W tych muzeach nie będziecie się nudzić. Majówka last minute

Nie zdążyłeś zaplanować majówki? Podpowiadamy, jakie atrakcje są otwarte i gdzie warto pojechać w ciągu najbliższych dni. Wybraliśmy dla Was wyłącznie takie, w których na pewno nie będziecie się nudzić: po jednym dla każdego województwa.

Dolnośląskie — Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju na majówkę
Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Ogromna kolekcja zabawek z różnych epok, od tradycyjnych drewnianych laleczek po nowoczesne gry video. Dzieci mogą się nie tylko pobawić i poznać historię zabawek, ale również zobaczyć, jakich bohaterów bajek kochali ich rodzice.

W tę majówkę Muzeum przygotowało wyjątkową atrakcję: 1,2 i 4 maja odbywają się warsztaty tworzenia własnych zabawek! Zapisy online trwają.

Kujawsko-pomorskie — Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła i Historii Brudu na majówkę
Muzeum Mydła i Historii Brudu

Jedyne takie muzeum w Europie! Można tu poznać historię mydła od czasów starożytnych po czasy współczesne. Dzieci mogą dowiedzieć się, jak powstaje mydło, zobaczyć stare maszyny do jego produkcji i wziąć udział w warsztatach, podczas których samodzielnie zrobią własne, pachnące mydełko.

Muzeum Mydła i Historii Brudu jest czynne całą majówkę, bilety na zwiedzanie i warsztaty warto kupować online.

Lubelskie — Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej na majówkę
Muzeum Wsi Lubelskiej

Skansen z bogatą kolekcją tradycyjnych wiejskich budynków z różnych regionów Lubelszczyzny. Dzieci mogą zobaczyć, jak żyli ludzie na wsi w dawnych czasach, wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i pobawić się na placu zabaw. Doskonałe miejsce do odwiedzenia całą rodziną w pięknym majowym słońcu.

Lubuskie — Centrum Nauki Keplera

Centrum Nauki Keplera na majówkę
Centrum Nauki Keplera

Interaktywne muzeum, w którym dzieci mogą poznać różne zjawiska naukowe poprzez zabawę i doświadczenia. Znajdą tam m.in. wystawy poświęcone fizyce, chemii, biologii i astronomii.

Muzeum jest czynne przez cały długi weekend. Szczególnie warto je odwiedzić tw niedzielę, kiedy odbędzie się impreza Wokół Piknikowego Koszyka w Parku Książęcym w Zatoniu. Wstęp bezpłatny.

Łódzkie — Planetarium EC1

Planetarium EC1 na majówkę
Planetarium EC1

Łódzkie planetarium uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych w Europie. Majówka jest świetnym czasem do odwiedzenia tego miejsca, jeśli do tej pory jeszcze nie mieliśmy okazji.

W tę wyjątkowo długą majówkę zaplanowano pokazy specjalne, z których ucieszą się szczególnie rodzice (pokaz z muzyką Pink Floyd), ale np. w sobotę odbywają się warsztaty z… anatomii kosmitów dla dzieci.

Małopolskie — Zatorland

Zatorland na majówkę
Zatorland

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie możecie stanąć twarzą w twarz z dinozaurami. Poczujcie się jak w Jurassic Park i odkryjcie świat pradawnych jaszczurów. Zatorland jest położony ok. godzinę drogi od Krakowa, dlatego jeśli planujecie odwiedzić stolicę małopolski w majówkę, warto zaplanować sobie trochę czasu na tę atrakcję.

Mazowieckie — Kosmiczne Ranczo

Kosmiczne Ranczo na majówkę
Kosmiczne Ranczo w Rososzu

Warszawskie parki rozrywki mają wiele do zaproponowania dzieciakom w długi weekend. Kosmiczne Ranczo ma szczególnie bogatą ramówkę – startuje już 1 maja z pokazem fizyczno-kosmiczno-naukowym. Dzieciaki będą miały okazję do zabawy w kosmopianie oraz obserwacji balonowego kosmoSHOW.

Opolskie i Śląskie — Legendia

Legendia na majówkę
Legendia

Dla tych, którzy lubią bajkowe parki zabaw, Legendia będzie dobrym miejscem do odwiedzenia w tę majówkę. Zaplanowano bajkowe pikniki z wyjątkowymi animacjami z udziałem Skrzatów i bohaterów Legendii. Dodatkowe atrakcje dla dzieci zorganizowane są od rana do wieczora przez cały długi weekend.

Podkarpackie — Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na majówkę
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Skansen z bogatą kolekcją chat wiejskich, kościołów i innych obiektów z różnych regionów Podkarpacia. Dzieci mogą tu poznać tradycyjne życie na wsi, pooglądać tradycyjne zabawki, pobawić się w pięknych plenerach. A z Sanoka już bardzo niedaleko w Bieszczady i do Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

Pomorskie — Centrum Nauki Experyment Gdynia

Centrum Nauki Experyment Gdynia
Centrum Nauki Experyment Gdynia

Interaktywne muzeum nauki, w którym dzieci mogą poznawać różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze poprzez zabawę. W Centrum Nauki Eksperyment Gdynia znajdują się również wystawy czasowe, planetarium i kino 3D. Najbliższa majówka upłynie pod znakiem biologii — dla wszystkich miłośników przyrody i życia zwierząt odbędą się pokazy naukowe.

Świętokrzyskie — Bałtowski Park Jurajski

Bałtowski Park Jurajski na majówkę
Bałtowski Park Jurajski

Tylko półtorej godziny jazdy samochodem od Kielc dzieli Was od niezwykłych przygód, jakie planuje dla Was Bałtowski Park Jurajski w tę majówkę. To miejsce, w którym można spędzić nie tylko cały dzień, ale i noc! Jeśli macie w domu małego paleontologa, to będzie zachwycony warsztatami i możliwością spotkania prawdziwego dinozaura.

Warmińsko-mazurskie — Mazurolandia

W Mazurolandii nudzić się nie da. Dostępne są tutaj pokoje zagadek, muzeum militariów, olbrzymie dmuchańce, a także ogród z króliczkami i kucykami. Jeśli nie wiecie, gdzie się udać na jedno czy dwa popołudnia w majówkę w tej okolicy, z pewnością tutaj znajdziecie coś dla siebie.

Wielkopolskie — Elfland

Ekologiczny park rozrywki na majówkę
Ekologiczny park rozrywki Elfland

Jedyny w Polsce ekologiczny park rozrywki zaledwie 40 minut drogi od Poznania. W czasie majówki Elfland jest czynny przez wszystkie dni w wydłużonych godzinach.

Zachodniopomorskie — Morskie Centrum Nauki

Morskie Centrum nauki w Szczecinie na majówkę
Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie wygląda jak statek, który przycumował na chwilę w tym miejscu. W długi weekend rozjarzy się w kolorach biało-czerwonych, ale to oczywiście niejedyna atrakcja dla odwiedzających. Muzeum jest jedną z kilku najlepszych w Polsce interaktywnych placówek. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji go odwiedzić, majówka to świetny moment.

Powyższa lista oczywiście nie wyczerpuje możliwych majówkowych atrakcji. Większość muzeum jest otwarta nawet w święta majowe, jednak należy liczyć się z koniecznością oczekiwania w kolejkach w przypadku wyjątkowo atrakcyjnych miejsc lub — co polecamy z własnego doświadczenia — skorzystania z opcji kupowania biletów online.

Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo