Po czym poznać asymetrię???

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #40936

  tosia-1

  dziewczyny, powiedzcie czy wasze dzieci tez tak robią??? mój 3,5 miesięczniak leżąc na brzuszku po pewnym czasie, jak już się znudzi odkłada lewa rączkę wzdłuż siebie, a prawą cały czas ma podwiniętą (tak jak podczas leżenia powinien mieć). ta lewa rączka ucieka mu wzdłuż ciała i żadko kiedy potrafi ja z powrotem położyc przed siebie.martwię się.
  tosia

  #535340

  wasia

  Re: Po czym poznać asymetrię???

  U nas asymetria objawiała się tym, ze Ola leżąc na pleckach zawsze główkę obracała w jedną stronę, była wygięta jak bananek i w ogóle leżąc na brzuszku główki nie podnosiła

  Asia i Ola (12,5 m-ca!)  #535341

  mysia2

  Re: Po czym poznać asymetrię???

  Natan też tak robił. Poza tym nienawidził wręcz leżeć na brzuszku. Po pierwsze jest leniuszkiem, a po drugie okazało się, że ma właśnie asymetrię (bardzo delikatną). Zauważyła to nasza pediatra przy 3 szczepionce i skierowała na rehabilitację. Polega ona na tym, że Natan jest właściwie tylko rozmasowywany. Rehabilitantka nie stosuje żadnej metody (ostatnio pytałam), tylko mówi, że trzeba go rozmasować bo jest za bardzo spięty w karku. Poza tym ma słabe stawy w rękach i trzeba je wzmocnić bo dziecko MUSI (to są jej słowa) raczkować. Natomiast nóżki ma tak silne, że mógłby mury rozwalać. Może właśnie Twoje dziecię też ma coś podobnego?

  Mycha i Natanek 09.09.03r

  #535342

  tosia-1

  Re: Po czym poznać asymetrię???

  dziekuje za odpowiedzi.
  poprosze pediatre o kontrole bo faktycznie maly jak lezy na brzuszku to ma glowe lekko skrecona i pochylona w jedna strone. tez jest leniuchem i tez nie lubi lezenia na brzuszku a nogami to tak fika ze mam wrazenie ze zaraz odbiegnie.
  dzieki
  pozdrawiam tosia

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close