Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?

Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz! Tym bardziej, że pogoda na ferie 2020 zapowiada się naprawdę piękna! Synoptycy w pierwszych prognozach zapowiadają mroźną zimę, dlatego już teraz zaplanujcie wyjazd na ferie zimowe 2020.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie zimowe jako pierwsze zaczynają województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie (13-26 stycznia 2020 r.)
  • Od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r. ferie mają województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.
  • Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. trwają ferie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.
  • Jako ostatnie w terminie 10-23 lutego 2020 r. wyjeżdżają województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Kiedy ferie zimowe 2020? Terminy ferii

Łyżwy, narty albo deska: każdy sposób jest dobry, by aktywnie odpocząć od codziennego siedzenia w ławkach. Dlatego większość dzieciaków i ich rodziców już teraz zastanawia się, kiedy są ferie zimowe 2020. Terminy ferii zimowych ustalane są na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603). Rok do roku ogłasza je Minister Edukacji podając terminy ferii z dwuletnim wyprzedzeniem. To, kiedy wypada zimowa przerwa w nauce zależy od województwa, ponieważ Polska została podzielona na cztery rejony. Uczniowie zamieszkujący każdy z nich wyjeżdżają w trochę innych terminach. Jakich? To się zmienia co roku.

Jakie są terminy ferii 2020 dla mazowieckiego, małopolskiego i innych województw? Pierwsi uczniowie zaczynają zimowy wypoczynek chwilę po święcie Trzech Króli, tj. 13 stycznia 2020. Ostatnie dzieciaki wrócą do domu z zimowiska 23 lutego 2020. Jak wypadają ferie zimowe 2020 w różnych województwach?

Ferie zimowe 2020: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Jako pierwsze ferie zimowe 2020 zaczną województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. Dzieci z tych województw zimowy wypoczynek zaczynają 13 stycznia, a kończą 26 stycznia 2020.

Terminy ferii 20120: podlaskie, warmińsko-mazurskie

W trzecim tygodniu stycznia zimowe ferie 2020 zaczynają się dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Termin ferii 2020 dla dzieci mieszkających na tych obszarach to 20 stycznia – 2 lutego 2020 r.

Zimowe ferie 2020: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Przedostatnim województwami, z których dzieci skorzystają z zimowego wypoczynku są kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Dla uczniów z tych rejonów Polski termin ferii 2020 przewidziano na 27 stycznia – 9 lutego 2020 r.

Kiedy dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie ferie 2020?

Ostatni termin ferii zimowych dotyczy województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Przypadną one na dni 10-23 lutego 2020.

Co robić w ferie 2020?

Według pierwszych prognoz pogody na czas ferii zimowych 2020 w Polsce ma panować naprawdę mroźna zima. To świetna wiadomość dla tych z Was, którzy ferie chcą spędzić na stoku. Nawet jeśli nie dopiszą opady śniegu, przy minusowych temperaturach stoki na pewno zostaną dodatkowo naśnieżone. Mroźne powietrze sprzyja też wyjściom na ślizgawki na wolnym powietrzu. Wizyta na lodowisku to dobry pomysł dla tych dzieci, które na ferie nie wyjeżdżają i będą w tym czasie odpoczywać w domu. Nie wszyscy jednak kochają zimę. Są tacy, którzy ferie zimowe 2020, niezależnie od terminu ferii woleliby spędzić w znacznie cieplejszych miejscach niż stok narciarski i chętnie wybiorą się w słoneczne rejony globu.

Sprawdziliście, kiedy wypadają ferie zimowe 2020 dla Waszego województwa? Jakie macie plany na ten czas?

Źródła:

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo