Prolaktyna i inne hormony

Dziewczyny,

Miesiąc temu przestało bic serduszko mojej ukochanej Kruszynki. Dokładnie 1 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania. 6 stycznia, w 3 dc, robiłam badania, FSH, LH, TSH, FT4, FT3 i prolaktynę. Wszytkie wyniki są w normie, oprócz prolaktyny. Przy normie 1,39-24,20 mój wynik wynosi 38,63. Czy wiecie może jak długo po poronieniu utrzymuje się podwyższony pozniom prolaktyny? W ciążę zaszłam przy pomocy duphastonu w pierwszym cyklu brania leku. Stwierdzono u mnie obnizony poziom progesteronu, ale nie na podstawie badan, lecz na podstawie objawów. Zastanawiam się, więc, czy ten wynik prolaktyny można uznać za bardzo wysoki????? WIem, ze przy problemach z podwyzona prolaktyna sa problemy z zajsciem w ciaze. A ja w nia zaszlam. Wiem tez, ze wysoki poziom prlaktyny obniza poziom progesteronu. Pomożcie, wytłumaczcie mi, o co chodzi i czy powinnam się niepokoić tym wynikiem. Badanie progesteronu bede robic za ok 2 tyg. Szukam cały czas przyczyny obumarcia płodu. Czy ta prolaktyna mogła mieć wpływ???
A, jeszcze jedno. Wyczytałam gdzieś na forum, chyba nie tutaj, że badanie hormonów tarczycy powinno się zrobić dopiero w drugim cyklu po poronieniu. A ja zrobiłam w po pierwszej naturalnej miesiączce. Czy powinnam powtórzyć to badanie w nastepnym cyklu. Wyniki były teraz bardzo dobre.
Bede wdzieczna za pomoc, bo po woli zaczynam z tym wszystkim wariowa, a do lekarza ide dopiero za 2 tyg.

Pozdrawiam,
Aneta

5 odpowiedzi na pytanie: Prolaktyna i inne hormony

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Prolaktyna i inne hormony

Myślę Anetko, ze prolaktyna, wcześniej nie zmierzona, taka wysoka, mogła mieć swój wkład w poronienie. Prolaktyna ma to do siebie, że nie tylko uniemożliwia owulację, ale również doprowadza do poronień.
Nie jest ją trudno obniżyć, lecz powinnaś zrobić sobie jeszcze bardziej wiarygodny test prolaktynę z obciążeniem metoclopramidem.
Ogólnie hiperprolaktynemie ( w twoim przypadku łagodną ) leczy sie bromergonem, parlodelem, czy dostinexem. I szybko widać efekty działania leków.
Już kilkakrotnie spotkałam się z historiami dziewczyn, które po obniżeniu prolaktyny szybko zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.

PS, a z hormonami tarczycy to bardzo dziwne, bo one zawsze powinny być w normie, w ciąży też.

Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI

ana7 Dodane ponad rok temu,

Re: Prolaktyna i inne hormony

Witaj Anetko. Po moich 2 poronieniach lekarze też nie znaleźli żadnej przyczyny, jedyne co to podwyższona prolaktyna. I właśnie ona może powodowac wczesne poronienia. Ja biorę cały czas bromergon i jestem dobrej mysli. Trzymam kciuki za Ciebie, pozdrawiam ana

9 cykl starań…

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Prolaktyna i inne hormony

Trzymam kciuki, bo pomóc nie umiem:)

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Prolaktyna i inne hormony

Gablysiu, dziekuje. Podnioslas mnie na duchu. Zrobie jeszcze badanie progesteronu, poniewaz wyczytalam, ze prolaktyna wysoka czesto obniza poziom progesteronu, co powoduje niewydolonosc cialka zoltego. Co sugerowala moja lekarka przed ciaza bez badan!!!!! Juz wiecej sie u niej nie pojawie…
Mam nadzieje, ze to, ze mam w porzadku TSH i FT3 i FT 4 umozliwi szybkie zbicie prolaktyny.
Jej, nie sadzilam, ze kiedys bede miala takie problemy i coraz bardziej mnie to przerasta…

Jeszcze raz dziekuje,
Aneta

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Prolaktyna i inne hormony

Muszę się z Tobą niezgodzić… 🙂
W ciąży tarczyca pracuje intensywniej w związku z tym TSH może być trochę obniżone (ja miałam ciut poniżej normy i endokrynolog nie był zdziwiony) , a FT3 i FT4 wzrosnąć. 🙂 Przynajmniej tak mówił mój endokrynolog.

Michałek 14.08.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Prolaktyna i inne hormony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Urlop macierzyński - nowe zasady!!!!!!!!!
Słyszałyście jak ma byc od 2007 roku. Dzisiaj Kaczyński mówił w TV o nowych urlopach macierzyńskich i ma byc tak: - Przy pierwszym dziecku - 6 miesięcy - Przy drugim dziecku - 9
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Co Czym Zmywamy?
Proponuję zrobić zestawienie naszych "wygranych" w boju z przestępczą działalnością naszych pociech [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img]. My właśnie wyczyścilśmy ekran laptopa z malowidła wykonanego kredkami świecowymi! Duuuże wyzwanie. Byliśmy o krok od poddania
Czytaj dalej