Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #42674

  bercia30

  Mamuśki, czy po powrocie do pracy podajecie butelkę??? wczoraj powiedziano mi, że trzeba karmić łyżeczką lub kubkiem! Jak to zrobić z 4 miesięcznym dzieckiem?? Co lepsze? Za m-c wracam do roboty i chce sie przygotować. Czekam na Wasze opinie i rady. Pozdrawiam gorąco.

  Bercia i Ola 05.12.2003

  #558676

  karolka

  Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

  Uważam, ze 4-miesięcznemu dziecku butelka nie zaszkodzi. Ale też takiemu dziecku nie musisz już dawac normalnego smoczka, tylko Avent ma ustniki niekapki dla dzieci od 3 miesięcy i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Zresztą według mnie smok w tym wieku też już nie szkodzi, bo dziecko na tym etapie umie ssać dobrze i zna dobrze zalety piersi, żeby tak łatwo z niej zrezygnować. Problem może być z noworodkiem czy dzieckiem 2-miesięcznym. Ale 4-miesięcznym? A łyżeczka to raczej kiepski patent do mleka, bo trzeba się nieźle namachać.
  Ja co prawda do pracy nie wróciłam jeszcze, ale odkąd Iza skończyła 2 miesiące zostawała przynajmniej 2 razy w tygodniu z butlą i jakoś jej smoczek nie zaszkodził. Przeciwnie- czasem go po prostu nie chciała zaakceptować.

  Karolka i Izabelka 01.08.03  #558677

  bozenkan

  Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

  Bardzo bym chciała nauczyć Ewi pić z niekapka, ale mała zołza nie chce za skarby świata. Udało się jej zaledwie 2-3 razy. To samo mamy ze smoczkiem. Nie zostaje mi nic innego jak łyżeczka. Ciągle jednak próbuję. Może kiedyś…….

  Bożenka i Ewunia (05.11.2003)

  #558678

  bercia30

  Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

  dzięki za radę, chyba spróbuję z tym niekapkiem bo łyżeczką to można karmić ze 2 godziny i tak w kółko! Pozdrawiam

  Bercia i Ola 05.12.2003

  #558679

  Anonim

  Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

  heh właśnie próbuję Jaśka nauczyć z butelki i… porażka:)) różne smoki wypróbowane i każdy jest beee.. co najdziwniejsze, myślałam, że butla będzie bez problemu zaakaceptowana, bo karmie od początku przez kapturki, a tu taka niespodzianka… no cóż.. Jasiek wygrywa;-)) i znów będę pędem biec z kina, bo zalewać mnie będzie na myśl, że może on juz tam głodny..;-)) a może jest jakiś sposób???

  Aba i Jaś (04.11.03)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close