Tapeta

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #108583

  eiffla

  Chcemy kłaść tapete w sypialni (tylko jedną ścianę) no i moje pytanie czy farbę jaka jest aktualnie na ścianie należy zeskrobywać czy można ją zostawić i na nią kłaść tapetę. Moja mama mówi zeby zrywać, bo tapeta bedzie odpadać. A mąż chce pomalować na biało (kolor farby to papaja-duluxa) bo tapeta bedzie biała z delikatnymi wzorkami i zeby ta papaja nie przebijała. Wersja mężowska wygodniejsza bo mniej roboty, ale jak ma mi odpadać za miesiąć nowo przyklejona tapeta to moze faktycznie skrobać i czyścić ściany?
  Macie doświadczenia w tym temacie?

  #4565598

  agusia150

  Powiem tak zalezy od sciany, jesli jest to stara ściana, (nie gładz) i iles tam razy wczesniej malowana to zdzierac. Jesli nowe albo byly kładzione gładzie to smiało mozna klasć na farbe. Ja przyklejalam turkusowa tapete na mega czerwona ściane i trzyma sie elegancko i nic nie przebija. To pewnie tez kwestia tapety.  #4565599

  hoholeczka

  Zapytałam własnie mamy mojej… co prawda kilka lat już na emeryturze…ale mama malarz-tapeciarz. I tak:
  spokojnie można kleić na malowaną ścianę… no chyba że juz macie 10 warstw i farba odpada sama…. jak nie odpryskuje to kleić i się nie przejmować.
  Normalnie posmarować ścianę klejem do tapet, tapetę też i kleić jak zwykle.

  #4565600

  eiffla

  Ściana była raz malowana na gładzi, pierwszy remont ją czeka (7 lat ma mieszkanie i tyle ma ten kolor farby, bo my pierwsi właściciele mieszkania i wszytko sami robiliśmy)
  czyli mogę kłaść tapete bez skrobania? ufff

  #4565601

  ciapa

  Zalzy ja Ci się ta farba trzyma
  Jak nic nie odpada to nakładaj na farbę
  Jak sie sypie to trzeba skrobać

  #4565602

  eiffla

  no trzyma sie mocno, tylko w jednym miejscu zrobiło sie małe peknięcie sciany (wynik osadzania sie nowego bloku) i tam farba sie wybrzuszyła. Tam trochę wyczyścimy tak na wszelki wypadek.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close