toksoplazmoza

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #34775

  cudenko

  Dziewczynki ´powiedzcie mi o co wlasciwie chodzi z ta toksoplazmoza i kiedy mialyscie robiony 1 test na nia. Jedziemy teraz do narzeczonego na swieta i tam jest kot. Co to oznacza dla ciazy?

  #455874

  mloda

  Re: toksoplazmoza

  Ja miałam pierwszy test robiony 4 miesiące przed zajściem i był negatywny, chociaż przez całe życie miałam kontakt z kotami i mam w domu kota. Toksoplazmoza jest chorobą śmiertelną dla kota i można się nią zarazić tylko przez pierwsze dwa tyg choroby u zwierzaka. Jeżeli tak bardzo się obawiasz to po prostu w ogóle nie dotykaj go lub umyj dokładnie ręce. Myślę że nie ma powodu do strachu, prędzej możesz się zarazić od surowego mięsa.

  pozdrawiam
  Młoda i Maleństwo 5.06.04  #455875

  skate130

  Re: toksoplazmoza

  pewnie nic, jeśli kotek czysty, w domu trzymany to raczej napewno nic Ci nie grozi. Toksoplazmozą szybciej zarazisz się jedząc surowe mięso niż bawiąc z kotem, unikaj tylko jego kuwetki, kału i to chyba wszystko. Ja test na tokso robiłam chyba w 5 tygodniu i wyszło, że juz kiedyś ją przeszłam. Nie mrat się tym kotkiem, kiedyś czytałam post dziewczyny która jest weterynarzem i ma z kotami codziennie do czynienia i to różnymi i nie złapała tej choroby.

  skate i maleńki człowieczek czerwcowy (14 czerwca 04)

  #455876

  cudenko

  Re: toksoplazmoza

  Dziekuje za odpowiedz, juz sie tak nie martwie.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close