ale ze mnie czarownica

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #19018

  1014monia

  Przeczuwałam , że będą kolki , no i są . Miałam złe przeczucia przed USG bioderek , no i mamy rozpórkę . Na razie na 2 miesiące , ale przede mną była dziewczyna z dzieckiem , które miało takie same wyniki w 6 tygodniu . Przyszła na kontrolę i wyszła z następną – większą rozpórką na kolejny miesiąc . Zapomniałam się spytać , może któraś z mamus wie , czy przy rozpórce , ćwiczyć w jakiś sposób nóżki , bo przecież nie można nimi ruszyć . Czy po 2 miesiącach bezruchu nie będzie problemu z mięśniami , malutka tak wesoło fikała nogami do tej pory …. a tu taka niespodzianka :((((( A jutro jeszcze czeka nas szczepienie
  :(((((

  monia i Olga , która zdążyła na Teleexpres ( 06.05.03 godz. 17 )

  #266766

  kura-plemienna

  Re: ale ze mnie czarownica

  Cwiczyć powinnaœ a im częœciej tym lepiej. Przy przewijaniu i kapieli chyba zdejmujesz rozwórkę??!! Jeżeli tylko przy kšpieli to ćwicz tylko wtedy.
  1) kładŸ mała na pleckach, nóżki na żabkę, czyli zgięte tak, że udo i tyułów sš pod kštem prostym, i udo do piszczela też kšt proty, hihihihi, ale to brzmi. Ręce opierasz na zgięciu gdzie jest kolanko i miarowo naciskasz. Tak rozcišgasz mięœnie odpowiedzialne za odwodzenie, tak ważne przy bioderkach tych „lewych” 😉
  2) taka sama pozycja, ale prostujesz małej nóżki tylko od kolanek w dół, czyli udko jest nieruchomo, i tak machasz tš nóżkš , prostujesz i w drugš sronę, zginasz na maxa.
  3)powinnaœ masować (tak jakbyœ szczypała) mięœnie zwłaszcza te w udku (tego Basiulec nie znosił, ale zdówko od niewygód ważniejsze)
  4) żadnego leżenia na boczku!!!!!!!!!!!! I sadzania!!!!!!! nie wolno stawiać na nóżki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ale to póŸniej czego nie życzę)

  U nas po ponad 4 miesišcach noszenia „sztywniaka” Basiulec jest na wolnoœci ;)))
  Powodzenia, w razie pytań pisz, coœ poradzimy 🙂

  Anka i Basiulec (5 m-cy i 3/4)  #266767

  1014monia

  Re: ale ze mnie czarownica

  Dzięki serdeczne , pamiętam , że odpisywałam na Twój post o rozwórce , tak przeczuwałam , ba malutka była „posladkowa” a to zwiększ ryzyko .

  monia i Olga , która zdążyła na Teleexpres ( 06.05.03 godz. 17 )

  #266768

  1014monia

  Re: ale ze mnie czarownica

  Powiedz mi jeszce proszę , co z leżeniem na brzuszku , bo w ten sposób leczymy kolkę . I ile mniej więcej czasu poswięcałaś na ćwiczenia ? Ja tez zdejmuję rozwórkę do przewijania , bo nosimy ją na ubranie . A tak poza tym to te cwiczenia można chyba też robić z załozoną rozwórką ?
  Najgorsze jest teraz karmienie – malutka zawsze leżała „na boczku” przytulona swoim brzuchem do mojego , a teraz karmimy „na sztywniaka” :((( . Ona na wznak i tylko przechylona główka , a może przesadzam , może na samo karmienie pozwolić jej na boczek , bo w końcu de facto nie leży , tylko ja ją podtrzymuję ???? O rany ale Ciebie zasypałam pytaniami .

  monia i Olga , która zdążyła na Teleexpres ( 06.05.03 godz. 17 )

  #266769

  kura-plemienna

  Re: ale ze mnie czarownica

  Ćwiczyłyśmy (jak mamie się chciało) przy każdym przwijaniu po 3,4, minutki. Jeżeli chcesz kłaść małą na brzuszku to ściągnij jej rozwórkę. Na pewno nic się nie stanie, z resztą ta pozycja na brzuszku na żabkę też jest jednym z ćwiczeń do bioderek i niech leży jak najdłużej (tylko nie moze prostować nóżek).
  Ćwiczyć w rozwórce odradzam!
  Co do karmienia to znam ten ból. Nauczyłam się karmić spod pachy, tzn. mała leży oparta na wysokiej poduszce, a ja siadam tak (jej ucho przy moim biodrze ), zeby mieć ją z boku na wysokości piersi i tak odwrotnie troszkę może possac. Jednak ja karmiłam Basiulca na siedząco i całą ją zwracałam do mnie do brzucha, troszkę męczące, ale przy odpowiednim twoim obłożeniu się poduszkami wychodzi super. Pamiętaj broń Boże na boczek, ponieważ to co się nazbierało na panewkę, takim jednym leżeniem można łatwo zniwelować :)))
  Trzeba się przemęczyć :))

  Anka i Basiulec (PÓŁ ROKU!!!)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close