Prolaktyna i inne hormony

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #74410

  anetal

  Dziewczyny,

  Miesiąc temu przestało bic serduszko mojej ukochanej Kruszynki. Dokładnie 1 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania. 6 stycznia, w 3 dc, robiłam badania, FSH, LH, TSH, FT4, FT3 i prolaktynę. Wszytkie wyniki są w normie, oprócz prolaktyny. Przy normie 1,39-24,20 mój wynik wynosi 38,63. Czy wiecie może jak długo po poronieniu utrzymuje się podwyższony pozniom prolaktyny? W ciążę zaszłam przy pomocy duphastonu w pierwszym cyklu brania leku. Stwierdzono u mnie obnizony poziom progesteronu, ale nie na podstawie badan, lecz na podstawie objawów. Zastanawiam się, więc, czy ten wynik prolaktyny można uznać za bardzo wysoki????? WIem, ze przy problemach z podwyzona prolaktyna sa problemy z zajsciem w ciaze. A ja w nia zaszlam. Wiem tez, ze wysoki poziom prlaktyny obniza poziom progesteronu. Pomożcie, wytłumaczcie mi, o co chodzi i czy powinnam się niepokoić tym wynikiem. Badanie progesteronu bede robic za ok 2 tyg. Szukam cały czas przyczyny obumarcia płodu. Czy ta prolaktyna mogła mieć wpływ???
  A, jeszcze jedno. Wyczytałam gdzieś na forum, chyba nie tutaj, że badanie hormonów tarczycy powinno się zrobić dopiero w drugim cyklu po poronieniu. A ja zrobiłam w po pierwszej naturalnej miesiączce. Czy powinnam powtórzyć to badanie w nastepnym cyklu. Wyniki były teraz bardzo dobre.
  Bede wdzieczna za pomoc, bo po woli zaczynam z tym wszystkim wariowa, a do lekarza ide dopiero za 2 tyg.

  Pozdrawiam,
  Aneta

  #980271

  gablysia

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Myślę Anetko, ze prolaktyna, wcześniej nie zmierzona, taka wysoka, mogła mieć swój wkład w poronienie. Prolaktyna ma to do siebie, że nie tylko uniemożliwia owulację, ale również doprowadza do poronień.
  Nie jest ją trudno obniżyć, lecz powinnaś zrobić sobie jeszcze bardziej wiarygodny test prolaktynę z obciążeniem metoclopramidem.
  Ogólnie hiperprolaktynemie ( w twoim przypadku łagodną ) leczy sie bromergonem, parlodelem, czy dostinexem. I szybko widać efekty działania leków.
  Już kilkakrotnie spotkałam się z historiami dziewczyn, które po obniżeniu prolaktyny szybko zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.

  PS, a z hormonami tarczycy to bardzo dziwne, bo one zawsze powinny być w normie, w ciąży też.

  Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI  #980272

  ana7

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Witaj Anetko. Po moich 2 poronieniach lekarze też nie znaleźli żadnej przyczyny, jedyne co to podwyższona prolaktyna. I właśnie ona może powodowac wczesne poronienia. Ja biorę cały czas bromergon i jestem dobrej mysli. Trzymam kciuki za Ciebie, pozdrawiam ana

  9 cykl starań…

  #980273

  ciku

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Trzymam kciuki, bo pomóc nie umiem:)

  #980274

  anetal

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Gablysiu, dziekuje. Podnioslas mnie na duchu. Zrobie jeszcze badanie progesteronu, poniewaz wyczytalam, ze prolaktyna wysoka czesto obniza poziom progesteronu, co powoduje niewydolonosc cialka zoltego. Co sugerowala moja lekarka przed ciaza bez badan!!!!! Juz wiecej sie u niej nie pojawie…
  Mam nadzieje, ze to, ze mam w porzadku TSH i FT3 i FT 4 umozliwi szybkie zbicie prolaktyny.
  Jej, nie sadzilam, ze kiedys bede miala takie problemy i coraz bardziej mnie to przerasta…

  Jeszcze raz dziekuje,
  Aneta

  #980275

  kamelia

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Muszę się z Tobą niezgodzić… 🙂
  W ciąży tarczyca pracuje intensywniej w związku z tym TSH może być trochę obniżone (ja miałam ciut poniżej normy i endokrynolog nie był zdziwiony) , a FT3 i FT4 wzrosnąć. 🙂 Przynajmniej tak mówił mój endokrynolog.

  Michałek 14.08.2003

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close