kilka dni bez kupki

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #56676

  sasanka

  Moja dziesięciotygodniowa córeczka od kilku dobrych dni nie zrobiła kupki. Wcześniej jej się to nie zdarzało i kupka pojawiała się w prawie każdej pieluszce. W piątek rozmawiałam o tym z pediatrą. Kupkę zrobiła po trzech dniach po zaaplikowaniu jej czopka glicerynowego. Lekarka stwierdziła, że trzy dni to nic takiego i że z czopkami teznie należy przesadzać, bo dziecko może się przyzwyczić. Tymczasem mała już od 5 dni nie zrobiła żadnej kupki i to mnie bardzo martwi. Nie ma twardego brzuszka, nie ma tempratury, puszcza tylko bączki. Czy to normalne? Czy tak może być? Ile dni tej kupki może nie być? Dodam jeszcze, że od piątku dokarmiam ją NAN1, może to tez mam wpływ? Poradźcie, bo już sama nie wiem i bardzo się martwię.
  Dziękuję
  Pozdrawiamy

  Milena&Miriam 26.8.2004

  #725663

  michaelka

  Re: kilka dni bez kupki

  Dokarmianie mlekiem sztucznym ma napewno wpływ na kupkę. Jest jeszcze coś takiego, że dzieciaczki własnie w wieku Twojej małej zmieniają rytm kupek jest to związane z rozwijaniem się układu pokarmowego. Tak więc zaczyna się chwilowym rozchwianiem rytmu robienia kupki a potem wraca do normy i dziecko robi kupkę jeden raz dzienie albo co drugi dzien. Moj synek miał kolki i też potrafił zrobić kupkę po 6 dniach lub później, ja za radą pediatry pomagałam mu termometrem . Problem rozwiązał się sam jak mały miał 4 miesiące i do dziś mamy kupę co drugi dzień. Pozdrawiam.

  Michaelka i Marcelek 24.05.2004r.  #725664

  sasanka

  dziękuję

  Dziękuję za odpowiedz. Uspokoiłam się tymbardziej, że nasz czopek glicerynowy znów zadziałał. Mamy kupę, piękną dużą i jak się okazało gęstą. To pewnie jakieś małe zatwardzenie było. Nie wiedziałam, że akurat w tym okresie tak się zmienia ten „rytm” i ma to związek z dojrzewaniem układu pokarmowego. Uff…
  Taka kupka a jak cieszy:)

  Pozdrawiam:)

  Milena&Miriam 26.8.2004

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close