Leżenie na plecach a siedzenie

Wiele można przeczytać na forum i w literaturze na temat unikania leżenia i spania na plecach, bo m.in. uciska się żyłę wrotną, co powoduje gorsze ukrwienie macicy. A jak jest Waszym zdaniem z siedzeniem, szczególnie z uniesionymi nogami? To przecież jest właściwie takie “półleżenie”. Czy to też jest niewskazane?
A swoją drogą mój brzuszek, jak stwardnieje, to najszybciej się rozluźnia, gdy choć na chwilę położę się na plecach. Nie bardzo pomaga mu pozycja na lewym boku. Czy Wy też tak macie, czy jestem jakimś odmieńcem?

Basia z Groszkiem lub Drażetką (23 lipca 2003)

3 odpowiedzi na pytanie: Leżenie na plecach a siedzenie

mysia22003-04-02 17:23:31

Re: Leżenie na plecach a siedzenie

Tak szczerze się przyznam, że mi jeszcze nigdy nie stwardniał brzusio. Pewnie wszystko przede mną. A co do leżenia na lewym boku, to mi akurat pomaga, jeśli coś mnie kłuje czy potrzebuje odpocząć. Ale nie żajuję sobie też leżenia na prawym boczku. Nawet na tym wolę, bo coś mi się lepiej zasypia. A co do leżenia na plecach, to na pewno jest to dobre, jeśli tak się leży i nogi wyżej. Czytałam, że jeśli ktoś ma problemy z żylakami, puchnięciem nóg itp. tak powinien dosyć często odpoczywać. Ostatnio w pracy miałam chwile ogromnego luzu i siedząc na krześle założyłam nogi na biurko (ale wstyd) ale pomyślałam, że Fasolka może się w ten sposób znaleźć w krwawym dołku, bo krew spływa z nóg i tułowia. Więc szybko wróciłam do pozycji noramlnej. Ale to moje przemyślenia.
To tyle moich doświadczeń i wiedzy.
Pozdrawiamy.

Mycha i Fasolko – bo płeć nieznana (13.09.-17.09.)

kasiaj12003-04-02 17:40:41

Re: Leżenie na plecach a siedzenie

Jak brzuch stwardnieje to najlepiej zmienić pozycję. Spać starać się na boku – dopóki Maluch na to pozwala :)) – bo potem to dopiero są wieczorne negocjacje :))

Kaśka – kwietniowy brzuchacz (doświadczony w dziedzienie skurczy :))

13aga2003-04-02 18:25:16

Re: Leżenie na plecach a siedzenie

Z tego co ja slyszalam siedzenie z nogami uniesinymi powyzej serca jest jak najbardziej wskazane poniewaz zapobiega to zylakom i puchnieciu nog. Co do lezenia na plecach to ja osobiscie do dzis tak klade sie spac bo inaczej nie moge zasnac i wowczasz jak twardnieje mi brzuch to wystarczy ze podkurcze nogi i przechodzi mi.

Aguś i ? ( 17. 06. 2003 )

Znasz odpowiedź na pytanie: Leżenie na plecach a siedzenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Czy karmić w nocy?
W jakim wieku dziecko powinno przesypiać noc bez jedzenia , mój synek ma prawie 4 m-ce i budzi sie kilka razy w ciągu nocy, nie wiem czy podawać mu jedzonko
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Noszenie w pionie
Wiitam. Mam małe pytanko - moja dizdiza (1 miesiąc) b.lubi jak noszę ją w pozycji pionowej i przytulam ja do szyi, lub całuję jej szyjkę :)). Lubi też usypiać na mnie
Czytaj dalej