Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #43130

  kotagus

  Mam pytanko: jak wasze dzieci jedzą? Na puszce mleka sztucznego jest napisane, że w 3 m-cu maluch powinien zjeść 5 razy dziennie po 175 ml zrobionego sztucznego mleka. Przyjęłam te ilości za odniesienie do ilości ściąganego mleka. Wcześniej dawałam różnie (tzn. różnie nalewałam do butelki 100-120ml i tak jadł na żadanie tzn. skończyła się jedna dostawał drugą itd jeżeli dalej był głodny). Od wczorajszego dnia nalewam równo do butelek po 175 i notuję ile je. I absolutnie nie jest w stanie zjeść na raz więcej niż 80-90ml, resztę dojada w czasie 3-4 godz., trochę się martwiłam o to dojadanie z jednej butelki, ale położna stwierdziła, że jedną butlę powinien zjeść w ciągu 6 godz. i będzie dobrze.
  A jak jedzą wasze dzieci? Jest maluszek w stanie na raz zjeść taką ilość mleka? Pewnie wtedy lepiej śpi? Jak wy karmicie?

  Pozdrawiam.

  Kotagus i…

  Mateuszek 28.01.04

  #564275

  ilonak

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Ja karmiłam mlekiem NanHA i swoim ściąganym. Sztuczne mleko podawałam według zaleceń na opakowaniu a mój głodomór wypijał także to ściagnięte. Ja na twoim miejscu dawałmby małemu to mleko ściągniete na jego rządanie o ile dasz radę z ym ściąganiem, ponieważ takie z piersi jest różne raz w nim cos jest innym razem jak ty niedojesz to będzie prawie woda bez wartości i jeżeli bedziesz je ograniczać według opakowania z sztucznego mleka to dziecku może zabraknąc składników odżywczych, a mleko sztuczne jest zawsze pełnowartościowe i z obliczeń im wyszło że starczy 175 ml 5 razy na dzień i dziecko ma wszystko co potrzebuje do rozwoju + zaspokojone pragnienie.

  Ilona  #564276

  guliwerka

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Mam dokładnie ten sam problem…:)
  Ale już od jakiegoś czasu się tym nie przejmuję. Zje tyle ile chce, nie zmuszam. Przybiera na wadze elegancko. Myślę , że to jest jedyny wskaźnik! Przybieranie na wadze. Sztuczny pokarm żeby dostarczył odpowiedniej ilości składników (tak sobie to tłumaczę na chłopski rozum) powinien być podawany w takiej a takiej ilości. A mleko mamy? Dziecko najlepiej wie ile mu potrzeba. Może mleko mamy jest bardziej kaloryczne?

  Małgosia z Antkiem(23.11.03)

  #564277

  ciku

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Moj Kacper ma rozne dni i czasmi zjada lacznie okolo 700 ml na dobe, czasami okolo 500 ml. Ogolnie wyglada to tak, ze naraz potrafi wsunac (jak jest glodny) okolo 150 ml ( ma 6 tygodni) , a czasami meczy 20 ml przez godzine lub dluzej ale musi ssac bo jak zabieram to placze.
  Ja tez trzymam mleko jakis czas w butelce, powiedzmy jak je powoli i co chwile po troszeczke to butelka stoi do okolo 3,5 godziny maksymalnie. Nic z mlekiem zlego sie nie dzieje , a maly nie ma problemow trawiennych. Papa

  Ciku i Kacperek – 12 luty 2004

  #564278

  gosiab

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Ja co prawda karmię prawie samym sztucznym mlekiem, ale mój ponad czteromiesięczny synek też nigdy nie zjadał objętosciowo porcji ktore są podane na opakowaniach z mlekiem. Za to jadł częściej i w ten sposób wyrabiał dobową normę. Teraz np je 6,7 razy dziennie do 150ml. A powinien niby już 210 na raz zjadać. Jeśli mogę Ci coś poradzić to nie nalewaj do jednej butelki tak dużo. Maly jak pije to dostaje się tam ślina i bakterie. Teraz jest chłodno, ale jak będzie cieplej takie mleko w ciągu 6h może się zepsuć. Jak karmiłam swoim odciąganym mlekiem to powiedziano mi że jak dziecko już piło z butelki mleko to jeśli go nie wypije przez około max 1.5h to należy je wylać. Sztuczne wylewam po godzinie….

  Gosia i Kubuś 18.11.2003

  #564279

  asia80

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Oliwierek je okolo 6 x na dobie po 110/120, a czasem 1x 130ml. Na naszym sztucznym awaryjnym jest napisane 6×135. Ale juz w szpitalu sie przekonalam ze to chyba jakas gorna granica!!!! A moze nasze mleko ma inna kalorycznosc????

  Asia i Oliwierek 14.01.2004 r  #564280

  bombus

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Moja Majeczka ma już 3,5 miesiąca i je bardzo różnie. Jaq ściągam mleczko i jak jej podaję z butelki to zjada zazwyczaj 80-120ml. Są dni kiedy wogóle nie ma apetytu i wtedy zjada o wiele mniej. Woieczorem dostaje nana i wtedy zjada troszkę więcej, ok 150-170. I nie wiem czy to jest kwestia kaloryczności czy wieczornego apetytu. Ilością mleczka proponowaną na opakowaniu nigdy się nie przejmowałam. Dziecko zjada tyle ile potrzebuje, chociaż przyznam, ze niekiedy wciskam jej więcej niż chce. Poizdrawiam
  Olga i Maja 17 12 03

  #564281

  nerwusek

  Re: Ponownie do mam karmiących odciąganym mlekiem

  Czesć:)
  Na mojej puszce mleczka (tylko stoi na półce i nawet jej nie otwieram) jest napisane,że w 3 miesiącu dziecko powinno zjeść 6x po 150 ml.Moja pyza je 6 razy na dobę, ale róóóóżnie.Raz zje 165, raz 145, a raz dziennie ma dołek i zje 80, poczym zaczyna się wyginać, wypluwać smoka.Poczatkowo się zamartwiałam,że zjadła tak mało…ale właśnie najwazniejsze jest to,ze dziecko przybiera.Położna powiedziała mi,że dziecko nie da sie oszukać i je tyle, ile potrzebuje.Moja mała je w ciągu dnia co 3 godziny, a wieczorkiem karmię ja o 21,40 i śpi do 6 rano.Ale wtedy podaję jej to mleczko, które sciągnęłam o 6 rano.Ponoć to nocne ma więcej kaloryjek.Od miesiąca ma juz ustalony rytm karmień, i staram się karmic o tych samych godzinach.Poslizg jest ok.10-15 minut.Wczoraj Maja weszła w 4 miesiac i teraz (wg puszki) powinna jesc po 180 5 razy dziennie, czyli będę próbować wydłuzycz czas m-dzy karmieniami do 4 godzin.Wczoraj wieczorkiem zjadła z butli mojego 170 i jeszcze z cyca dopiła na pewno z 10 ml.
  Na jak długo zamrażacie swoje mleko???
  Pozdrowienia
  Kasia I Majeczka (28.12.2003)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close