Ciąża a komputer!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #41039

  sysim

  Dziewczyny!

  Wyczytałam gdzieś że kobiety w ciąży nie mogą spędzać przy komputerze więcej niż 4 godziny dziennie.
  Co o tym myślicie czy komputer faktycznie może mieć szkodliwy wpływ na rozwój i zdrowie dziecka?
  Ile czasu spędzacie przy komputerze?
  U mnie komputer jest włączony całymi dniami.
  Trochę się przestraszyłam
  Pytałyście może swoich lekarzy na ten temat?

  #536383

  edysia

  Re: Ciąża a komputer!

  Witaj,
  Ja mam taką pracę, że cały dzień czyli 8 godzin spedzam przy komputerze. Oczywiście jak zaszłam w ciąże pytałam lekarza, czy muszę iść na zwolnienie czy mogę pracować.
  Ginekolog powiedział, że szkodliwe promieniowanie jest z monitora, on jest niebezpieczny, ale ponieważ ja w pracy mam na szczęście płaski monitor z wbudowanym filtrem jest on bezpieczny. Gin powiedział tylko, bym na 10 minut w ciągu godziny odchodziła od komputera i to wystarczy. Gorzej jest jak ma się stary typ monitora, czyli tzw, duże pudło ( z dużym tyłem ) te monitory nie mają zazwyczaj żadnego filtra i promieniowanie jest z niego o wiele większe. Ja taki mam w domu, więc staram się jak najmniej przy nim siedzieć.
  Mam nadzieje, ze moje informacje Ci w czymś pomogą, a najlepiej zapytaj się swojego lekarza.
  Buziaczki

  Edysia z  #536384

  ania-r

  Re: Ciąża a komputer!

  W poprzedniej ciąży sporo czasu spędzałam przy komputerze (i w ogóle wszelakiej elektronice) – dzidzia urodziła się całkowicie zdrowa. Dlatego myślę, że nie ma sensu przeginać ani w jedną, ani w drugą stronę – siedzieć przy komputerze tyle ile to potrzebne w pracy, a w domku poszukać jednak innych rozrywek 😉

  Pozdrawiam

  Ania, Emilka i

  #536385

  karioka

  Re: Ciąża a komputer!

  Ja pracuje 8 godzin dziennie przy komputerze. Moja doktorka powiedziala, ze wazne jest ustawienie komputerow w miejscu pracy. O ile przod monitora jest zabezpieczony dosc dobrze przed wysylaniem promieniowanie, to tyl monitora nie ma takiej ochrony. Wazne jest, aby nikt nie “strzelal” w Ciebie tym promieniowaniem, czyli nie mial tylu monitora wycelowanego w Ciebie i na dodatek w bliskiej odleglosci. Dodatkowo wazne jest, aby nie miec komputera (chodzi o pudlo) bezposrednio za soba badz z boku.
  Ale z tego co wiem, to wielu lekarzy wysyla swoje ciezarne pacjentki pracujace na komputerze na zwolnienie lekarskie, tak na wszelki wypadek. Moja doktorka stwierdzila, ze jesli chce pracowac w ciazy, to ona nie widzi przeciwwskazan do pracy przy komputerze.

  karioka z mocno juz kopiacym Dominikiem (~6 maj 2004)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close