40 dc- temperatura

Witam…
Zastanawia mnie jak zachowuje sie wykres temperatur przy opozniajacej sie @
Tzn…zwykle w dniu @ tempka opada… A co jesli nie przyjdzie…???
Czy tez opada ale @ nie przychodzi ( stres np) czy utrzymuje sie tak dlugo az przyjdzie…
Chyba troche namieszlam

12 odpowiedzi na pytanie: 40 dc- temperatura

  1. Zamieszczone przez krakchen
    Witam…
    Zastanawia mnie jak zachowuje sie wykres temperatur przy opozniajacej sie @
    Tzn…zwykle w dniu @ tempka opada… A co jesli nie przyjdzie…???
    Czy tez opada ale @ nie przychodzi ( stres np) czy utrzymuje sie tak dlugo az przyjdzie…
    Chyba troche namieszlam

    Jeżeli spóźnienie @ nie jest spowodowane ciążą to wydaje mi się że temp spada, ale to moje gdybanie, bo wszędzie mądre głowy podają, że temp wysoka przez 18 dni od owulacji to podejrzenie ciąży, a 21 dni to już na 99% ciąża.

    • A według mnie w ciąży utrzymuje się wysoko. Jak jest implementacja to ciałko zółte cały czas wytwarza progesteron, który powoduje utrzymywanie wysokich temperatur. Jeżeli nie ma implementacji to spada progesteron i spada temperatura. W książkowym cyklu jakieś 2 dni przed okresem, ale często w dniu czy w czasie okresu. Ogólnie podczas okresu jeszcze jest trochę progesteronu wydzielanego, więc tempereatury są bardziej zmienne. Ogóglnie zależy od progesteronu. A niestety nie wiem jak ten działa jak są jakieś zaburzenia.

      • No wlasnie… Nigdzie nie znalazlam informacji o tempce po terminie @- w przypadku gdy opoznia sie z innych przyczyn niz ciaza…
        Jestem w 43 dc i moja tempka utrzymuje sie na poziomie 37,1…Robilam juz dwa testy (negatywne)…moze zrobie jeszcze jeden

        • Zamieszczone przez krakchen
          …Robilam juz dwa testy (negatywne)…moze zrobie jeszcze jeden

          to może idź na bete

          • i co Krakchen? Masz jakieś wieści?

            • Zamieszczone przez krakchen
              No wlasnie… Nigdzie nie znalazlam informacji o tempce po terminie @- w przypadku gdy opoznia sie z innych przyczyn niz ciaza…
              Jestem w 43 dc i moja tempka utrzymuje sie na poziomie 37,1…Robilam juz dwa testy (negatywne)…moze zrobie jeszcze jeden

              Wazne pytanie- od kiedy masz taką temperature??Bo moze tak byc, ze np od 7 dni, bo owulacje mialam wyjatkowo poźno i wtedy musisz poczekac od 12-15dni na spadek. Temperatura spada na dzien przed @, w dniu @ lub czasem nawet w 1-2dc, ale widac juz wczesniej tendencje spadkową. Wiec dopoki nie bedzie wiadomo od ilu dni masz 37 nie ma co gdybac.

              • Mija 45 dzień cyklu !!!!! Normalnie rekord jakiś …
                Jutro mam drugą wizytę u Ginka więc już na 100% będzie wiadomo co i jak
                Temperatura 10 dzień na poziomie 37…Wczoraj z rana postanowiłam zrobić jeszcze jeden test.Wybrałam strumieniowy iiiiiiiiiiiii nie trafiłam z…
                w niego…tzn poleciało nie tam gdzie trzeba i test nieważny… Nawet jedna kreska nie wyszła a co dopiero dwie…
                Zapytam Ginke jak to jest z tą tempką bo na serio bardzo mnie to ciekawi…
                Trzymajcie kciukasy…

                  • Zamieszczone przez KreseczkaII
                    Wazne pytanie- od kiedy masz taką temperature??Bo moze tak byc, ze np od 7 dni, bo owulacje mialam wyjatkowo poźno i wtedy musisz poczekac od 12-15dni na spadek. Temperatura spada na dzien przed @, w dniu @ lub czasem nawet w 1-2dc, ale widac juz wczesniej tendencje spadkową. Wiec dopoki nie bedzie wiadomo od ilu dni masz 37 nie ma co gdybac.

                    A to mądre co napisałaś Kreseczko…może rzeczywiście tak wysokie temp w 45 dc to efekt opóźnionej owulacji…
                    Tak to jest jak nie mierzy się tempki od początku cyklu i potem chce się jakieś prawdy z tego wyczytać…

                    • Zamieszczone przez JustinT
                      trzymamy

                      • Zamieszczone przez krakchen
                        A to mądre co napisałaś Kreseczko…może rzeczywiście tak wysokie temp w 45 dc to efekt opóźnionej owulacji…
                        Tak to jest jak nie mierzy się tempki od początku cyklu i potem chce się jakieś prawdy z tego wyczytać…

                        10 dni wyzsza, a wczesniej byla nizsza, tak??To w takim razie @ poawi się za kilka dni, pewnie z 4 dni. Kolezanka no miala cale zycie cykle co 28 dni, maz na wyjezdzie, wpadł w dniu 27 cyklu i..wpadła. Tak wiec wszystko sie zdaza. Nawet w 45 dc mozna miec owulacje. Poszukam ci takiego wykresu i pokzae..oczywsicie z II krechami…

                        • Kreseczko:) No właśnie problem w tym że nie wiem kiedy nastąpił skok;(…
                          Mierzyłam tempkę na początku cyklu, potem jakoś przestałam…I dopiero jak @ mocno się opóźniała zaczęłam znowu mierzyć…
                          Ale powiem Ci że rozjaśniłaś mi w głowie… Niby to proste a nie wpadłam na to…
                          Może lada dzień @ przyjdzie…

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 40 dc- temperatura

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general