Moda ślubna w złotówkach

Wcześniej pisałam trochę o nowych trendach mody, które zaobserwowałam na ostatnich targach ślubnych. W tym poście chciałabym od troszkę innej strony podejść temat mody ślubnej. Na pewno wiele z Was zastanawiało się, ile kosztuje suknia ślubna i garnitur dla pana młodego na wesele. Zrobiłam mały rekonesans i oto coś dla wszystkich zainteresowanych.

Stroje

Projektanci sukni ślubnych odchodzą od tradycyjnej bieli. Do kanonu kolorów sukien coraz śmielej wdziera się czerwień i pastele.

Nadal modny jest ecru. Hitem od kilku sezonów są suknie dwuczęściowe: gorset i spódnica. Sznurowany gorset często jest w innym niż spódnica kolorze. Może być bordowy, granatowy albo w kolorze starego złota. Coraz modniejsze są obszywane koronką i haftowane welony. Ten sam trend dotyczy rękawiczek.

Ceny sukien ślubnych

Niektóre salony oferują stroje dla panny młodej już od 450 zł. Jednak można zamówić także suknię za 4 tys. Cena welonu to koszt od 50 do 350 zł, rękawiczki kosztują średnio 50 zł, buty – 150 zł, do nawet tysiąca.

Pan młody musi mieć jednorzędową marynarkę. Najmodniejsze kolory to stonowana zieleń, szarości i granaty.

Ceny garniturów na ślub

Za ślubny garnitur trzeba zapłacić od 280 do 1000 zł. Koszula, najlepiej kolorowa, średnio kosztuje 80 zł, krawat i fular – 50 zł.

Oczywiście ceny strojów na ślub zależą głównie od tego w co się chcemy ubrać na wesele. Tak jak w zwykłej modzie, tak i w ślubnej zapłacimy więcej za jakość i metkę znanego projektanta. Czasami jednak warto przepłacać, choćby dla samej satysfakcji i pewności, że dana suknia ślubna nas nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo