Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Jesteś po zaręczynach i zastanawiasz się na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Po lekturze tego artykułu nie będziesz miała wątpliwości.

Na którym palcu?

Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym (czwartym od kciuka) palcu. Co do tego nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości. Nie ma żadnej innej opcji.

Na której dłoni nosi się pierścionek zaręczynowy?

No i tu zaczynają się według wielu osób schody. Żadna kobieta nie chciałaby usłyszeć, że jej pierścionek zaręczynowy znajduje się na niewłaściwej ręce. Na szczęście na ma takiej opcji, ponieważ to, na której dłoni nosisz swój pierścionek to tylko i wyłącznie Twój własny wybór. Tak naprawdę każda ręka jest tradycją. Prawa – polską, lewa – europejską.

A więc spójrzmy na to od strony historii:
Do czasów Powstania Styczniowego kandydatki na żonę w Polsce nosiły pierścionki zaręczynowe na serdecznym palcu lewej dłoni. Po upadku tego powstania kobiety, które straciły swych narzeczonych, na znak żałoby przełożyły go z lewej dłoni na prawą i tak już zostało. Po dziś dzień za polską tradycję uznaje się noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej ręce. Jednakże ostateczny wybór, tak naprawdę należy do Ciebie. Najważniejsze jest, aby był to czwarty palec od kciuka. Jeśli chcesz to możesz postępować według tradycji europejskiej, w której noszony jest on na lewej dłoni. To także nie jest błędem. Jeżeli jednak wolisz postępować zgodnie z polską tradycją, to noś go na ręce prawej.

Pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni

Niektórzy uważają, że pierścionek zaręczynowy powinno się zakładać na lewą rękę, ponieważ znajduje się on wówczas bliżej serca. Jeśli umieścimy go na serdecznym palcu tejże ręki, ma on styczność z żyłą prowadzącą do serca, więc nasza miłość ma być mocniejsza. Tak naprawdę jest to tylko tradycja. Nasza miłość nie zmieni swojej wartości tylko i wyłącznie dlatego, że założymy pierścionek na serdeczny palec prawej dłoni. Jeżeli jednak jesteście przesądni, to noście go na lewej dłoni.

Co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

To też jest kwestią naszego wyboru. Jedni twierdzą, że w dniu ślubu powinno się pierścionek zaręczynowy przełożyć z prawej dłoni na lewą, aby zrobić miejsce na obrączkę. Inni uważają, że należy go w ogóle zdjąć, ponieważ spełnił już swe zadanie. Jeszcze inni sugerują, żeby zostawić go na serdecznym palcu prawej dłoni i tylko dołożyć obrączkę podczas ceremonii.

 

Wszystko jest kwestią gustu i wygody. Jeśli kobieta nie lubi nosić pierścionków, może zdjąć zaręczynowy i zostawić tylko obrączkę. Jeśli pierścionki do siebie nie pasują, ale chce mieć oba przy sobie, może go tylko przełożyć na drugą dłoń. A jeśli pierścionki do siebie pasują, są wykonane z tego samego materiału, mają podobne style, to po prostu może nosić oba na jednym palcu.

Wniosek
Pierścionek zaręczynowy powinnaś nosić na serdecznym palcu lewej lub prawej dłoni, w zależności od tego jak jest Ci wygodniej. Żaden z tych sposobów nie jest błędny, więc nie musimy się obawiać o to, czy znajduje się on na właściwej dłoni.

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo