skurcze macicy – jak rozpoznać?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #77580

  Anonim

  Jestem przyszłą mamusią, niestety jeszcze nie doświadczoną i stąd moje pytanie. Jak mam rozpoznawać skurcze macicy i jaka jest ich dopuszczalna ilość? Czy to jest tak, że twardnieje cały brzuszek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  #1038047

  porky

  Re: skurcze macicy – jak rozpoznać?

  skurcze macicy przypominają bóle przed okresem, jeśli są częste i regularne to znaczy, że się zaczeło 😉

  ______________
  Juleczka 16 m-cy  #1038048

  kas

  Re: skurcze macicy – jak rozpoznać?

  Rozpoznasz 🙂
  Powodzenia 🙂

  Kas
  pisanina

  #1038049

  Anonim

  Re: skurcze macicy – jak rozpoznać?

  Cały brzuch twardnieje, takie uczucie ciężkości… czy coś w tym rodzaju. Do 10 razy w ciągu dnia to dopuszczalne. Pamiętam, że lekarz zalecał mi branie no-spy po posiłkach. Z resztą jak już poszłam na zwolnienie to twardnienie ustąpiło.

  [i] Asia, Julia 3,5 l i grudniowe maleństwo

  #1038050

  Anonim

  Re: skurcze macicy – jak rozpoznać?

  Jak już dostaniesz tych właściwych to na pewno będziesz wiedziala, że to to. Przy pierwszym porodzie radzę nie panikować i nie jechać zbyt szybko do szpitala, bo cie tam wymęczą badaniami.
  U mnie było tak. Rano dostałam lekkich skurczy, wieczorem nasiliły się na tyle, że nie mogłam w spać całą noc. O 8.00 rano pojechaliśmy do szpitala, bo mąż panikował. Było tylko 1 cm ropzwarcia. Potem do domu zjeść i do kolejnego szpitala, bo w poprzednim nie było miejsc. Urodziłam dopiero o 18.20.
  Żaluje, że pojechałam tak wcześnie do szpitala i przy drugim porodzie pojadę w ostatniej chwili. Szpital mam pod nosem więc na pewno zdąże.

  Pozdrawiam,
  Ania

  #1038051

  Anonim

  Re: skurcze macicy – jak rozpoznać?

  Zależy o jakie skrcze pytasz…jeśli o przepowiadające to są one bezbolesne…po prostu czujesz jakby ci cały brzuch ściągało….a jeśli o porodowe…no cóż…poza tym, że bolą…??? mi kilka kobiet powiedziało, że przypominają ból jak przy okresie…ja tego tak nie czułam…dla mnie to był po prostu silny ból w podbrzuszu i krzyżach…


  Asia 02.06

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close