3 dni

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
  • Autor
    Wpisy

magdasz

Czesc!!
    Za 3 dni wracam do pracy i zaczynam miec pietra. Jak ja pogodze wszystkie obowiazki? Czy doba bedzie miala wystarczajaca ilosc godzin? Niby wiem ze ja nie pierwsza i nie ostatnia, ale jakos mi szkoda ze bede cale dnie bez Daniela. A Wy pracujace dziewczyny jak organizujecie sobie czas? Jak dlugo zajelo Wam i Waszym Dzieciaczkom przystosowanie sie do nowego rytmu dnia? Dacie kolezance jakies rady/wskazowki zebym to jakos „bezbolesnie” przeszla? O Daniela to sie nie martwie (az tak bardzo), bo w ciagu dnia bedzie sie nim zajmowal tata. To tylko ja tak jakos dziwnie sie czuje.
    Pozdrawiam

Magda i Daniel (22.02.05) 8m

aniek22

Re: 3 dni

Ja zaczęłam pracować jak Marta była mniej więcej w wieku Twojego synka i myślę, że to był bardzo dobry okres dla nas obydwu. Bardzo szybko przyzwyczaiła się do nowej sytuacji – czyli, ze zostaje z babcią. Ja pierwsze dwa tygodnie miałam bardzo ciężkie, ciągle dzwoniłam, myślałam co się dzieje, czy nie płacze, czy je czy śpi itp. Nie byłam przyzwyczajona do tego, że ktoś oprócz mnie i męża zajmuje się Martą, przez pierwsze 8 miesięcy nie było koło nas nikogo do pomocy.
    Okazało się jednak, że babcia bardzo dobrze sobie radzi, że nie ma żadnych problemów!!!
    Jeżeli chodzi o brak czasu to doba powinna trwać dwa razy dłużej. Ciągle na coś brakuje mi czasu, a szczególnie na SEN. Wiecznie chodzę nie wyspana. Pracę zaczynałam o 6 rano, od 2 tyg. chodzę na 6.30. Wstaję około 5:00 , kładę się spać ok. 24:00. Codziennie obiecuję sobie, że położę się wcześniej i nie potrafię tego zrealizować!!! Marta zasypia ok. 20:30, potem zawsze coś do zrobienia w domu, sama wiesz jak to jest. Jeszcze ostatnio przebijają się jej cztery czwórki na raz i strasznie daje nam popalić w nocy.Chcę jeszcze dodać, że może gdybym była bardziej zorganizowana i poukładana to pewnie byłoby mi łatwiej, no ale niestety nie jestem!!!

cszynka

Hej!
    Ja poszłam do pracy jak moja Ola miała 8 miesięcy
    Powiem Ci, że mnie chyba było trudniej niż jej. Fakt, że czasu brakuje ale dla mnie jedynym skutecznym sposobem na to było poprostu odpuszczenie sobie troszkę. Nie stawałam na głowie, ze by zrobić w domu wszystko, bo fizycznie nie da rady. Robiłam w domu to co pilne a pozostałą część dnia wolałam przeznaczyć na zabawy z Olą. Z czasem wypracujesz sobie jakiś system i lepszą organizację dnia, ale na początku te 8-9h będzie mniej skoro w pracy jesteś. Poprostu dać sobie na luz – wiadomo, że nie wszystko od razu.
    Powodzenia i pozdrawiam

Ola (06.01.2003)

anetamamakuby

Cześć pracująca mamo!
    Nic się nie martw, spokojnie wyrobisz się w 24 godz. łącznie ze snem. Ja w tej chwili jestem w domku, bo Kubuś ma dopiero 3 m-ce, ale mam 2 starsze córeczki (10 i 8 lat), które kiedyś też musiałam zostawić. Bałam się tak jak Ty, ale grunt to dobrze zorganizować sobie cały dzień. Wróciłam do pracy jak Ola miała 5 m-cy, a Agatka 2 lata i 2 m-ce. Udało się, a zostały z nianią. Tobie też się uda!!!

Trzymam kciuki
    Aneta
    PS. Zamierzam wrócić do pracy w sierpniu przyszłego roku, jak Kubuś skończy roczek (27 lipca).

angica

Ja postawiłam na biurku zdjecie Olivii, na pulpicie tez mam jej zdjecie i jakos jest. Trudno jest jak rano trzeba wyjść, bo ona wtedy jest najsłodsza…
    Poza tym fajniej mi się teraz do domu wraca, wiedząc, że znowu zobacze swoja córcie
    Bedzie dobrze. Pozdrawiam

Gosia i Olivia (26.06.2005)

ahimsa

Ja po roku bycia w domu wróciłam do pracy i nagle nie było mnie po całych dniach! ja to przeszłam cięęężko! Mały też tęskni!

Tata jest z nim częściej i chyba jestem zazdrosna o to, że jak on wychodzi, to mały rozpaczliwie płacze. Jak ja – nie koniecznie….

14.10.2004 Mati

ahimsa

Ech..ja nadal ma na uwadze ten wyjazd…jakby co, to się zgłoszę po rady!:)

14.10.2004 Mati

elmagra

sliczny

wiem ze nie na temat, ale juz dawno chcialam ci napisac ze twoj synek jest sliczny. takie duze zdziwione oczka. super. gratuluje.

no i nie boj sie, w pracy sie ulozy

angica

Z chęcią udzielę parę rad:) Na „Chcę nawiązać kontakt z innymi mamami” są mamy z Londynu..jak chcesz to wpadnij:)
    Zapraszamy:)))

Gosia i Olivia (26.06.2005)

krzemianka

Ja tez sie dziwnie czulam przed powrotem do pracy. Balam sie. Tyle, ze u mnie bylo o tyle lepiej, że moje dzieci juz stosunkowo starsze byly. Szybko sie przyzwyczailam, nie mam czasu tesknic.
    Z organizacja troche gorzej – czesto jakichs prac domowych nie robie, bo za bardzo jestem zmeczona.
    Coz, cos za cos.
    Zobaczysz, ze bedzie lepiej niz myslisz.

Igor i Hubert

magdasz

Dzieki Dziewczyny.
    Chyba nie bedzie tak zle, skoro macie czas na forum to chyba ja tez znajde czas na przyjemnosci. Mysle ze niektore „prace domowe” poprostu sobie odpuszcze. Ciekawa tylko jestem na ile moj maz znajdzie czas. Czy codziennie bede miala obiad na stole?

magdasz

Re: sliczny

Dziekuje. Tez mi sie podoba 😉

ahimsa

:)))))))
    Na pewno zajrzę! trochę sie boję wyjazdu..tu już mam wszystko ustalone, mam fajną pracę. A tam? Co JA będę robić?!

14.10.2004 Mati

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close