8 m-cy i ospa

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #75118

  mamcia150

  Moje 8 m-czne dziecko właśnie przeszło ospę wietrzną. Była to dosyć ciężka postać ospy. Bidusia cała była zsypana. Słyszałam, że choroba ta, u tak małego dziecka jest niebezpieczna. Dlaczego? Błagam napiszcie co wiecie na ten temat.
  Pozdrawiam

  Kasia

  #991208

  daglezja

  Re: 8 m-cy i ospa

  …my czekamy na ospe w duchu licze ,ze to nie nastapi. Zadzwonilam do pediatry co mam w razie wysypu robic powiedziala, ze nie mam sie martwic bo takie male dzieci przechodza ospe bardzo dobrze, ze moze trzy pryszczyki wyjda. Widac czasem wiecej. Mam do Cibie pytanie po jakim casie od kontaktu z osoba chora nastapic wysyp u Twojw corki??? Pozdrawiam


  ZOSIA 27.03.2005  #991209

  ewa77

  Re: 8 m-cy i ospa

  Ja słyszałam, że takie maluszki mogą przechodzić ospę dużo łagodniej niż starsze. Gorsze są chyba powikłania po ospie, dlatego ważne jest aby maluszka potem nie przeziębić bo ma znacznie obniżoną odporność. U nas właśnie pojawiły się 3 plamki na plecach i jutro idę do lekarza ( w rodzinie wszystkie dzieci chore na ospę).
  Pozdrawiam

  Ewa77+Maja 19 miesięcy

  #991210

  toeris

  Re: 8 m-cy i ospa

  Moja Ala przechodzila ospe w tym samym wieku. Miala 11 krostek i lekko podwyzszona temperature. Choroba marzenie. Zaden z lekarzy (ogladalo ja trzech bosmy akuratnie dostali jej podczas odwiedzin u babci daleko od domu) nic nie mowil o „niebezpieczenstwie”. Wiadomym bylo aby jej nie przeziebic i epidemii nie wywolac. Ot tyle

  Pozdrawiamy
  Toeris, Ala (14.09.03) i Tus (25.11.05)

  #991211

  mamcia150

  Re: 8 m-cy i ospa

  U nas wysyp nastąpił dokładnie po 2 tygodniach od początku wysypu u starszej córki, czyli prawdopodobnie od zarazenia. Krostek było tyle, że chyba nie byłabym w stanie zliczyć i najwyższa tempertaura 39,4. A ja (bo zachorowałyśmy jednocześnie) nie miałam temperatury a krostek chyba z 10 sztuk. Nie jest więc regułą, że im człowiek starszy, tym ciężej przechodzi.
  Dzięki za odpowiedzi i przeprasaszam, że tak późno, ale mam problemy z netem.
  Pozdrawiam

  Kasia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close