kosmówki brak??????

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #35547

  luncia1

  Witam wszystkie. Otrzymałam dzisiaj wynik mojego badania hp. Co to znaczy kosmówki brak, rozumiem, że się nie wykształciła i prawdopodobnie dziecko przez to nie było odżywiane, ale dlaczego? Czy powinna już istnieć gdy dziecko ma 8tyg? Kiedy przekształca się cialko żółte w łożysko. Czy ktoś wie dlaczego u mnie się nie wykształciła? Będę wdzięczna za wszlkie info. Dziękuję i pozdrawiam.

  #465926

  asia7

  Re: kosmówki brak??????

  Witaj Luncia1, szczerze mówiąc niezbyt dobrze się orientuję jak to jest z tą kosmówką, ale z tego co pamiętam to właśnie z kosmówki tworzy się łożysko, początkowo kosmówka odpowiada za odżywianie i krążenie a potem łożysko. Kosmówka powstaje wcześnie i myślę że w 8 tyg już powinna być (u mnie była chociaż poroniłam w 12 tyg to na usg lekarz powiedział że dziecko umarło w 8 albo 9 tyg).
  Mam nadzieję że czegoś nie pokręciłam…..
  Najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem. Napisz co ci powiedział na ten brak kosmówki, bo w sumie to sama jestem ciekawa co to dokładnie oznacza.

  Pozdrawiam cię cieplutko i przesyłam buziaczki.
  Asia
  aniołek 07.10.2003  #465927

  luncia1

  Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

  Hej dziewczyny. Otrzymałam dzisiaj odpowiedź na moje pytanie. A więc, lekarz wytłumaczył mi, że fakt iż w badaniu hp. u mnie nie znaleziono kosmówki był spowodowany tym że prawdopodobnie ją już wcześniej podczas krwawienia wydaliłam. Drugim powodem nie istnienia kosmówki (mnie nie dotyczy) jest ciąża pozamaciczna, dlatego jest to sprawdzane. A więc, kolejny powód mojego poronienia wykluczony. Na ostatniej wizycie, mój ginekolog wspominał mi iż powodem również mogło być tyłozgięcie i przesunięcie jednostronne macicy, obecnie jest ona „prostowana” różnymi medykamentami. Pozdrawiam wszystkie z Was najgoręcej.

  #465928

  gosik

  Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

  Luncia!
  Jakimi medykamentami oni ci chcą ,,prostować” macicę???!!!!
  Ja również mam tyłozgięcie, moja mama, siostra i cała banda kobiet w rodzinie i wszystkie zachodzą w ciążę i rodzą……

  Nie rozumiem ale szczerze wątpię, by tyłozgięcie mogło być przyczyną poronienia……lekarz nigdy nie mówił, że to stanowi zagrożenie dla ciąży……i kto tu może mieć rację???

  GOSIA i Maleńki Majowy Cud

  #465929

  luncia1

  Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

  Hej Gosia. Wydaje mi się, że nie miał on na myśli tyłozgięcia jako jedyny możliwy powód poronienia, ale również komplikacje jakie za nim idą. Macicę mi „prostuje” czopkami doodbytniczymi Distreptazą, działa, bo byłam już na badaniu kontrolnym i macica jest już prawie na swoim miejscu. Pozdrawiam Was gorąco (Ciebie i dzidzię).

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close