brzydko chodzi

Nie wiem jak inne ale mój obecnie 19-m Batoszek brzydko stawia stopy, a właściwie jedną. Ortopeda, który ostatnio oglądał chłopców stwierdziła niewielką szpotawość nóżek. Po prostu nóżki są wygięte łukowato. Lewa bardziej. I to właśnie lewą stopę stawia do środka. Brzydko to wygląda, nam się bardzo rzuca w oczy.
Kazał wstrzymac się jeszcze pół roku, bo do 2 rż ponoć to się może wyrównać (wg mnie – utrwalić).
Czekać czy juz działać? Co robi sie w taki przypadkach – wkładki? Może polecicie dobrego ortopedę w W-wie, najlepiej “z ubezpieczenia” (ja mam jednego ponoć dobrego ale potwornie każe sobie płacić).

PS. U Kuby nóżki proste, chodzi ładnie.

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

2 odpowiedzi na pytanie: brzydko chodzi

aga33 Dodane ponad rok temu,

Re: brzydko chodzi

Ostatnio czytałam lub gdzies oglądałam (nie pamietam dokładnie) że dzieci maja prawo mieć wygięte nóżki w te strone () nie w tę )(. I rzeczywiście podobno wyrównuje sie ok 2-3 roku życia.
pozdrawiam

Kaja

ewelcia Dodane ponad rok temu,

Re: brzydko chodzi

Witaj:)
Moja Marysia ma również problemy ze stawianiem stóp. Stawia je na wewnętrznej krawędzi. Jest już od jakiegoś czasu pod opieka( według nas i nie tylko nas) doskonałej pani doktor ze szpitala na Niekłańskiej. Pani doktor nazywa się Maria Należyty. Mogę Ci ją polecić z czystym sercem(zresztą podawałam już na nią namiar dziewczynom z forum i były zadowolone). Pani doktor ogląda całe dziecko nie tylko wyrwany z kontekstu fragment ciała, jak to robili inni lekarze, których wcześniej zaliczaliśmy. Ja mam do niej kontakt prywatny, ale jeśli chcesz możesz umówić się oczywiście na wizytę w ramach kasy chorych w szpitalu(na taką wizytę czeka się ok. 3 miesięcy). Proponuję Ci jednak abyś z tym nie zwlekała. Im szybsza reakcja tym większa szansa na szybkie skorygowanie wady:)
Odezwij się oczywiście jeśli potrzebujesz numer tel. do pani doktor.
Serdecznie Ci ją polecam i pozdrawiam:)


Ewelina i Marysia (26.03.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: brzydko chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Czy są dzieci, które............
............. nie lubią rysować, bawić się zabawkami, ciastoliną. nie lubią czytać książeczek- czym zająć mojego Wiktora jeśli wszystko jest na nie???????? Agata i Wiktorek (13.04.2003) [img]http://p8.labfoto.pl/photos/t/8/8/88dec3879a196310ff1678cd1084d618-754929.jpg[/img]
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Michalisko moje
Dziś stan Michałka się ustabilizował. Nadal jest bardzo ciężki ale przestał się pogarszać. Przez ten czas Michał był jeden dzień bardzo apatyczny i osowiały a potem prze kolejne nadpobudliwy, krzyczał 24
Czytaj dalej