 tyg. No i czekaja mnie jeszcze cotygodniowe pod koniec ciąży.
Nie daj się
Justyna i marcowe

ewa250 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

straszne naciaganie… ja placilam za wizyty ale zwolnienia mialam wystawiane tez co trzy tygodnie i nie zdarzylo mi sie zaplacic jesli przyszlam po samo zwolnienie. Internista tez moze wystawic Ci zwolnienie ale na choroby zwiazane z Toba ale nie z ciaza (typu poronienie zagrazajace, skurcze, ogolne dolegliwosci ciazowe). Takiego zwolnienia na dlugo od internisty raczej nie dostaniesz i zus sie szybciej przyczepi

Ewa z Jasiem (09.07.2003)

koza Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Ja swoją poprzednią ciąze spędziłam całą na L4 od lekarza internisty,nie miałam żadnych problemów.

kamkar Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

a czy lekarz internista to to samo co lekarz rodzinny?????

Pozdrowionka

Aga z czerwcowym Słoneczkiem

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Zmień lekarza!

To jakiś naciągacz! Ja miałam zwolnienia co 28 dni (to chyba maksymalny okres) i wiele moich koleżanek tak samo. Wizyty raz na miesiąc wystarczą, jeżeli nic się nie dzieje.
Całuski!

Kasia i Sylwia Margareta 25.10. 03

szczelen Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

O rany! Ale zdzierczyni z tej lekarki! Nie przeczytałam całego wątku, ale zdaje się nie będę jedyną osobą, która doradzi Ci zrezygnowanie z jej usług…Ja chodzę do gina co miesiąc na badanie, wtedy też wypisuje mi zwolnienie. Parę razy zdarzyło się, że musiałam przyjść po zwolnienie extra, ale nikt mi nie kazał płacić tylko i wyłącznie za jego wystawienie!
W tym kraju niektórzy mają poprzestawiane w główkach.
Pozdro

Kasia i Jaś (22.02.2004)

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Zwolnienie może Ci wystawić każdy lekarz i zależy to od tego na jaką chorobę chorujesz. Jeśli w ciąży masz problemy z zębem to do 2 dni może Ci zwolnienie wystawić nawet dentysta. Ale z kolei już dentysta nie wystawi Ci zwolnienia na poronienie zagrażające – ponieważ nie będzie mógł tego stwierdzić, z tej prostej przyczyny, że nie ma uprawnień aby Cię zbadać ginekologicznie.
Po drugie – sposób wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby regulują przepisy prawa – jest to rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 27 lipca 1999 r.w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I postępowanie Twojego lekarza(skoro zdecydowałaś się chodzić prywatnie) jest w pełni zgodne z prawem (przykro mi) i nawet Twój lekarz Cię chroni w ten sposób. Opłatę pobiera się ZA BADANIE a nie za wystawienie zwolnienia lekarskiego. W zasadzie więc lekarz powinien Cię zbadać co każde 2 tygodnie – i stwierdzić na podstawie tego badania – czy przedłużyć Ci zwolnienie lekarskie czy jesteś już zdolna do pracy.
Nie będę tutaj rzucać paragrafami bo przecież nie o to chodzi – zainteresowanym mogę przesłać rozporządzenia dotyczące wystawiania zwolnień czy ich kontroli.

Na marginesie – ja jestem przeciwniczką tak zwanego wystawiania zwolnień lekarskich. Jest to według mnie nadużywane przez dziewczyny w ciąży. Ale o tym już gorąco było w innym wątku – baby: zdecydowałam – nie wracam do pracy. I mam takie kontrowersyjne zdanie bynajmniej nie dlatego, że mogłabym mieć jakieś kłopoty z uzyskaniem zwolnienia. Dzisiaj nie ma z tym chyba żadnego problemu…

Pozdrawiam,
GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

apolosia Dodane ponad rok temu,

do Gusi

Nie rozumiem jednego: dlaczego z taką zawziętością występujesz przeciwko tym kobietom, które zdecydowały: idą na zwolnienie. Często rzeczywiście są w ciąży wysokiego ryzyka, mają poronienie zagrażające, krwiaki i inne paskudstwa i musza leżeć! Niejednokrotnie ( tak było w moim przypadku ) przez długie tygodnie moga wstawać z łóżka jedynie do toalety ( czasem długie miesiące ). Zresztą nawet jeśli nie muszą leżeć, to przecież jest to indywidualny wybór każdego człowieka, a nie – jak piszesz- nadużycie! Jeśli kobieta czuje wewnętrzną potrzebe zostania w domu, nie chce się stresować w ciąży, przeforsowywać -to czemu nie??? Przecież ma do tego prawo, a jak ją pracodawca zwolni, to trudno. Nikogo nie można do niczego zmuszać, i nie mają sensu Twoje, Gusiu, apele, że to kontrowersyjne. Nie zbawisz świata, a ja solidaryzuję się ze wszystkimi ciężarnymi, które najzwyczajnej NIE CHCĄ PRACOWAĆ. To ich sprawa. Nie Twoja, za przeproszeniem. Pozdrawiam.

W nieco bojowym nastroju –

Apolosia i bliźniątka najukochańsze:))

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

Czepiasz się Apolosia i widzisz tutaj rzeczy, których nie ma (to już niedobrze).
A że świata nie zbawię… ?
Nie zmienię świata nie zmienię. Nie mam żadnych złudzeń. To nie uda się nikomu. Choć rewolucje są dla ludzi…
ALE MOGĘ ZMIENIĆ SIĘ SAMA…

Ewentualnie mogę zmienić prawo na takie, które będzie stanowić, że zwolnienie lekarskie przysługuje każdej kobiecie w ciąży jeśli tylko tego zapragnie. Ja też jestem za tym aby minimalne wynagrodzenie wynosiło 2500 zł. W zasadzie mam jeszcze wiele pomysłów ale po co o nich pisać? Żyjemy w Polsce tutaj i teraz. A tutaj i teraz jest takie prawo, że to, czy ktoś idzie na zwolnienie czy nie nie jest uzależnione od jego zachcianki tylko od tego czy jest chory czy nie. Co mie to obchodzi… Obchodzi mnie to o tyle, że chcę zwrócić uwagę, że takie zachowanie o którym Ty piszesz (idą na zwolnienie bo tego chcą)
po pierwsze nie jest jego prawem a łamaniem prawa (to czy ktoś pozostaje na zwolnieniu dlatego, że jest chory czy dlatego że ma na to ochotę między innymi kontroluje ZUS – obawiać się mogą tylko ci, którzy są na zwolnieniu dla własnego widzimisię – wtedy muszą zwrócić wszystkie otrzymane świadczenia jako pobrane NIEZGODNIE Z PRAWEM)
po drugie zanim pójdziesz na zwolnienie dlatego, że masz na to ochotę pomyśl, że być może odbierasz pieniądze komuś, kto ich naprawdę potrzebuje
po trzecie o czym już pisałam pomyśl, że możesz zostać zwolniona z pracy dyscyplinarnie

W całkiem dobrym nastroju
GUSIA2004 + Maleństwo 8.06.2004

apolosia Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

Nie zamierzam się czepiać, i liczę, że nie będziemy się spierać. Po prostu miałam ochotę głośno wyrazić, to co pomyślałam, podobnie jak Ty. A tak pół żartem: Nie jesteś przypadkiem, jakąś “niewyżytą” prawniczką? Mam taką siostrę, i wiem co to znaczy…;)) Zakopmy toporek. Nie ma wojny. Cześć i czołem, tej co w obornie kobiet pracujących występuje ( choć nikt ich nie atakuje;)) Pozdrawiam ( naprawdę) serdecznie!

Apolosia i bliźniątka najukochańsze:))

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

Zobacz jak pokrętnie pozmieniałam swoją wypowiedź. To jest dopiero oszustwo 🙂 Żaruję sobie – zrobiłam to nieświadomie. Pisałysmy jednocześnie.
Nie ma o co się spierać.
Wydaje mi się, że Ty jesteś tak samo zdziwiona moimi poglądami na sprawę jak ja Twoimi :))

Pozdrawiam,

monika21 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Szczerze mowiac jestem zdziwiona… Jak ja przychodze po zwolnienie to nic nie place… Z reszta czasami przychodzi moj maz… Ostatnio jednak ginka zaczela mi pisac zwolnienia od wizyty do wizyty, zebym specjalnie nie chodzila. Place wtedy tylko za wizyte- w zaleznosci co mi robi. Usg-50zl, badanie- 30zl…itp

Pozdrawiam

Monisia i styczniowa dziewczynka (24.01.04)

elik Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

a co Gusiu np w sytuacji kiedy kobieta dobrze sie czuje, moze pracowac, ale w pracy jest – delikatnie mowiac – nieprzychylne nastawienie do kobiet w ciazy? czy wtedy taz na sile chodzic do pracy? Naprawde sa rozne sytuacje.

pozdrawiam
elik i wodnik
7/02/04

justa28 Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

Widzę, że ciąża łagodzi obyczaje!:)
Bardzo mi się to podoba, ja proponuje aby w następnych wyborach parlamentarnych wygrała paria ciężarnych. Pomimo skrajnych poglądów znalazły by kompromis:)
Trzymajcie się cieplutko
A tk przy okazji to moja koleżanka poszła na L4 bardzo wcześnie. Czuła się rewelacyjnie, ale codziennie słyszała od szefowej jakie TO będzie uciążliwe, że TO zmarnuje jej życie, TO jest najgorszym złem świata, a ile nasłuchała się o poronieniach, chorobach i kalectwach to już horror. I niestety wiem, że takich sytuacji jest więcej
Pa pa

kamkar Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

chciałam dodać że wcale nie zamierzam nadużywać zwolnienia ginka sama mnie wysyła(chociaż może wiem dlaczego= kasa co dwa tygodnie za wypisanie zwolnienia ) zresztą moja praca nie należy do mało stresujących i sam mój szef zaproponował mi żebym na okres ciązy poszła na zwolnienie ale znalazła kogoś w zastępstwie kto po moim macierzyńskim zostanie zwolniony a poza tym jestem po poronieniu i ta ciąza należy do zagrożonych więc tylko i wyłącznie dlatego chce iśc na zwolnienie a nie dla mojego “widzimisie”. pappa

Pozdrowionka

Aga z czerwcowym Słoneczkiem

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Witaj,
W chwili obecnej jestem na zwolnieniu lekarskim. Zaczęło się od szpitala (trafiłam tam z krwiakiem podkosmówkowym). Przy wypisie ze szpitala dostałam zwolnienie na 3 tygodnie; po tym okresie (3 tyg. skończyły się w poniedziałek) dostałam kolejne zwolnienie od lekarza prowadzącego ciąże: na miesiąc, bez problemów. Mało tego, prawdopodobnie do końca ciąży będę już na zwolnieniu i mój ginekolog powiedział, że jeśli nic złego nie będzie się działo, to po zwolnienie będę przychodzić jak na normale wizyty…..czyli co miesiąc (pod koniec ciąży są częściej wizyty). Nie wiem, dlaczego Twoja lekarka daje Ci tak krótkie zwolnienia, jeśli planowane jest, byś już do rozwiązania pozostała w domu (no, chyba że Twoja ciążą wymaga szczególnego kontrolowania). Może warto pogadać z nią na ten temat jeszcze raz.
Pozdrawiamy,

Kasia

ankolot Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Gusia, jesteś stronniczo nastawiona do zwolnień. Ja jestem od dwóch m-cy na zwolnieniu, gdyż w pracy dostałam skurczy i okazało się że szyjka mi się nieco skróciła. Lekarz dał mi zwolnienie na m-c potem znowu. Ja nie byłam z tego powodu szczęśliwa, że muszę siedzieć w domu wręcz chciałam chodzić do pracy. Ale on mi zabronił, długa jazda samochodem (ok.60km, korki na drodze itd). I teraz powiedz mi: czuję się dobrze (bo to nie boli, biorę leki) a muszę siedzieć w domu, czy mam na własną rękę ryzykować, że coś się staniei pójśc do pracy, czy siedzieć w domu bo On zna się lepiej? Czy to dla Ciebie też jest wyzysk ZUS-u, który sam ma bałagan? Czy może dbanie o przyszłe dziecko, któremu może się coś stać z mojej głupoty?

Pozdrawiam Ania i Malutka (23.02)

asienka78 Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

czesc. ja juz jestem drugi miesiac na zwolnieniu i tez mam wystawiane na 2 tygodnie.teraz na trzy bo byłam w szpitalu. radze ci zmienic lekarza i poszukac takiego, ktory ma praktyke w szpitalu. ja sobie takiego znalazłam i od początku jak sie lecze u tego lekarza to chodze raz w miesiacu i płace 40zł za wizyta. A po zwolnienie czy też badanie krwi itp włącznie z USG jezdze do szpitala i za nic więcej niemusze płacić. pozatym dlaczego mamy płacić więcej za dodtakowe usługi? pracujemy i co miesiąc odprawdzane są składki!!!! a takich lekarzy jakich macie wy to wystrzegam się bo złodziejom z własnej kieszeni niemam zamiaru dokładać do niedzielnego obiadu. a co do internisty to idz i zapytaj- każdy lekarz jest inny. Ja byłam u ortopedy i on mi niechciał wystawić 100% bo niby niemógł. Pozdrawiam i nastepnym razem przeanalizujcie wszytskie za i przeciw za nim pójdziecie do lekarza-chyba że was stać utrzymywać lekarzy.
moja koleżanka dwa lata temu płaciła 100zł za wizyte tylko dlatego że lekarz był ordynatorem w klinice. sadzili oboje opieka lepsza od takiego lekarza no ale jak poszła rodzic to opieki juz niebyło takiej jak przy wizytach prywatnych-tak wiec niezawsze warto płacić grubej kasy.
pa i powodzonka

Asienka78 i motyleczek upragniony

bratek Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Cześć!
Jestem na zwolnieniu od września. Dostaję L4 na każdej wizycie więc faktycznie co 2-3 tyg. lekarz nie może inaczej chyba, że np. założy Ci szew, czy wie że musisz leżeć do końca.
Co do pensji to nie martw się- nie dostajesz najniższej, tylko średnią z 3 ostatnich miesięcy.
Pozdrawiam- Bratek i Małe

mamisia Dodane ponad rok temu,

Re: do Gusi

Wkurzasz mnie Gusia2004! Jeśli już mówisz o uczciwości to zastanów się czy Zus jest uczciwy… Mnie np. nie wpłaca składek na OFE zalega 13 składek mimo że zakład regulaenie je odprowadza.I nie czepiaj się kobiet w ciąży na zwolnieniu lekarsim. Ja sama starałam się o dziecko ponad 2 lata.Wydałam kupe pieniędzy na leczenie i trzęse się o moją ciąże.Myśle że powinnaś się uczepić prezesów którzy zakładają pseudofirmy na 3,4 mies. za 20,30 tys mies.a pożniej idą na zwolnienie lek. i “okradają” na tak wysokie sumy Zus. A popatrz jak Zus sobie nie krzywdzi: te marmurkowe posadzki, skórzane fotele, szklane windy to wszystko z naszych pieniędzy! A ostatnie afery, że Zus organizuje darmowe wycieczki a nawet striptisy dla swoich pracowników to jak myślisz z czyich pieniędzy tak m.in. moich i twoich. Więc nie wymagaj największej uczciwości od kobiet ciężarnych!!!!!!!!! I tak nie wiadomo komu się w Zusi-e odwidziało,że po 2 latach skrócono macierzyński z 6 mies. na 4. To niesprawiedliwe. Widocznie mieli za mała dla siebie
Pozdrawiam wszystkie dbające o siebie i maleństwa mamusie.
Pamiętajcie jeśli my same nie zadbamy o siebie to nikt o nas nie zadba!

mloda Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

U mnie to było tak, że jak poszłam do ginekologa prywatnie zbadać się i wiedząc już że jestem w ciąży to zapłaciłam normalnie jak za wizytę. Później pojechałam zna USG na potwierdzenie ciąży do szpitala i potem dopiero po zwolnienie również prywatnie, ale ginekolog już nie wziął ode mnie nic. Zwolnienie dostaję na 30 dni i na tyle można maxymalnie i co miesiąc u niej jestem włąśnie żeby sie zbadać i po zwolnienie. Na USG jeżdżę do szpitala, różne badania też robię w szpitalu. Także coś mi się wydaje że ta twoja lakrka troche cię naciąga na kasę. Zresztą to zależy wszystko od lekarza, jej widocznie zależy tylko na kasie. Trochę dziwne.

pozdrowionka
Młoda i Maleństwo 05.06.04

mamisia Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Wkurzasz mnie Gusia2004! Życie to nie same paragrafy!!!! Masz 27 lat, 6 letni staż małżeństwa i 3 dziecko w drodze to co się dziwić nigdy nie zrozumoiesz dziewczyn które długo się starały o dziecko, po 2,3 a i więcej lat…Tobie zajście w ciąże jak widze przychodzi bez trudu…Więc nie przekładaj paragrafów nad życie bo będziesz lichym prawnikiem…I nie czepiaj się ich zwolnień może czasem na wyrost ale to tylko dla dobra dzidi. Nie każdą wrazie poronienia stać na bardzo drogie leczenie lub in vitro i na pewno naie zafunduje tego Zus!!! Przejdz na strone dla “starających się” może wdopiero wtedy zrozymiesz, że ciąża nie każdemu przychodzi tak łatwo jak Tobie!!!

zuzkan Dodane ponad rok temu,

Re: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!

Gusia, mam wrazenie ze wedlug Ciebie wszyscy ktorzy sa na zwolnieniu w czasie ciazy to naciagacze. A pracodawcy to niby sa wporzadku, gdzie te 4 godziny pracy przy komputerze, gdzie ten brak godzin nadliczbowych…
Zgadzam sie ze sa osoby ktore bez potrzeby siedza na zwolnieniu… ale nie wydaja mi sie zeby baby i agnieszka81 do nich nalezaly. Moze nie sledzilas ich wczesniejszych postow ale kazda z nich przeszla poronienie, wiec moze daruj sobie takie komentarze. Ja poprzednia ciaze rowniez poronilam i wszystko wskazuje na to ze powodem mogl byc stres zwiazany z praca i siedzenie przy komputerze po 9-11 godzin. Lekarz w zwiazku z charakterem prazy zalecil mi pierwszy trymestr siedziec w domu i duzo odpoczywac… wiec siedze i nie mysle ze w ten sposob oszukuje kogokolwiek… i poraz pierwszy mialam okazje zobaczyc bijace serce mojego dziecka bo przedtem zobaczylam tylko martwy zarys mojego malenstwa. Nawet nie wiesz jakie to jest wrazenie i chocbym miala isc na urlop bezplatny, to nie wachalabym sie, tu chodzi wkoncu o zycie mojego dziecka.

Zuza + malenstwo 7.VII.2004
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: do mamuś na zwolnieniu lekarskim!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Gdzie można kupić czapeczkę Mikołaja dla maluszka?
No własnie gdzie ? Ja szukałam ale znalazłam tylko dla dorosłych. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiamy Ola i Wiktor 22.09.03
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Do mam dzieciaczkow z Krakowa
Kochane mamusie. Wlasnie dowiedzialam sie od swojej psiapsiuly ze ruszylo w Krakowie ognisko muzyczne dla najmlodszych dzieci. Wiek o 1,5 do 3 lat. ZAjecia prowadzone sa raz w tygodniu: Od
Czytaj dalej