brzydko chodzi

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #63397

  dorocia

  Nie wiem jak inne ale mój obecnie 19-m Batoszek brzydko stawia stopy, a właściwie jedną. Ortopeda, który ostatnio oglądał chłopców stwierdziła niewielką szpotawość nóżek. Po prostu nóżki są wygięte łukowato. Lewa bardziej. I to właśnie lewą stopę stawia do środka. Brzydko to wygląda, nam się bardzo rzuca w oczy.
  Kazał wstrzymac się jeszcze pół roku, bo do 2 rż ponoć to się może wyrównać (wg mnie – utrwalić).
  Czekać czy juz działać? Co robi sie w taki przypadkach – wkładki? Może polecicie dobrego ortopedę w W-wie, najlepiej „z ubezpieczenia” (ja mam jednego ponoć dobrego ale potwornie każe sobie płacić).

  PS. U Kuby nóżki proste, chodzi ładnie.

  Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

  #805063

  aga33

  Re: brzydko chodzi

  Ostatnio czytałam lub gdzies oglądałam (nie pamietam dokładnie) że dzieci maja prawo mieć wygięte nóżki w te strone () nie w tę )(. I rzeczywiście podobno wyrównuje sie ok 2-3 roku życia.
  pozdrawiam

  Kaja  #805064

  ewelcia

  Re: brzydko chodzi

  Witaj:)
  Moja Marysia ma również problemy ze stawianiem stóp. Stawia je na wewnętrznej krawędzi. Jest już od jakiegoś czasu pod opieka( według nas i nie tylko nas) doskonałej pani doktor ze szpitala na Niekłańskiej. Pani doktor nazywa się Maria Należyty. Mogę Ci ją polecić z czystym sercem(zresztą podawałam już na nią namiar dziewczynom z forum i były zadowolone). Pani doktor ogląda całe dziecko nie tylko wyrwany z kontekstu fragment ciała, jak to robili inni lekarze, których wcześniej zaliczaliśmy. Ja mam do niej kontakt prywatny, ale jeśli chcesz możesz umówić się oczywiście na wizytę w ramach kasy chorych w szpitalu(na taką wizytę czeka się ok. 3 miesięcy). Proponuję Ci jednak abyś z tym nie zwlekała. Im szybsza reakcja tym większa szansa na szybkie skorygowanie wady:)
  Odezwij się oczywiście jeśli potrzebujesz numer tel. do pani doktor.
  Serdecznie Ci ją polecam i pozdrawiam:)


  Ewelina i Marysia (26.03.03)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close