Majówka w szkole 2024. Uczniów szkół średnich czeka wyjątkowo długi weekend. Ile będzie wolnego?

Uczniowie ze wszystkich szkół w Polsce z niecierpliwością zerkają w kalendarz i odliczają dni do długiego majowego weekendu. Powoli zbliża się koniec roku, dlatego nauczyciele zapowiadają kolejne sprawdziany, a młodzież jest już przeciążona nauką. Majówka będzie doskonałą okazją na odpoczynek i złapanie oddechu. Ile trwa majówka dla uczniów? Jak wygląda majówka w szkole średniej w 2024 roku?

Ile trwa majówka w szkole 2024?

Długi weekend majowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku, i to nie tylko przez uczniów. W tym roku przerwa zapowiada się wyjątkowo obiecująco, ponieważ 1 maja (czyli Święto Pracy) wypada w środę. 2. maja (chociaż nie jest to oficjalne święto państwowe) w szkołach również jest dniem wolnym. 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji, co oznacza, że uczniów czeka aż 5 dni wolnego.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla młodzieży uczęszczającej do szkół średnich. Tuż po majówce rozpoczynają się bowiem matury, a w trakcie najważniejszych egzaminów uczniowie młodszych klas nie mają zajęć. Czeka ich zatem wolne od 1 aż do 9 maja.

W nieco innej, ale wcale nie gorszej sytuacji, są uczniowie szkół podstawowych. Wracają oni normalnie na lekcje po majówce, tj. w poniedziałek 7 maja. Nie będą musieli jednak długo czekać na wolne, ponieważ od 14 do 16 maja trwają egzaminy ósmoklasistów, a to oznacza, że młodsze klasy nie mają zajęć.

Niektóre szkoły mają wolne również 29 i 30 kwietnia. Tę decyzję podejmuje jednak dyrektor konkretnej placówki, wykorzystując przysługujące mu tzw. dni dyrektorskie.

Zobacz: Kiedy egzaminy ósmoklasisty 2024? W tym roku zaplanowano je wyjątkowo wcześnie

Dni wolne od szkoły maj 2024

Pod względem wolnego maj zapowiada się wyjątkowo korzystnie. Poza długą majówką, uczniów czeka jeszcze dodatkowy dłuższy weekend na przełomie maja i czerwca. 30 maja w czwartek wypada bowiem Boże Ciało, co oznacza kolejne 4 dni odpoczynku od szkoły.

Sprawdź: Do kiedy wystawianie ocen 2024? Wbrew pozorom nie zostało wiele czasu, a maturzyści mają go jeszcze mniej

Czytelnicy pytają, kiedy jest majówka w szkole

Majówka 2024 wolne od szkoły – kiedy?

Wolne od szkoły majówka 2024: zaczyna się w środę 1 maja i potrwa do niedzieli 5 maja.

Ile trwa majówka w liceum?

Oprócz pięciu dni od 1 do maja, część uczniów liceów będzie miało wolne również 7-9 maja ze względu na początek matur.

Weekend majowy wolne w szkole – od kiedy do kiedy?

Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja.

Majówka przerwa w szkole podstawowej – kiedy?

Przerwa majówkowa w szkole potrwa od 1 do 5 maja.

Ile trwa majówka 2024 liceum?

Majówka dla liceum może potrwać dłużej – na czas matur od 7 do 9 maja.

Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo