Jak wygląda prowadzenie ciąży w Medicover?

Prowadzenie ciąży przebiega w każdej placówce podobnie Jego cel to dbałość o zdrowie oraz dobre samopoczucie mamy i dziecka. W placówkach państwowych jest ono z góry ustalone i ogólnodostępne. W prywatnych klinikach można wykupić pakiety, które będą obowiązywały przez cały okres ciąży, aż do rozwiązania. Co dokładnie zawierają?

Prowadzenie ciąży w placówkach szpitalnych

Prowadzenie ciąży to termin obejmujący szereg usług, których celem jest prawidłowy przebieg kolejnych miesięcy ciąży, aż do narodzin dziecka. W jego zakresie są zarówno badania, jak i opieka lekarza oraz położnej, którzy przygotowują kobietę do połogu. Prowadzenie ciąży w Medicover, która jest placówką prywatną, wygląda tak samo, jak na innych oddziałach szpitalnych. Usługi różnią się nieznacznie zakresem oraz komfortem. Matce zapewnia się wyjątkową intymność, spokój, a także nowoczesne metody diagnostyczne. Usługi są odpłatne i nie tak ogólnodostępne, jak w przypadku placówek państwowych. Kobieta ciężarna może wybrać jeden z pakietów, decydując o zakresie badań oraz ilości bezpłatnych konsultacji lekarskich.

Jak wygląda prowadzenie ciąży?

Ciążę prowadzi się już od pierwszego jej trymestru. Opieka trwa do czasu rozwiązania, ponieważ poród to zupełnie odrębna usługa. W zakres pakietów prowadzenia ciąży wchodzą badania laboratoryjne i kompleksowe konsultacje lekarskie, a także opieka położnej. Kobieta powinna wykonać badania, takie jak cytologia, badanie ogólne moczu i przeciwciała na poszczególne choroby zakaźne. Ważny jest też test prenatalny PAPP-a i choroby przenoszone drogą płciową. Usługa obejmuje również cykliczne USG, badanie ciąży w 4D oraz posiew z kanału szyjki macicy. Wszystkie badania wykonuje się w odpowiedniej kolejności, zależnie od danego trymestru ciąży.

Ciążę w placówkach państwowych prowadzi się podobnie, jednak nie ma możliwości skumulowania usług i wykupienia ich wszystkich odpłatnie. Dni wizyt oraz badań wyznacza się stosownie do wolnego terminu. Nie zawsze jest możliwość konsultacji przez 24 godziny na dobę, jak ma to miejsce w placówce prywatnej.

Koszt prowadzenia ciąży w placówkach państwowych i prywatnych

Koszty prowadzenia ciąży w placówkach państwowych i prywatnych diametralnie się od siebie różnią. Publiczne szpitale większość badań wykonują w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Są one darmowe i ogólnodostępne dla wszystkich ciężarnych. W placówce prywatnej za każdą tego rodzaju usługę trzeba zapłacić, więc pakiety medyczne to niejako wybawienie od znacznego nadwyrężenia budżetu. W zależności od placówki obejmują one jeden lub wszystkie trymestry ciąży. Niestety są dość kosztowne, lecz jeśli podliczyć wydatki, okazuje się, że można sporo na nich zaoszczędzić. Ciężarna ma też gwarancję komfortu i poczucie bezpieczeństwa, gdy przebieg ciąży zostaje zakłócony bądź coś ją martwi. Prowadzenie ciąży przez jeden trymestr to wydatek rzędu 2500 tysiąca złotych lub więcej. Całe 9 miesięcy kosztuje około 4 tysięcy złotych. Jest to i tak nieporównywalnie mniejszy wydatek, gdybyśmy te badania wykonywali na własną rękę.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo