Boisz się, że dziecko po to sięgnie? Mimo wszystko nie stawiaj na lodówce i wybierz inne miejsce

Chowanie rzeczy przed dziećmi nie jest prostym zadaniem. Szybko bowiem zauważą nawet najmniejszy szczegół. Jeśli chcesz uniknąć problemu, tych kilku rzeczy lepiej nie stawiaj na lodówce. Dowiedz się, dlaczego warto znaleźć im zupełnie inne miejsce.

Praktycznie każdy rodzic wie, że ukrycie czegokolwiek przed dzieckiem nie jest proste. Zwinne rączki szybko chwytają za to, co się dziecku podoba, dlatego kolejne przedmioty chowamy do szafek lub stawiamy coraz wyżej, na przykład na lodówce. Nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. Dlaczego? Podpowiadamy.

Czego nie stawiać na lodówce? Tym rzeczom znajdź inne miejsce

Okazuje się, że niektóre przedmioty postawione na lodówce mogą stanowić niebezpieczeństwo lub zwyczajnie uszkodzić sprzęt. O czym mowa?

  1. Szybko psująca się żywność. Temperatura nad lodówką może się delikatnie zmieniać, co spowoduje jeszcze szybsze psucie się jedzenia. Z tego względu nie kładź tam chleba i ciast, które staną się czerstwe i rozwinie się na nich pleśń. Zrezygnuj też z ziemniaków, które szybko wykiełkują.
  2. Rośliny. Ciepło z lodówki może je uszkodzić, a jeśli spadną, będziesz mieć wiele sprzątania.
  3. Łatwopalne materiały. Nie kładź na lodówce ręczników papierowych i innych produktów tego typu. Ryzyko pożaru może się wtedy zwiększać.
  4. Lekarstwa. Tego typu rzeczy należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od wahań temperatury.
  5. Ciężkie rzeczy. Mogą obciążyć lodówkę i z czasem ją uszkodzić.
  6. Wino. Wahanie temperatury może źle wpłynąć na smak trunku.
  7. To, co może się rozpuścić. Jeśli położysz na lodówce czekoladki, latem może się okazać, że się roztopiły, brudząc wszystko dookoła.
  8. Elektronika. Ciepło wydzielane przez lodówkę może negatywnie wpłynąć na ich baterie i trwałość.

Czy na lodówce można coś kłaść? W tych przypadkach nie ma przeciwwskazań

Okazuje się, że istnieją rzeczy, które możesz z powodzeniem położyć na lodówce. Mowa na przykład o lekkich tackach do serwowania żywności i innych lekkich przedmiotach, które są rzadko używane. Należy jednak pamiętać, by regularnie czyścić lub odkurzać wierzch lodówki, dzięki czemu praca urządzenia nie będzie zaburzona i będzie ono mogło służyć nam jak najdłużej.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo