Komputer i ciąża !!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #36380

  magdalenaaa

  Jestem w ciąży a moja praca polega głównie na pracy przy komputerze, zanim zapytam lekarza przy następnej wizycie o ujemne skutki powyższej sytuacji może któraś z was mnie uspokoji i pomoże……..napiszcie co wiecie na ten temat…dzięki

  Magda + mały groszek (05-08-2004)

  #475016

  ikamona

  Re: Komputer i ciąża !!

  Witaj

  ja tez pracuje przy komputerze i poprosilam o filtr na monitor. najbardziej szkodliwa jest emisja promieni z „tylnej czesci” monitora ale filtr troche mnie uspokaja. Robie tez czesto przerwy i jak moge wylaczam monitor; tak mi zaleca lekarz, i poza wszystkim staram sie byc dobrej mysli 🙂

  m

  Monika i malutkie słońce (12.06.2004)  #475017

  lea2002

  Re: Komputer i ciąża !!

  Moim zdaniem praca przy komputerze pewno nie należy do najzdrowszych, ale w dzisiejszych czasach większosć z nas przy nich pracuje. W kodeksie pracy jest napisane że kobieta w ciąży nie powinna pracować wiecej niż 4 godziny, ale ciekawa jestem kto się do tego stosuje. Sama pracuje normalnie przy komputerze 8 godzin, bo co innego mam zrobić, jeżeli moja praca polega głównie na tym.

  Lea + KTOŚ (13.06.2003)

  #475018

  aniaw

  Re: Komputer i ciąża !!

  Czesc.
  Większość badan jakie były wykonywane – swego czasu interesowałem się tym tematem – nie wykazała szkodliwego wpływu promieniowania kineskopów komputerowych na ciążę. Te, które to potwierdzają wykonywane były przed 1997 rokiem – wszystkie późniejsze, które znalazłem zaprzeczają szkodliwości – ma to pewnie związek z wprowadzanymi coraz to bardziej rygorystycznymi normami.
  Tak więc myślę że wszystko zależy jaki masz monitor w pracy – stary, nowy?
  Oto kilka linków, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości:
  [url=”http://informed.com.pl/articles/indexc673.html?articles=12>http://informed.com.pl/articles/indexc673.html?articles=12
  <a"]http://praca.onet.pl/5436,1135633,ekspert.html[/url]

  Jeśli sie nie mylę to dobrze opisane jest to w książce "W oczekiwaniu na dziecko"

  Pozdrowienia
  Robert

  #475019

  manka

  Re: Komputer i ciąża !!

  ja tez pracuje przy komputerze 7-8 godzin do tegow klimatyzacji ,która wydaje mi się gorsza niz komputer,wychodze z pracy z amokiem i w amoku w głowie ale co zrobić?

  #475020

  patik

  Re: Komputer i ciąża !!

  Też tak uważam to nie jest zbyt zdrowe. Ja też pracuję 8 godzin przy kompie, ale staram się ograniczyć siedzenie bezpośrednio przy monitorze bo to on jest najbardziej szkodliwy. Moja ginka chciała mi wypisać odrazu L4 na 2 miesiące ciąży na początku bo twierdzi że najważniejszy jest pierwszy trymestr i wtedy lepiej nie pracować na kompie. Ja nie wzięłam wtedy zwolnienia i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze czego i wam pracujące mamusie życzę.

  Buziaki
  Patik i czerwcowa fasolka (11.06.2003)  #475021

  anastazja

  Re: Komputer i ciąża !!

  Wiem tyle ze , wszystkie siedzialysmy przed kompem bedac w ciazy (sama pobijalam rekordy) i mamy zdrowe dzieciaczki :)))

  Pozdrowka !

  Mama i Jagoda 01-08-03

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close