Dla kogo najlepszym wyborem będzie kosiarka akumulatorowa?

Elektryczne, spalinowe, akumulatorowe. Na rynku kosiarek każdy znajdzie coś dla siebie. Jako świeżo upieczeni działkowicze, którzy wyprowadzili się poza miasto, przyglądamy się kosiarkom akumulatorowym i wyjaśniamy, dlaczego to najlepszy wybór dla rodziców takich jak my.

Kosiarka to bez wątpienia podstawowy element wyposażenia ogrodu. W dużej mierze to powierzchnia ogrodu determinuje wybór rodzaju kosiarki, ale my przyglądamy się także innym aspektom.

kosiarka akumulatorowa

1. Czas

Kończysz pracę zdalną, zamykasz laptopa i już zmierzasz do ogrodu, żeby go skosić. W tym czasie jedno dziecko krzyczy, że właśnie w domu zadomowił się pająk i się go boi. Drugie dziecko biegnąc go zobaczyć uderza głową w stół i jest płacz. Ogarniasz tę puszkę pandory, wprowadzasz względny ład. Idziesz szukać przedłużacza (w przypadku kosiarki elektrycznej) lub ropy (przy kosiarce spalinowej). Tracisz cenne minuty przed zupełnym zmrokiem. A dzięki pracy przed laptopem od nastu lat utraciłeś zdolność widzenia w ciemności. Wracasz na tarczy. Nie skosiłeś nawet “przed domem”.

Kosiarka akumulatorowa pozwala oszczędzić czas. Zwłaszcza jeśli posiadasz kilka akumulatorów lub korzystasz z całego systemu urządzeń akumulatorowych, w którym można zamiennie używać źródeł energii.

2. Wygoda

Owszem, przy kosiarkach elektrycznych i spalinowych można nie tracić czasu, jeśli odpowiednio wcześnie zadba się o miejsce na przedłużacz i/lub o tankowanie. Zdecydowanie wygodniej jest jednak wziąć baterię z ładowarki, podłączyć ją w 3 sekundy i ruszyć na podbój trawnika. Bez zbędnej plątaniny kabli po całym podwórku lub biegania z bańką ropy.

akumulatory do kosiarki

Kosiarki akumulatorowe są także wygodniejsze w utrzymaniu niż te spalinowe. Nie musimy w nich serwisować silnika czy chociażby wymieniać oleju.

3. Więcej ciszy

Cisza to coś, co z pewnością docenia się inaczej przy małych dzieciach. Wyobraźcie sobie sytuację, w której mama przez godzinę usypia niemowlaka z problemami żołądkowymi, odkłada go do łóżeczka, a w tym czasie tata odpala kosiarkę spalinową. Niewątpliwą przewagą kosiarek akumulatorowych nad spalinowymi jest poziom hałasu, który generują. Jest on znacząco niższy, co sprawia, że możemy spokojnie kosić trawnik w czasie drzemki dziecka, które aktualnie przechodzi kolki.
Nie po to też ucieka się od miejskiego zgiełku, żeby otaczać się dźwiękami silników spalinowych w ogródku.
Dźwięki silników spalinowych to jedno, ale pamiętajmy też o spalinach i smrodzie. Ich także unikamy w przypadku akumulatorowych kosiarek.

4. Kompaktowość bez kompromisów

Jaka jest największa zaleta kosiarek elektrycznych? To że jest niewielkich rozmiarów. Silniki spalinowe są znacznie większe i cięższe. Z tego powodu trudniej się operuje kosiarkami spalinowymi w ogrodzie, który jest gęsto obsadzony lub ma wiele innych przeszkód. Z drugiej strony kosiarka elektryczna to długi przewód zasilający, który plącze się pod nogami. Kosiarka akumulatorowa posiada to co najlepsze w urządzeniu elektrycznym, czyli kompaktowość ale bez ograniczającego nas przewodu zasilającego.

5. Marzenie gadżeciarza

Oczywiście, że rodzice uciekają poza miasto po to, żeby dzieci miały przestrzeń do życia. Absolutnie nie ma to nic wspólnego z poszukiwaniem miejsca dla ich gadżetów.

Ok, nie będziemy kłamać. Jesteśmy strasznymi gadżeciarzami. Lubimy wszelkiego rodzaju nowinki techniczne i rozwiązania, które ułatwiają oraz przyspieszają wszelkiego rodzaju pracę. Do takich nowinek z pewnością można zaliczyć kosiarki akumulatorowe.

ile kosi kosiarka spalinowa

6. Hedonizm

Mniej czasu spędzonego na przygotowaniach i koszeniu trawnika, to więcej czasu na cieszenie się ogrodem i podmiejskim spokojem. Więcej czasu na przyjemności zarówno z dziećmi, jak i we dwoje.

Jeśli więc jesteście hedonistami lub zwyczajnie nie lubicie tracić czasu i cenicie sobie wygodę, to zdecydowanie akumulatorowe kosiarki są rozwiązaniem idealnym do waszego ogrodu. Kosiarka akumulatorowa łączy w sobie to co najlepsze w urządzeniach spalinowych, czyli swobodę przemieszczania się oraz urządzeń elektrycznych, czyli kompaktowe rozmiary, dzięki którym łatwo nią operować między przeszkodami a także ją przechowywać.

7. Praca zespołowa (w przypadku produktów marki STIGA)

To co wyróżnia zestaw STIGA to kompatybilność akumulatorów w różnych urządzeniach ogrodowych. Co to oznacza? Jeżeli w ogrodzie potrzebujemy nożyc do żywopłotu, dmuchawy do liści lub podcinarki i zdecydujemy się na produkty z ekosystemu urządzeń akumulatorowych marki STIGA, to będziemy mogli dowolnie wymieniać akumulatory między tymi urządzeniami. To znacząco ułatwia dbanie o otoczenie domu. Nawet jeśli zabraknie nam prądu w jednym z dwóch akumulatorów dołączonych do kosiarki, to możemy bez problemu przepiąć ten z dmuchawy i dokończyć koszenie, a akumulatory z kosiarki podłączyć w tym czasie do ładowania.

Rodzice (i nie tylko) pytają o kosiarki akumulatorowe

Wspólnie z partnerem naszego cyklu – firmą STIGA, która oferuje w sprzedaży system akumulatorowy ESSENTIAL SERIA 1 – postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się w internecie pytania na temat kosiarek akumulatorowy.

Do jakiej powierzchni trawnika będzie odpowiednia akumulatorowa kosiarka?

Kosiarki akumulatorowe to idealny wybór do małych i średnich ogrodów. Zapewniają wydajne i wygodne koszenie trawników o powierzchni do 1100 metrów kwadratowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki akumulatorowej?

Przede wszystkim na typ akumulatora. Akumulatory LI-ion nie rozładowują się podczas gdy ich nie używamy (zalecane jest jednak sprawdzenie stanu akumulatorów przy nieregularnym używaniu i na przykład w okresie zimowym warto po trzech miesiącach sprawdzić baterie oraz ewentualnie je doładować). Ważne jest także napięcie akumulatora. Im większy ogród zamierzamy kosić, tym wyższego napięcia akumulatora powinniśmy szukać.

Ile czasu kosi kosiarka akumulatorowa?

Czas pracy kosiarki akumulatorowej jest zależny od kilku czynników. Najważniejszym jest pojemność akumulatora oraz jego napięcie. Nie bez znaczenia jest także gęstość oraz wysokość trawy, którą kosimy. Im gęstsza i wyższa, tym szybciej rozładujemy akumulator. Zazwyczaj akumulatory w kosiarkach wytrzymują od 30 do 60 minut.

Jaka kosiarka akumulatorowa do 1000 zł?

W ofercie marki STIGA dostępne są dwie kosiarki które kosztują około 1000 zł. STIGA Collector 132e (cena sugerowana to 815 PLN) oraz STIGA Collector 136e (cena sugerowana to 1 075 PLN). Różnią się one szerokością koszenia oraz powierzchnią koszenia na jednym ładowaniu (150 lub 250 metrów kwadratowych).

Kosiarka akumulatorowa Collector 140e

  • Bezszczotkowy silnik
  • Regulowana wysokość pracy
  • Hybrydowy koszt na trawę
  • Dwa akumulatory w zestawie
  • Podwójna ładowarka w zestawie

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo