problem z przedszkolem

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #106046

  nisunka

  Moja siostrzenica już jaki czas temu poszła do przedszkola, jednak nadal ma problem i nielubi tam chodzić .Oczywiście problem istniej tylko rano, później w przedszkole z dziećmi jest już ok. Odkąd poszła do przedszkola stała się również bardzo nieznośna jak temu zaradzić? Miał ktoś już taki problem?

  #3928270

  paszulka

  To dość powszechne. 🙂
  Rano dzieci za wszelką cenę próbują zmusić rodziców do rezygnacji z przedszkola. Jak już w przedszkolu są to jest super. W przedszkolu są grzeczne ale w domu muszę odreagować. To się po jakimś czasie normuje.
  Mojej się odmieniło odkąd ma siostrę i tak jak zawsze była grzeczna właśnie w przedszkolu to teraz panie na nią narzekają. A w domu jest super.
  A ja przyznam szczerzę, że wolę wersję jak jest grzeczna w domu. 😉  #3928271

  venuss

  U nas było to samo, rano płacz, tzn. bardziej marudzenie ze nie chce iść, że chce w domku z babcia zostać, ale ja ją przytulałam, nic nie mówiłam i robiłam swoje: ubierałam, robiłam śniadanko, czesałam. Tak było dopóki nie zamykały się za nią drzwi, potem w aucie tez nie było rewelacji ale rozmowy z wujkiem sie toczyły (odwozi ją mój brat) no i ciężkie dla niej było wejście do sali. Potem juz super, jak ja odbierałam po 14 to pytała czego tak szybko:) a rano znowu powtórka z rozrywki. Tak było do połowy października a potem z dnia na dzień wstawała bez marudzenia, szła szczęśliwa, Pani powiedziała że widzi dużą różnicę w zachowaniu małej. Tyle czasu widocznie potrzebowała na aklimatyzację.

  #3928272

  justonka

  to chyba norma.. Jaś też miałą takie początki że nie chce do przedszkola że chce do Babci itd..
  w przedszkoleu super – teraz już sam chce chodzić – kwestia przystosowania się że nie jest się tym jedynym pępikiem świata

  #3928273

  natinka

  mójm młody jeszcze rok temu rano płakał
  nie zasze ale bywało , teraz lubi nawet bardzo
  pewnie minie tylko musi troszkę
  czasu to minie …

  #3928274

  beasia

  my mamy takie sceny codziennie rano… Pierwszym problemem jest to, ze nie chce wstac, bo nie lubi wstawać tak wczesnie (6.00), dodam, ze w przedszkolu śpi codziennie 2 godz., a wieczorem zasypia ok. 21.00, bo wcześniej po prostu nie moze zasnąć
  potem mamy awanture o ubranie – zawsze coś jej nie pasuje, nawet jak dzień wcześniej uzgodnimy co ubiera (najchetniej by chodzilą w tej samej spódniczke i tych samych rajstopach codziennie!)
  potem jest problem, ze tylko i wyłącznie mamusia (tata jest be…) ją moze uczesać, a ja niestety (albo stety 😉 ) wychodzę wcześniej do pracy niz mąż, ktory zawozi dzieci do szkoły/przedszkola, więc jeśli młoda sie nie zdąży ubrać przed moim wyjściem, bo ma focha, to jest awantura… Dzisiaj rano nie chciała mnie wypuscić z domu, trzymała mnie za nogi… płakała i krzyczałą… koszmar jakis… potem było lepiej, uspokoiła sie jak poszłam, w samochodzie tez jest juz kochana coreczka tatusia…
  i tak mamy codziennie, w mniejszym lub wiekszym natężeniu… mam nadzieję, ze to kiedys mninie, bo jak nie to chyba oszaleję…  #3928275

  wioletta-w

  mieliśmy to samo…ale od jakiegoś czasu jest ok i nie ma już płaczu,czasem tylko marudzenie w stylu „czy muszę iść” ale idzie:)

  #3928276

  joa133

  u nas jest to samo..marudzenie rano, a płacz był rok temu…do tego jest też, grzeczna w przedszkolu,a rozrabia po pkolu w domu!

  #3928277

  medeja

  czy to juz Marysia jest przedszkolakiem/zlobkowiczem?

  My narazie tylko raz w tygodniu zajecia w klubiku, ale zastanawiam sie nad powazniejszym krokiem…

  Zamieszczone przez wioletta.w
  mieliśmy to samo…ale od jakiegoś czasu jest ok i nie ma już płaczu,czasem tylko marudzenie w stylu „czy muszę iść” ale idzie:)

  #3928278

  zielka29

  u nas odwrotnie :/ mój starszy syn w domu grzeczny i chętnie wychodzi do przedszkola ale w przedszkolu ciągłe problemy..

  to już nie wiem, co lepsze. chyba zależy od pani, bo ja mam już dość pogadane dydaktycznych z panią :/ wolałabym rozwiązywać problemy z dzieckiem wyłącznie we własnych 4 ścianach…  #3928279

  kodo

  Normalne 😉
  K. nie lubił wcześnie wstawać, na początku bardzo przeżywał rozstanie się z mamą, płakał cały rok- oczywiście na koniec, w czerwcu mniej intensywnie
  chodził, bo musiał

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close