Dzieci w ogrodzie – co zrobić, aby czuły się w nim dobrze?

Aby dzieci chętnie przebywały w ogrodzie, nie może być on jedynie zbiorem roślin, ale także miejscem zabaw. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele rozmaitych atrakcji do ogrodu, które podbiją serce każdego malucha. Zobacz, co zrobić, aby Twoje dzieci pokochały spędzanie czasu w ogrodzie, a latem nie chciały wracać do domu.

Jak urządzić świat dziecka w ogrodzie?

Planując ogród pod dzieci, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Jeśli zamierzamy zorganizować przydomowy plac zabawy, powinniśmy zacząć od wybrania i przygotowania miejsca. Grunt, by przestrzeń była na widoku, nie graniczyła z ulicą, ani też innymi zagrożeniami typu oczko wodne. Kiedy miejsce już wybrane warto zadbać o nawierzchnię – poza naturalną trawą świetnym pomysłem są gumowe płyty, które doskonale sprawdzają się przy kilkuletnich dzieciach. Maty tego typu są dostępne w wielu kolorach, więc nie tylko pomogą zminimalizować ból podczas ewentualnego upadku, ale przy okazji ciekawie ozdobią teren.

Dzieci kochają domki i zadaszone bazy, dlatego nie może ich zabraknąć w dedykowanym im ogrodzie. Wspaniałym pomysłem są te wzbogacone o zjeżdżalnie, rury i elementy wspinaczkowe, dzięki czemu zabawa przeplatać się będzie z ruchowym rozwojem. Tuż przy nich powinny pojawić się piaskownice dla dzieci, które są źródłem radości dla dzieci w każdym wieku. Można postawić na te drewniane, które przy okazji posłużą jako ławki, ale ciekawym pomysłem są także wykonane z tworzyw sztucznych, które z łatwością można przenosić. Piaskownice dla dzieci tego typu to jeszcze jeden plus – po usunięciu z nich piasku można zamienić je w basen, co jest ogromnie funkcjonalne.

Inne rzeczy dla dzieci, których nie powinno zabraknąć w ogrodzie

Jednak domki i piaskownice dla dzieci to nie wszystko! W ogrodzie powinna stanąć także… trampolina! Te o mniejszej średnicy pokochają maluchy, jednak jesteśmy pewni, że większe sprawią frajdę nie tylko nastolatkom, ale i dorosłym. Nie może zabraknąć także huśtawki! Można wybrać taką, która zostanie przywiązana do grubej gałęzi lub też postawić na wolnostojący fotel w formie kokonu, w którym każdy będzie się mógł zrelaksować. Ciekawym pomysłem są także tzw. bocianie gniazda, a także hamaki, które sprawdzają się zarówno podczas zabawy, jak i również odpoczynku.

Miłośnicy sportów drużynowych, którzy od najmłodszych lat czerpią radość z zabaw z piłką, z pewnością docenią też takie akcesoria jak rozkładany kosz, czy zestaw bramek piłkarskich. Latem w ogrodzie najbardziej pożądany będzie basen, który będzie miejscem ochłody i zabaw dla dużych i małych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo