POMOCY chodzi o ZUS

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #11391

  Anonim

  Dziewczyny mam Pytanko chodzi mi o zasiłek chorobowy w ciąży jak to wszystko wygląda …………………… Jestem w 11tyg ciąży do końca grudnia miałam umowę o pracę 04.01.2003 Wezwano mnie na rozmowę do pracy i otrzymałam wtedy świadectwo …………Czyli mnie zrobili w konia obiecali, że dostanę Umowę i nie ważne, że jestem w ciąży a tu taki numer no trudno tak się zdarza i trzeba się z tym pogodzić …………… Poszłam do ZUS-u i złożyłam wszystkie potrzebne dokumenty ………….Podobno należy mi się zasiłek chorobowy mam pytanie, przez jaki okres czasu może być wypłacany taki zasiłek i czy mam szansę na macierzyński wiem może dla niektórych moje pytania są śmieszne, ale nie miałam do czynienia, jeśli chodzi o ZUS a już na pewno, jeśli chodzi o ciążę i takie przeboje …………… I jeszcze takie małe pytanko ile może być tego zasiłku jak zarabiałam 1800brutt …………….BARDZO PROSZĘ JAK TYLKO KTÓRAŚ Z WAS BĘDZIE MOGŁA MI ODPOWIEDZIEĆ BĘDĘ WDZIĘCZNA PROSZĘ

  Dziękuję i Pozdrawiam

  Andzia 04.08.2003

  #178657

  helenka

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Nic o tym nie wiem, ale cos ci powiem…
  Walcz o swoje, ale sie nie denerwuj. Chcialas tego dzidziusia, i to jest najwazniejsze. A takie sprawy to teraz nic w porownaniu z tym, jaki szkrab masz w brzuszku

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003  #178658

  magdzik

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Witaj,

  Zajrzyj na tę stronkę, może Ci ona pomoże;-)

  Pozdrawiam
  Magda

  #178659

  kaska

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Kochana nie byłaś do końca umowy w 12 tyg ciąży i oni dzialają zgodnie z prawem a zasiłek należy Ci się i tak
  Kaśka i 12 tyg Nadia

  #178660

  beatab

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Zadzwoń dp państwowej inspekcji pracy, jesli chodzi o umowę, ale też słyszałam, ze niestety trzeba mieć skończony trzeci mieisąc ciązy, aby przedłużyli umowę na czas okreslony.
  I nie stresuj się za bardzo, dla dobra dzidzi.

  Beata+ 34 tyg. Synek

  #178661

  kinga25

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Z tego co ja wiem: jesteś na L4?
  – jeśli tak to zasiłek chorobowy jest wypłacany do dnia porodu (musisz przedkładać L4 i zachować ciągłość), w moim przypadku jest to wielkość dotychczasowej wypłaty
  – niestety nie będą Ci wypłacać macierzyńskiego
  – i niestety nie “leci Ci ” okres zatrudnienia pomimo to, że dostajesz zasiłek
  Pozdrawiam
  …+23 tyg. dzidzia  #178662

  beatab

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Kinga, jeżeli umowa na czas okreslony zostanie przedłużona do czasu porodu, to nie ma urlopu macierzyńskiego, ale jest świadczenie wypłacane w wysokości tego urlopu. Oczywiście nie liczy się do stażu pracy tego okresu.
  Beata+ 34 tyg.

  #178663

  Anonim

  Re: Dziękiii :))

  Czyli nie mam, co liczyć na macierzyński :((((((((((
  Chociaż do sierpnia będę miała parę groszy to może coś odłożę ………….Jak maleństwo się urodzi to będzie trzeba pokupować troszkę rzeczy …………. Przynajmniej jestem przygotowana na to dziękuję wam naprawdę bardzo………Nie będę się łudzić, że do końca roku będę miała parę groszy więcej …………..Dobrze, że chociaż do sierpnia ………….Nie ma, co marudzić …………. Trzeba się cieszyć tym, co się ma prawda :))))))))))

  Jeszcze raz bardzo dziękuję i Pozdrawiam

  P/S
  A jak myślicie …………… Czy po porodzie mogę zarejestrować się jako bezrobotna z prawem do zasiłku czy będzie mi się to należało hmmmmmm ciekawa jestem ………….

  Jeszcze raz DZIĘKI

  Andzia 04.08.2003

  #178664

  ewa250

  Re: Dziękiii :))

  Zasiłek przysługuje jeśli się miało przepracowane 12 miesięcy w ciągu ostatnich 18 miesięcy, więc nie wiem czy się załapiesz, ale zadzwoń do urzędu pracy, tam powinni Ci powiedzieć co i jak w Twojej sytuacji, może coś się zmieniło i coś innego wymyślili. Pozdrawiam :)))

  Ewa i Maleństwo

  #178665

  kinga25

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Ja pytałam w ZUS-ie bo mam podobną sytuację i powiedzieli, że nie płacą już tego zasiłku po urodzeniu – chodzi mi o przypadek gdy umowa nie została przedłużona do dnia porodu, tylko się było na L4 do dnia porodu. Z tego co się orientowałam, to jeśli umowa została przedłużona do dnia porodu to te trzy miesiące macierzyńskiego są miesiącami składkowymi. Może masz rację, a ja trafiłam na niekompetentną osobę…a może sama pracujesz w Zusie i masz dane z pierwszej ręki. W takim razie napisz czy wiesz to na 100%, no bo ja tylko się dowiadywałam ustnie.
  Dzięki za wiadomość
  Pozdrawiam
  …+23 tyg. maleństwo  #178666

  Anonim

  Re: Dziękiii :))

  Dzięki Ewcia
  Napewno zadzwonię
  Pozdrawiam

  Andzia 04.08.2003

  #178667

  beatab

  Re: POMOCY chodzi o ZUS

  Kinga, niestety nie pracuję w zusie, tylko interesowałam się tym tematem w zeszłym roku, bo akurat byłam w sytuacji, że dostałam wypowiedzenie z powodu redukcji, a dwa tyg. pózniej dowiedziałąm się o ciązy.Tylko, ze ja mam umowę na czas nieokreślony. Dużo na ten temat czytałam min. na internecie i znalazłam wypowiedzi, że umowa na czas określony jest przedłużana i dostaje się świadczenie w wysokosci urlopu macierzyńskiego. Z tym, ze nie było tam wyjaśnione, jak to jest w przypadku, gdy kobieta jest na zwolnieniu chorobowym do porodu. Zadaj może pytanie do prawnika na stronie . Ja ze swej strony postaram się poszukać odpowiedzi na mój post na gazecie wyborczej, ludzie podali mi tam kilka konkretnych przepisów.
  Pozdrawiam
  Beata+ 35 tyg. Synek

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close