nisko łozysko…co to znaczy?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #63172

  kolka

  Mam pytanie, może któraś z Was tak miała albo ma wiedzę na ten temat… na ostatnim usg gin stwierdził że mam nisko łozysko, ale nie ma cech łożyska przodującego. Szyjka długa zamknięta. Mówił że mam się nie martwić. Ale pomimo wszystko zamartwiam się teraz co to może oznaczać.
  Pozdrawiam wszystkie brzuszki

  #802685

  olinja

  Re: nisko łozysko…co to znaczy?

  Skoro nie jest przodujące to nie masz sie czym martwić.
  To, ze jest nisko na razie nic nie znaczy. Łożysko przemieszcza sie wraz z tym jak rosnie Twoje maleństwo. Za jakisczas przesunie sie i będzie w innym miejscu.
  Przodujące oznacza to, że częsciowo lub w całosci pokrywa ujscie szyjki. Co zdecydowanie pogarsza jego kondycje. Ale u Cibie tego nie ma. Jest ono tylko umieszczone bardziej na dole niz na górze. (ale inteligentnie Ci to wytłumaczyłam :o)

  Odpoczywaj i nie martw sie

  Olinka
  <><  #802686

  lilianka

  Re: nisko łozysko…co to znaczy?

  Ja miałam łożysko niskoschodzące. Oznacza to dokładnie to, że jest umiejscowione trochę niżej niż „ustawa przewiduje” . Jeśli nie ma cech łożyska przodującego, to wraz ze wzrostem ciaży przesunie się na właściwe miejsce. Nie martw się. Wszystko jest ok.

  Serdecznie pozdrawiam

  Lilianka

  #802687

  katkajot

  Re: nisko łozysko…co to znaczy?

  no właśnie, nie martw się
  Ja tez mam „łożysko nisko usadowione bez cech przodowania” i też się przestraszyłam, ale lekarka wytłumaczyła mi, że to nie jest groźne – po prostu oznacza, że łożyko położone jest na dole ( u mnie w lewej dolnej części brzucha, na ścianie przedniej macicy) – i tylko tyle. Ja oczywiście pytałam czym to grozi – bo brzmiało to starsznie, ale gin powiedziała,że niczym – po prostu określa miejsce, gdzie znajduje się łożysko ( ale nie ma to NIC wspólnego z łożyskiem przodującym) Tak więc o tym „problemie” możesz spokjnie zapomnieć
  pozdrawiam, katkajot z Natalką

  #802688

  efcia2004

  Re: nisko łozysko…co to znaczy?

  Ja też miałam łożysko nisko położone i się stresowałam. Nie pocieszało mnie nic – że to nie jest groźne, że się nie odkleja i nie ma cech przodowania. A potem się okazało że się stresowałam niepotrzebnie bo łożysko pod koniec było już na właściwym miejscu, podciągnęło się i wszystko było w najlepszym porządku. Głowa do góry!! Będzie dobrze!!

  Ewcia i Asieńka

  #802689

  kolka

  Re: nisko łozysko…co to znaczy?

  Kochane kobietki,
  dziekuję Wam bardzo za te informacje, teraz juz się uspokoiłam i się nie martwię tym łozyskiem.
  Zyczę Wam również wszystkiego najlepszego :):):)
  Kolka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close