7-mio latek w …

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy

mama-dawidka

dzi艣 pewien pan da艂 mi do my艣lenia…
    na zakupach synowi (7 lat) zachcia艂o si臋 sika膰, wiec posz艂am z nim do wc, a sama zosta艂am z c贸rk膮 (2lata) przed drzwiami.
    Jaki艣 m臋偶czyzna wychodzac z wc zada艂 mi pytanie, czy nie boje si臋 puszcza膰 dziecka samego. Przeciez nie wiem kto moze byc w srodku. Odpowiedzia艂am, ze nie wejde z nim do m臋skiej, a c贸rki samej nie zostawi臋… ot pierwsza mysl.
    Przyznam szczerze, ze to by艂 pierwszy raz kiedy syn poszed艂 do toalety sam, zawsze chodzi艂 ze mn膮 do damskiej i od razu kube艂 zimnej wody.
    Po powrocie do domu by艂a pogadanka, ze jak ktos go bedzie zaczepia艂 to ma go kopn膮c (najlepiej mi臋dzy nogi) i szybko uciec, moze tez krzyczec.

Jestem ciekawa ja to wyglada u Was. Czy 7,8,9 latek ma chodzi膰 z mama do damskiej, czy mamy maj膮 chodzic do m臋skiej :Hyhy: :Hmmm…:

zuzel

Generalnie zabieram dzieci do damskiej. Nie ukrywam, 偶e gdybym mia艂a pod opiek膮 dziecko p艂ci m臋skiej korzystaj膮ce samodzielnie z wc, a kolejka do damskiej by by艂a (jak to si臋 cz臋sto zdarza), to bym posz艂a z nim do m臋skiej.
    Ale 7 czy 9 latek :Hmmm…: te偶 bym pewnie samego pu艣ci艂a. W ko艅cu to ju偶 du偶e dziecko. :Niepewny:

W temacie toalet publicznych mnie niedawno pewna pani da艂a do my艣lenia. Kiedy musz臋 skorzysta膰 sama, a jestem w CH z dw贸jk膮, wje偶d偶am w贸zkiem do toalety, zostawiam w贸zek z dzie膰mi przy umywalkach i do kabiny wchodz臋 sama. Ostatnio w艂a艣nie pewna pani zaskoczona by艂a moim brakiem rozwagi, bo przecie偶 przez t膮 mniej ni偶 minut臋 kiedy jestem w kabinie kto艣 mo偶e mi dziecko lub dzieci porwa膰. Nie my艣la艂am nigdy o takim zagro偶eniu. Wyjechanie du偶ym w贸zkiem z toalety zazwyczaj nie jest naj艂atwiejszym zadaniem i trudno to zrobi膰 bezszelestnie. Gdyby chcie膰 zabra膰 tylko dziecko starsze, trzeba by je z pas贸w wypi膮膰, a to te偶 chwilk臋 trwa. W sumie naj艂atwiej maluszka z gondoli wyj膮膰 i zabra膰. :Hmmm…:
    U tej pani w rodzinie zdarzy艂 si臋 taki przypadek, 偶e matka robi艂a zakupy na stoisku z warzywami na ulicy. Zaj臋艂a si臋 wybieraniem jab艂ek, a jaka艣 kobieta podesz艂a, wzi臋艂a w贸zek i odjecha艂a.
    Po tej rozmowie pr贸bowa艂am wej艣膰 do kabiny z dw贸jk膮. Albo ja za gruba jestem albo te kabiny jakie艣 ma艂e, bo drzwi zamkn臋li艣my, ale skorzysta膰 by艂o trudno. Starszy to jeszcze sta艂, ale miejsca na pod艂odze 偶eby po艂o偶y膰 m艂odsze (2 miesi膮ce) nie starczy艂o, a z nim na r臋kach trudno skorzysta膰.

Jak Wy to robicie? :Hyhy:

telimena

Mam 3,5 latka – chodzi ze mn膮 do damskiej.
    Zuzel chyba (nie by艂am nigdy w takiej sytuacji jak Ty – mam jedynaka) posz艂abym do pokoju matki z dzieckiem tam zazwyczaj jest wystarczaj膮co miejsca by wjecha膰 w贸zkiem.

Na pod艂odze w publicznej toalecie nie po艂o偶y艂abym nawet torebki o dziecku nie wspominaj膮c.

mama-dawidka

jak si臋 ma jedno dziecko to nie ma wi臋kszego problemu. Syn zawsze chodzil ze mna, a jak by艂 m艂odszy to wchodzil ze mna do kabiny i sta艂 ty艂em. Ale kiedy ma si臋 ju偶 dwoje ze spora r贸znica wieku jak u mnie 5lat i w dodatku r贸偶nej p艂ci to ju偶 tak 艂atwo nie jest.

Telimeno (3,5) to jeszcze wszystko jeszcze przed Toba. A nie sadze, 偶eby Zuzel k艂adla dziecko na pod艂og臋, chodzilo jej pewnie o noside艂ko …

telimena

Wiem 偶e wiele przede mn膮 馃檪 Ale przypuszczam, 偶e jeszcze jaki艣 czas m艂ody b臋dzie chodzi艂 ze mn膮 do damskiej. 艁atwiej jemu b臋dzie wej艣膰 do damskiej gdzie s膮 kabiny (i ja b臋d臋 mog艂a poczeka膰 przed ni膮) ni偶 mnie do m臋skiej gdzie s膮 pisuary :Hyhy:

Zuzel wspomnia艂a o wyj臋ciu dziecka z gondoli st膮d moje pomini臋cie noside艂ka.

julianne

Jak mam w贸zek, to je偶d偶臋 do toalety dla niepe艂nosprawnych. O starszym nie pomy艣la艂am , 偶e mo偶e si臋 co艣 sta膰 w toalecie, od jakiego艣 czasu chodzi tam sam, ja czekam na niego przed wc. Ale teraz da艂y艣cie mi do my艣lenia.

alinkaaa

Zamieszczone przez Julianne
    Jak mam w贸zek, to je偶d偶臋 do toalety dla niepe艂nosprawnych. O starszym nie pomy艣la艂am , 偶e mo偶e si臋 co艣 sta膰 w toalecie, od jakiego艣 czasu chodzi tam sam, ja czekam na niego przed wc. Ale teraz da艂y艣cie mi do my艣lenia.

te偶 wje偶d偶am do toalety dla niepe艂nosprawnych. nigdy w 偶yciu nie zostawi艂abym dziecka samego przed kabin膮, nie ma takiej opcji. nie rozumiem dlaczego w pokoju matki i dziecka nie ma toalety dla mamy… by艂am kiedy艣 w Lodzi w centrum port czy jako艣 tak i tam w pokoju by艂o osobne pomieszczenie w艂a艣nie z toalet膮…

ada410

[QUOTE=Zuzel;4477231]Generalnie zabieram dzieci do damskiej. Nie ukrywam, 偶e gdybym mia艂a pod opiek膮 dziecko p艂ci m臋skiej korzystaj膮ce samodzielnie z wc, a kolejka do damskiej by by艂a (jak to si臋 cz臋sto zdarza), to bym posz艂a z nim do m臋skiej.

Ja ze swoj膮 oczywi艣cie wchodz臋 do damskiej. A gdy jest d艂uga kolejka…. No w艂a艣nie. Ju偶 par臋 razy spotka艂a nas sytuacja 偶e nie wpuszczono nas do m臋skiego wc. I co ciekawe weto postawi艂a babka obs艂uguj膮ca ten po偶al si臋 bo偶e przybytek a nie panowie stoj膮cy w kolejce. Oczywi艣cie poradzili艣my sobie w inny spos贸b ale nie smak jednak pozosta艂… A co do g艂贸wnego tematu to wesz艂abym z nim do damskiej i schowa艂abym si臋 z nim w kabinie jak to robi臋 z c贸r膮…

asik

7-latek to ju偶 nie ma艂y dzidziu艣
    nie zabiera艂abym go do damskiej toalety
    i r贸wnie偶 nie wchodzi艂abym z nim do m臋skiego wc
    no bez przesady

ada410

Zamieszczone przez Asik.
    7-latek to ju偶 nie ma艂y dzidziu艣
    nie zabiera艂abym go do damskiej toalety
    i r贸wnie偶 nie wchodzi艂abym z nim do m臋skiego wc
    no bez przesady

A Ty masz dzieci? W jakim wieku?

asik

Zamieszczone przez ada410
    A Ty masz dzieci? W jakim wieku?

Mam, dziewi臋ciolatk臋
    chodzi sama do toalety 馃槈

ada410

No w艂a艣nie, a tutaj m贸wimy o siedmiolatku. Jak moja b臋dzie starsza to mo偶e zmieni臋 zdanie…Zreszt膮 jak moja wo艂a to przy okazji sama tak偶e na tym korzystam, 偶eby p贸藕niej nie przebiera膰 przy c贸rce nogami:Hyhy:

asik

Zamieszczone przez ada410
    No w艂a艣nie, a tutaj m贸wimy o siedmiolatku. Jak moja b臋dzie starsza to mo偶e zmieni臋 zdanie…Zreszt膮 jak moja wo艂a to przy okazji sama tak偶e na tym korzystam, 偶eby p贸藕niej nie przebiera膰 przy c贸rce nogami:Hyhy:

Imo 7-latek to te偶 nie ma艂y dzidziu艣
    tym bardziej, 偶e mama sta艂a przed wej艣ciem do wc
    No nie popadajmy w przesad臋
    My w tym wieku sami z kluczami do szko艂y chodzili艣my 馃槈

halinasuperdziewczyna

Zamieszczone przez Asik.
    Imo 7-latek to te偶 nie ma艂y dzidziu艣
    tym bardziej, 偶e mama sta艂a przed wej艣ciem do wc
    No nie popadajmy w przesad臋
    My w tym wieku sami z kluczami do szko艂y chodzili艣my 馃槈

prawda?
    moj 6 latek zazwyczaj chodzi sam
    do damskiej raczej by sie nie dal zaprowadzic

zuzel

Zamieszczone przez telimena
    Mam 3,5 latka – chodzi ze mn膮 do damskiej.
    Zuzel chyba (nie by艂am nigdy w takiej sytuacji jak Ty – mam jedynaka) posz艂abym do pokoju matki z dzieckiem tam zazwyczaj jest wystarczaj膮co miejsca by wjecha膰 w贸zkiem.

Na pod艂odze w publicznej toalecie nie po艂o偶y艂abym nawet torebki o dziecku nie wspominaj膮c.

W pokoju dla matki z dzieckiem jest przewijak i krzes艂o, ale sedesu nie ma.

Na go艂ej pod艂odze nie k艂ad臋.
    Mam do pod艂o偶enia co艣, co z jednej strony ma gum臋 (nie cienk膮 ceratk臋), a z drugiej strony grub膮 warstw臋 frote. Po przyj艣ciu do domu oczywi艣cie to odka偶am.

Toalet臋 dla niepe艂nosprawnych te偶 praktykowa艂am. Zazwyczaj jest zamykana na klucz, kt贸ry ma ochroniarz. No i kilka razy zdarzy艂o mi si臋, 偶e klucz mi nie wyda艂, bo nie mam za艣wiadczenia o niepe艂nosprawno艣ci swojej lub kt贸rego艣 z dzieci :Niepewny:

Tak samo zwr贸cono mi kiedy艣 uwag臋 na stacji kolejowej jak chcia艂am skorzysta膰 z windy, 偶e winda jest dla niepe艂nosprawnych tylko. Ja pewnie ten podw贸jny w贸zek mia艂abym pod pach臋 wzi膮膰 i po schodach z nim lecie膰 :Fiu fiu:

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)

Musisz si臋 zarejestrowa膰 lub zalogowa膰, 偶eby odpowiedzie膰