Życzenia “Szczęśliwego rozwiązania”, czyli czego życzyć przed porodem?

Czy składać życzenia kobiecie przed porodem? W jakich okolicznościach składać życzyć szczęśliwego rozwiązania? Czego jeszcze można życzyć przed narodzinami dziecka?

Życzenia przed porodem

Życzenia przed porodem nie są zbyt popularne w naszym kraju. “Szczęśliwego rozwiązania” życzy się przyszłym mamom zazwyczaj w czasie ważnych uroczystości. Na przykład w czasie świąt czy w sylwestra. Jeśli daną okoliczność spędzamy z kobietą w ciąży (zwłaszcza zaawansowanej) to zazwyczaj wówczas życzy się jej “szczęśliwego rozwiązania”. Podobnie wygląda to w momencie na przykład imienin lub urodzin przyszłej mamy.

Coraz częściej jednak organizuje się (a w zasadzie organizowało przed pandemią) imprezy typu Baby Shower na których także składano życzenia kobiecie przed porodem. Co w takich przypadkach życzyć przyszłej mamie? Oto przykładowe życzenia.

Życzę Ci zdrowego dziecka, łatwego porodu i braku komplikacji, bo to najważniejsze.

Życzę, aby poród przebiegł sprawnie, dziecko było w pełni zdrowe i obyście razem szybko wrócili do domu.

Wiersze dla kobiet przed porodem

Życzenia przed porodem można złożyć także w formie wierszy. Poniżej dwa najciekawsze, które udało nam się znaleźć.

9 miesięcy oczekiwania,
Wylegiwania i objadania.
Kilka miesięcy dolegliwości,
Wzruszeń, radości, napadów złości.
Wiele tygodni przygotowania
Ćwiczeń oddechów i przewijania,
Malutkich ciuszków kompletowania
pieluch, butelek, smoczków do ssania.
To wszystko po coś, ten chaos cały
Ciąża jest magią, cel jest wspaniały.
Bo po tych wielu miesiącach tycia
Czeka nagroda za rolę życia.
Bądź w niej więc taka, jaką być pragniesz,
a szybko serce maluszka skradniesz,
który nagrodzi wszystkie trudności,
dając Ci w zamian morze miłości.

Już niedługo będziesz mamą,
Młodą, piękną, mamą-damą,
To jest dobra okazji, by Ci życzyć,
Dużo życzliwości i ludzi, na których możesz liczyć.
Niech Twój maluszek chowa się wspaniale
I zawsze o swej mamusi wyraża się dbale.
Kochaj pociechę z całych sił i o nią dbaj,
A piękne serce jej z radością okazuj i dawaj.

Życzenia na rozwiązanie ciąży

Życzenia na rozwiązanie ciąży mogą wybiegać lekko w przód. Przyszłej mamie można życzyć cierpliwości w trudnych pierwszych godzinach po porodzie oraz kolejnych dniach. Jeżeli życzenia składa doświadczona mama, to może do nich dołączyć kilka porad, chociażby tych dotyczących pierwszych karmień piersią. Zazwyczaj są one frustrujące. Jeżeli przyszłej mamie będziemy życzyli, żeby przeszła przez to łatwiej niż my, to będzie wiedziała, że nawet jeśli ten problem wystąpi, to nie jest w nim osamotniona.

Cudownej kobiecie, w której biją dwa serca, która niebawem pozna urok macierzyństwa, serdecznie gratuluję z okazji przyszłych narodzin. Życzę tylko miłych kłopotów i zmartwień, samych szczęśliwych i radosnych emocji, samych dobrych i udanych dni.

Nasza droga przyszła mama! Wszystkiego najlepszego! Życzymy Ci zdrowia, witalności i energii. I niech przyszłe radosne spotkanie przyniesie Wam dużo szczęścia.

“Szczęśliwego rozwiązania” co to właściwie znaczy?

Czasami tak oczywiste zwroty sprawiają problem, gdy się nad nimi zastanowimy. Co tak naprawdę oznacza szczęśliwe rozwiązanie? Potocznie rozumie się je jako poród ze szczęśliwym zakończeniem (szybkim rozwiązaniem), najlepiej bez komplikacji po drodze. O jakim jednak szczęściu tu mówimy? Szczęście do dobrej położnej, dobrej genetyki, która tak przygotowała nasze ciało, że poród przebiegnie sprawniej? Czy jest w ogóle sens zagłębiać się w analizę tego zwrotu? Według nas nie ma. Każda przyszła mama będzie mogła zinterpretować to sobie inaczej. Zawsze jednak życzenie “szczęśliwego rozwiązania” będzie nacechowane pozytywnie.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo