Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #11689

  Anonim

  Dziewczyny, to skandal! Przeczytalam wlasnie wyniki raportu z kontroli oddzialow polozniczych i wlosy mi sie zjezyly na glowie. Łodzianki! NIE RODZCIE w swoim miescie!!!! Nie tylko w Madurowiczu, ale i w innych szpitalach odkryto bakterie Klebsiella pneumoniae, od ktorych zmarly dzieciaczki w Madurowiczu. Lepiej wyjechac rodzic do jakiegos najblizszego miasta rodzic, niz ryzykowac!
  Uwaga Dziewczyny z Zielonej Gory! U was w jednym ze szpitali wykryto bakterie ropy blekitnej w wannie porodowej! Ostrzezcie swoje kolezanki w ciazy!

  Kaśka z Natalką (10 miesięcy)

  #182666

  dorotka1

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  Ogladam wiadomosci i czytam prase, i wlos sie jezy, ale chyba za duzo nie mozemy zrobic, bo nigdy nie wiemy, czy podczas naszego porodu cos sie nie wykluje w naszym szpitalu – nawet takim, ktory teraz jest „czysty” to straszne, ze gramy w jakas ruletke.

  Dorotka i Chłopczyk (2.03.2003)  #182667

  rudasek

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  gdzie przeczytałaś raport – proszę podaj adres internetowy
  pozdrawiam

  Rudasek i Mróweczka.

  #182668

  Anonim

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  Przeczytalam to w prasie krakowskiej

  Kaśka z Natalką (10 miesięcy)

  #182669

  marika

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  chyba w kazdym szpitalu sa groźne bakterie i pewnie nie da ich sie do końca wyizolować. Nawet w jednym z najlepszych szpitali porodowych w Polsce- w Pucku znaleźli Klebsiella Pneumoniae , a mojemu koledze gronkowca „sprzedał” szpiatal dotad uwazany za super-sterylny…..to faktycznie loteria

  #182670

  lea

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  Kasiu, w jakiej? Część gazet krakowskich ma swoje strony www, może coś tam przedrukowali?

  Lea i dzieciątko – Agusiątko… z fiutkiem! (11.03.03)  #182671

  magdzik

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  ja z kolei słyszałam że w niektórych szpitalach położne są nosicielami gronkowca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i Wrześniowa Pesteczka

  #182672

  ala25

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  Klebsiella pneumoniae na cenzurowanym
  Dwaj pracownicy szpitali w Elblągu i Iławie są nosicielami zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae – wynika z kontroli Sanepidu w szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego. Badania na terenie całego kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministra zdrowia po doniesieniach prasowych o śmierci czterech noworodków zakażonych bakterią klebsiella w szpitalu w Łodzi.

  W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń szpitalnych wynosi od 11 do 30 proc.

  Na jaw wyszło, między innymi, że w szpitalach w Iławie oraz w Elblągu u dwóch pracowników wykryto nosicielstwo zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae. Natychmiast zostali skierowanani na leczenie. „W zasadzie, jeśli są przestrzegane zasady higieny, to znaczy, gdy personel często myje ręce, a sprzęt jest dezynfekowany, do zakażeń nie powinno dochodzić” – powiedział zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego Feliks Jarocki.

  Według niego, wszystkie analizowane zgony noworodków nie wynikały z zakażeń bakterią. Jak dodał, stan sanitarny w szpitalach warmińsko-mazurskiego można ocenić na piątkę z minusem w terenie i na czwórkę w dużych placówkach medycznych.

  Kontrole w szpitalnych oddziałach noworodków w całym kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministerstwa zdrowia, po śmiertelnym zakażeniu klebsiellą pneumoniae czterech noworodków, urodzonych w szpitalu im. Madurowicza w Łodzi.

  W niedzielę poinformowano, że wskutek zakażenia tą samą bakterią zmarły dwa noworodki w Klinice Ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Prof. Ewa Helwich – krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii – podkreśliła, że zakażenia w szpitalach mają miejsce na całym świecie.

  W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń wynosi od 11 do 30 proc. Niestety, u nas, częściej niż gdzie indziej, dochodzi do zakażeń bakteriami najgroźniejszymi. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest – zdaniem profesor Helwich – niewystarczające finansowanie oddziałów intensywnej terapii noworodka.

  Brak pieniędzy przekłada się na możliwości organizacji opieki nad dzieckiem i jego leczenia. Noworodek w ciągu pierwszego tygodnia życia wymaga około 200 procedur pielęgnacyjnych. Do każdej z nich pielęgniarka zakłada jednorazowe rękawiczki.

  W Polsce na opiekę nad wcześniakiem przeznacza się około 7 tys. złotych. Profesor Ewa Helwich zauważyła, że za taką kwotę leczymy noworodki czasem przez trzy miesiące. Dla porównania, Amerykanie płacą tyle za dwa dni leczenia dzieci za wcześnie urodzonych.

  ala i ??? 28.07.2003

  #182673

  Anonim

  Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  W Dzienniku Polskim

  Kaśka z Natalką (10 miesięcy)

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close