4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

brak mi sił
moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
Mateusz nadal sika w nocy
nie moczy pieluchy- on ją zalewa
często przelewa sie na piżamę

nie pomaga wysadzanie
nie pomaga ograniczanie picia
zresztą on duzo nie pije
po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
idzie spać ok 20
martwię się

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

  1. Zamieszczone przez mamaaleksa
    Kasia, ale problem nie w tym, aby ograniczyć picie (w naszym przypadku byłaby to istna tortura dla chłopaków, bo obaj moi synkowie to straszne “dojki”), ale w tym, aby dziecko samo zaczęło się kontrolować w nocy.

    Tylko jak pęcherz będzie wypełniony po brzegi to trudniej to trzymać na wodzy w twardym śnie.

    Jak dzieci lubią sobie popić;) to nie za fajnie jakby im tak odstawić tą przyjemność.

    • Zamieszczone przez garstka
      A ja się zgadzam w 100% z kasiasta.
      Nasza urolog twierdzi wręcz, że wszystkie problemy tego świata związane z sikaniem wynikają
      a – z pampersów (bo dzieci sobie lubią siknąć w pampersa)
      b – z wieczornego picia.

      my mamy zakaz podawania czegokolwiek płynnego później niż 2 godziny przed pójściem spać. no i wtedy tak jak pisała mewa – tylko wod, ew. herbatka. a przed samym snem koniecznie musi siknąć.
      najgorsze co można robić to podobno dawać mleko na sen.
      ja miałam mega stresa jak musiałam rocznego maćka oduczyć picia mleka wieczorem (a to był element wieczornej rutyny) na szczęście poszło łatwo:)

      A) Aleks nie lubi sobie siknąć w pampersa – mało tego, jest już na tyle duży, że jest to już dla niego problem wstydliwy. Cały ubiegły rok spał bez pampka – nie pozwalał sobie zakładać. Efekt był taki, że prałam calutką pościel średnio ze dwa razy w tygodniu – były tygodnie zupełnie suche i takie, kiedy spał pod kocem, bo dwa dyżurne komplety przelał i nie zdążyły wyschnąć. A z pampkiem w dzien pożegnał się dwa tygodnie po 2 urodzinach – w ciągu kilku dni. W wakacje wyjechaliśmy nad morze i oczywiście bojąc się, że zasika w pensjonacie tapczan, zaczęliśmy zakladać mu na noc pieluchę – wytłumaczyliśmy powody i pozwolił. po wakacjach zafundowaliśmy chłopakom łóżko piętrowe i Aleks śpi na górze – nie wyobrażam sobie zwlekania go z tej wysokości “na śpiocha”. Nie mówiąc o tym, że teraz szkoda mi po prostu nowego materaca, dlatego nadal zakładamy mu pampka.
      B) Picie wieczorne ograniczamy, jasne. W ciągu dnia wypija pół studni, ale do kolacji maksymalnie kubeczek wody, rzadziej herbaty (nie lubi). A kolacja tak ok. godziny przed zaśnięciem. Nie wyobrażam sobie zabronić mu zupełnie picia od godziny 18.00. No i oczywistym jest, że wysikujke się na “dobranoc”.

      • Zamieszczone przez Kasiasta
        Tylko jak pęcherz będzie wypełniony po brzegi to trudniej to trzymać na wodzy w twardym śnie.

        Jak dzieci lubią sobie popić;) to nie za fajnie jakby im tak odstawić tą przyjemność.

        Nie ma prawa być wypełniony po brzegi – rozpisałam się wcześniej dlaczego. Ale pomimo tego małego ograniczania, pielucha rano jest totalnie napompowana – mam wrażenie, że o ile Maks siknie sobie raz, to Aleks oddaje minimum trzy pełne transporty.

        • Zamieszczone przez mamaaleksa
          A) Aleks nie lubi sobie siknąć w pampersa – mało tego, jest już na tyle duży, że jest to już dla niego problem wstydliwy. Cały ubiegły rok spał bez pampka – nie pozwalał sobie zakładać. Efekt był taki, że prałam calutką pościel średnio ze dwa razy w tygodniu – były tygodnie zupełnie suche i takie, kiedy spał pod kocem, bo dwa dyżurne komplety przelał i nie zdążyły wyschnąć. A z pampkiem w dzien pożegnał się dwa tygodnie po 2 urodzinach – w ciągu kilku dni. W wakacje wyjechaliśmy nad morze i oczywiście bojąc się, że zasika w pensjonacie tapczan, zaczęliśmy zakladać mu na noc pieluchę – wytłumaczyliśmy powody i pozwolił. po wakacjach zafundowaliśmy chłopakom łóżko piętrowe i Aleks śpi na górze – nie wyobrażam sobie zwlekania go z tej wysokości “na śpiocha”. Nie mówiąc o tym, że teraz szkoda mi po prostu nowego materaca, dlatego nadal zakładamy mu pampka.
          B) Picie wieczorne ograniczamy, jasne. W ciągu dnia wypija pół studni, ale do kolacji maksymalnie kubeczek wody, rzadziej herbaty (nie lubi). A kolacja tak ok. godziny przed zaśnięciem. Nie wyobrażam sobie zabronić mu zupełnie picia od godziny 18.00. No i oczywistym jest, że wysikujke się na “dobranoc”.

          nie pisałam wprost o Tobie, a raczej chodziło mi, żeby przekazać teorię specjalisty w temacie.
          “pampersowa” tyczy się raczej dzieci młodszych, w trakcie odpieluszania i tego dlaczego dzieci czasem trudno odpieluszyć. u mnie się sprawdziła w 100 % bo do czasu gdy zakładałam mu pampersa np. na wyjścia z domu to on trzymał i sikał pół minuty po założeniu pampka 😉 i potrafił tak trzymać 6 godzin. od czasu gdy zrobiło się ciepło i pamki przestałam definitywnie zakładać zaczął “ładnie” sikać 🙂
          a co do drugiej części to mój z tego samego szkolenia 😉 wypiłby tyle ile bym mu dała. i niestety często muszę mówić nie, gdy wieczorem chce pić.

          • Zamieszczone przez szpilki
            a tam nie jest jakas akcja z wazopresyna?
            do 6-tego roku życia?

            Mi to też na zaburzenia z wydzielaniem wazopresyny wygląda
            I tu ew. leczenie po 6 rż

            • Zamieszczone przez szpilki
              a tam nie jest jakas akcja z wazopresyna?

              się podpiszę

              • Wazopresyna? Możecie oświecić? To ten hormon, który jest odpowiedzialny za zagęszczenie moczu? Czy coś pomyliłam?
                Mama3xm, przepraszam, że tak się rozgościłam w Twoim wątku, ale Twój problem to mój problem, jak widać…;)

                • Zamieszczone przez garstka
                  nie pisałam wprost o Tobie, a raczej chodziło mi, żeby przekazać teorię specjalisty w temacie.
                  “pampersowa” tyczy się raczej dzieci młodszych, w trakcie odpieluszania i tego dlaczego dzieci czasem trudno odpieluszyć. u mnie się sprawdziła w 100 % bo do czasu gdy zakładałam mu pampersa np. na wyjścia z domu to on trzymał i sikał pół minuty po założeniu pampka 😉 i potrafił tak trzymać 6 godzin. od czasu gdy zrobiło się ciepło i pamki przestałam definitywnie zakładać zaczął “ładnie” sikać 🙂
                  a co do drugiej części to mój z tego samego szkolenia 😉 wypiłby tyle ile bym mu dała. i niestety często muszę mówić nie, gdy wieczorem chce pić.

                  Wiem, wiem, chciałam dokładniej nakreślić sytuację.

                  • Zamieszczone przez mamaaleksa
                    Wazopresyna? Możecie oświecić? To ten hormon, który jest odpowiedzialny za zagęszczenie moczu? Czy coś pomyliłam?

                    tak na szybko google bardziej fachowo niż ja się wypowiedzą 😉 :

                    Wazopresyna hormon produkowany i wydzielany przez układ neurowydzielniczy podwzgórza, skąd transportowany jest do tylnego płata przysadki mózgowej. Jego rola polega na regulacji zasobów wody w ustroju i zapobieganiu nadmiernej jej utracie z moczem – wpływa on bowiem bezpośrednio na rozmiary zwrotnego jej wchłaniania z przesączu kłębkowego (moczu pierwotnego) w cewkach nerkowych”

                    • Poradziłam sobie sama i trafiłam na taki artykuł:

                      Może przyda się zainteresowanym.:)

                      • Zamieszczone przez cszynka
                        tak na szybko google bardziej fachowo niż ja się wypowiedzą 😉 :

                        Wazopresyna hormon produkowany i wydzielany przez układ neurowydzielniczy podwzgórza, skąd transportowany jest do tylnego płata przysadki mózgowej. Jego rola polega na regulacji zasobów wody w ustroju i zapobieganiu nadmiernej jej utracie z moczem – wpływa on bowiem bezpośrednio na rozmiary zwrotnego jej wchłaniania z przesączu kłębkowego (moczu pierwotnego) w cewkach nerkowych”

                        Dzięki, dzięki.:)

                        • Zamieszczone przez cszynka
                          się podpiszę

                          cszynka

                          • Zamieszczone przez mamaaleksa
                            Mówisz? Nasz alergik z przerośniętymi migdałkami i niemal wiecznie zatkanym kinolem – już zakwalifikowany do ich wycięcia (styczeń 2011). Ciekawe czy po zabiegu mu przejdzie to sikanie…

                            troche sie po wycięciu migdałów zmniejszyło. wiecej zdziała czas. no i jak jest katatar jest sikanie. ja sie tym nie przejmuje. teraz to sie zdaza 1-2 razy na miesiąc…

                            • Zamieszczone przez dorotka1
                              cszynka

                              he he cześć 🙂

                              • Zamieszczone przez mamaaleksa
                                Fajnie, że u Was to się sprawdziło – ale chyba raczej nie samo zastąpienie soków wodą, ale to, że ogrniaczasz napoje przed snem. U nas soki pija się sporadycznie – normą jest woda mineralna, a Aleks pije niemal wyłącznie wodę, bo nie lubi herbatek.

                                Ja nie ograniczam mu pica przed snem – tylko pilnuję zeby pił tylko wodę. Pije bardzo dużo – zawsze tak bylo i nie wyorazam sobie zebym mu picie wody ograniczyla bo on duzo się poci i czesto jest spragniony.

                                • Zamieszczone przez Kasiasta
                                  Szklanka 2h przed snem to dużo –

                                  wiesz co chyba nie ma na to reguły…. dla jednego dziecka szklanka to moze być dużo,dla innego mało…
                                  mój od zawsze dużo pił.w nocy wypija pół litra wody przez sen.ma przy łózku wode niegazowaną w butelce z dziubkiem i sam sobie sięga i pije.mało kiedy chodzi w ogóle do toalety w nocy,dopiero rano po przebudzeniu
                                  oczywiście od popołudnia do pójścia spac tez pije,trudno mi zliczyc ile ale pije…

                                  • poczytałam sobie dalej….

                                    Mati najbardzej lubi wodę
                                    do kolacji pije mleko lub kakao-nie wydaje mi się aby to było dużo
                                    potem przed snem weźmie kilka łyków wody
                                    poza tym- latem, lub przy intensywnym grzaniu i dorosły budzi sie spragniony więc nie katuje go tym, ze nie pozwalam pić
                                    czasem w nocy zawola lyka wody i dostaje

                                    poczekam na wizytę
                                    zobaczymy co lekarz zasugeruje

                                    • Zamieszczone przez mama3xM
                                      poczytałam sobie dalej….

                                      Mati najbardzej lubi wodę
                                      do kolacji pije mleko lub kakao-nie wydaje mi się aby to było dużo
                                      potem przed snem weźmie kilka łyków wody
                                      poza tym- latem, lub przy intensywnym grzaniu i dorosły budzi sie spragniony więc nie katuje go tym, ze nie pozwalam pić
                                      czasem w nocy zawola lyka wody i dostaje

                                      poczekam na wizytę
                                      zobaczymy co lekarz zasugeruje

                                      mleko, ku mojemu zaskoczeniu, ponoć najbardziej moczopędne jest i dozwolone przez urologów z czd do południa.

                                      • Zamieszczone przez garstka
                                        mleko, ku mojemu zaskoczeniu, ponoć najbardziej moczopędne jest i dozwolone przez urologów z czd do południa.

                                        to prawda,to samo lekarz powiedział koleżance żeby mleka synu nie dawała wieczorem:)

                                        • ooo, nie wiedzialam
                                          cenna wskazówka
                                          od jutra nie daję mleka wieczorem

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general