Ile trzeba mieć punktów na maturze z matematyki, żeby zdać? Te zadania musisz rozwiązać poprawnie!

Egzamin z matematyki budzi co roku prawdopodobnie najwięcej obaw wśród maturzystów. Mimo przygotowań uczniowie boją się, że trafią na podchwytliwe pytania lub z powodu stresu źle pomylą się w obliczeniach. Jeśli uzyskają mniej niż 30% punktów, nie otrzymają świadectwa maturalnego i czeka ich poprawka. Ile jest punktów na maturze z matematyki? Ile trzeba mieć punktów na maturze z matematyki, żeby zdać?

Ile trzeba mieć punktów na maturze z matematyki, żeby zdać?

W środę 8 maja maturzyści zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Egzamin pisemny z tego przedmiotu na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich i trzeba zdać go na minimum 30%, aby uzyskać świadectwo dojrzałości.

Arkusz składa się z 29 zadań zamkniętych i od 7 do 13 zadań otwartych, za które łącznie można zdobyć 46 punktów. Aby uzyskać pozytywny, ponad 30-procentowy rezultat, trzeba zdobyć minumum 14 punktów.

Zobacz: Babcie dają się nabrać “na wnuczka”, a wnuczek wcale nie mądrzejszy. Uwaga na maturalne scamy, oszuści coraz bardziej kreatywni

Matura rozszerzona 2024 – ile trzeba mieć punktów?

W przypadku matury rozszerzonej sprawa jest prostsza. Na egzaminach na poziomie rozszerzonym nie obowiązują progi punktowe – nie ma zatem minimalnej liczby puntów koniecznej do zdobycia. Wystarczy przystąpić do egzaminu i można uzyskać nawet kilkanaście procent.

Wiadomo jednak, że to głównie od wyniku przedmiotów rozszerzonych zależy, jak przebiegnie proces rekrutacyjny na studia. Maturzyści robią zatem wszystko, aby uzyskać jak najwyższy wynik, szczególnie z matematyki rozszerzonej, która jest brana pod uwagę na niemal każdym kierunku.

Sprawdź: Unieważnienie matury — kiedy CKE może to zrobić?

Czytelnicy pytają o punkty na maturze z matematyki

Ile jest punktów na maturze z matmy?

46 punktów.

30% ile to punktów na maturze z matematyki?

14 punktów.

1 punkt to ile procent na maturze?

2%.

Ile jest zadań otwartych na maturze z matematyki?

Zadań otwartych może się pojawić od 7 do 13.

Sprawdź też:

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo