Jakie są terminy ferii 2019. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2019? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2019?

Ferie zimowe 2019 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2019 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz! Tym bardziej, że pogoda na ferie 2019 zapowiada się naprawdę piękna! Synoptycy w pierwszych prognozach zapowiadają rozciągający się nad Polską niż. Co to oznacza w praktyce? Przeczytajcie i zaplanujcie wyjazd na ferie zimowe 2019.

Jakie są terminy ferii 2019. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2019? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2019?
Zdjęcie Depositphotos.com

Kiedy ferie zimowe 2019? Terminy ferii

Łyżwy, narty albo deska: każdy sposób jest dobry, by aktywnie odpocząć od codziennego siedzenia w ławkach. Dlatego większość dzieciaków i ich rodziców już teraz zastanawia się, kiedy są ferie zimowe 2019. Jakie są terminy ferii 2019 dla mazowieckiego, małopolskiego i innych województw? Pierwsi uczniowie zaczynają zimowy wypoczynek chwilę po święcie Trzech Króli, tj. 14 stycznia 2019. Ostatnie dzieciaki wrócą do domu z zimowiska 24 lutego 2019. Jak wypadają ferie zimowe 2019 w różnych województwach?

Ferie zimowe 2019: małopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Jako pierwsze ferie zimowe 2019 zaczną województwa małopolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie i wielkopolskie. Dzieci z tych województw zimowy wypoczynek zaczynają 14 stycznia, a kończą 27 stycznia 2019.

Terminy ferii 2019: podlaskie, warmińsko-mazurskie

W trzecim tygodniu stycznia zimowe ferie 2019 zaczynają się dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Termin ferii 2019 dla dzieci mieszkających na tych obszarach to 21 stycznia – 3 lutego 2019.

Zimowe ferie 2019: mazowieckie, dolnośląskie, opolskie, zachodniopomorskie

Przedostatnim województwami, z których dzieci skorzystają z zimowego wypoczynku są dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Dla uczniów z tych rejonów Polski termin ferii 2019 przewidziano na 28 stycznia – 10 lutego 2019.

Kiedy lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie ferie 2019?

Ostatni termin ferii zimowych dotyczy województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Przypadną one na dni 11-24 lutego 2019.

Zobacz też:

Co robić w ferie 2019?

Według prognoz pogody na czas ferii zimowych 2019 w Polsce mają dominować wyże, które przynoszą słoneczną, ale jednocześnie bardzo mroźną pogodę. To świetna wiadomość dla tych z Was, którzy ferie chcą spędzić na stoku. Nawet jeśli nie dopiszą opady śniegu, przy minusowych temperaturach stoki na pewno zostaną dodatkowo naśnieżone.

Mroźne powietrze sprzyja też wyjściom na ślizgawki na wolnym powietrzu. Wizyta na lodowisku to dobry pomysł dla tych dzieci, które na ferie nie wyjeżdżają i będą w tym czasie odpoczywać w domu. Nie wszyscy jednak kochają zimę. Są tacy, którzy ferie zimowe 2019, niezależnie od terminu ferii woleliby spędzić w znacznie cieplejszych miejscach niż stok narciarski.

Sprawdziliście, kiedy wypadają ferie zimowe 2019 dla Waszego województwa? Jakie macie plany na ten czas?

[Zdjęcie Depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Newsy
To miasto wprowadziło zakaz podwożenia dziecka pod szkołę samochodem. Reakcja rodziców? Będziecie zaskoczeni!
W jednym z miast wprowadzono pilotażowy program: od 10 września do 2 listopada przy jednej z podstawówek zamknięto ulicę. Rodzice nie mogli podwozić dzieci do szkoły samochodem. Ich reakcja? Będziecie
Czytaj dalej
Mama
Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? To nie jest trudne!
Paznokcie hybrydowe zdaniem kosmetyczek niemal całkowicie wyparły zwykły manicure. Znam nawet salony, w których niemal nie uświadczysz zwykłego lakieru - podobno nie ma na niego chętnych! Cóż, trudno się dziwić!
Czytaj dalej