Największy egzamin w Polsce 2024. Zdających było tylu, że matura odbyła się na stadionie Legii! Tysiące uczniów pod okiem obserwatorów z CKE

We wtorek 7 maja tysiące uczniów w Polsce rozpoczęło maturalny maraton, który potrwa niemal przez cały miesiąc. Wyniki będą miały kluczowe znaczenie podczas procesu rekrutacyjnego na studia, dlatego egzaminy wywołują tak wiele stresu. Do matury po raz kolejny przystąpili absolwenci Szkoły w Chmurze, a ze względu na ich liczbę egzaminy musiały zostać przeprowadzone w nietypowym miejscu. Jak wyglądała matura na stadionie Legii?

Jak wyglądała matura w Chmurze 2024? Tysiące uczniów na stadionie Legii

“Matura” to słowo, które budzi grozę wśród uczniów od początku nauki w szkole średniej. Maturzyści, którzy przystępują do egzaminu w 2024 roku, mają już jednak oczekiwanie i część stresu za sobą. W pierwszych dniach maja zmierzyli się już m.in. z językiem polskim i matematyką. Przez niemal cały miesiąc trwać będą egzaminy z przedmiotów dodatkowych oraz ustne, dlatego maturzystów czekają jeszcze pracowite i nerwowe dni.

Jak informuje Super Express, rekordowo duża liczba zdających przystępuje do egzaminów w Warszawie. W stolicy maturzystów jest ponad 20 tys., z czego dosyć liczną grupę stanowią absolwenci Szkoły w Chmurze, którzy egzaminy piszą na stadionie Legii. Chociaż nauka i zaliczenia w tej placówce odbywają się w pełni zdalnie, to egzaminy państwowe muszą zostać przeprowadzone w sposób tradycyjny i taki sam jak w przypadku pozostałych uczniów.

Zobacz: Co jeśli nie przyjdę na maturę rozszerzoną? Konsekwencje niepodejścia do matury dodatkowej mogą być poważne

Szkoła w Chmurze – matura 2024

Aby przystąpić do egzaminów, na stadionie Legii stawiło się prawie 3 tys. osób. Pierwsze matury odbyły się pod okiem obserwatorów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i podobnie będzie z kolejnymi. Przedstawiciele CKE orzekają, czy przeprowadzono je zgodnie z procedurami i czy są ważne.

Aby usprawnić całą procedurę, na terenie obiektu rozstawiono dwa ogromne namioty. Dodatkowo uczniowie pisali także w salach znajdujących się wewnątrz stadionu. W tym roku zorganizowanie egzaminów było już jednak dużo większym wyzwaniem, ponieważ przybyło absolwentów Szkoły w Chmurze. Z każdym rokiem przedsięwzięcie może stawać się coraz większym wyzwaniem logistycznym.

Sprawdź też: Unieważnienie matury — kiedy CKE może to zrobić?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo