Co myślicie o tym?

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #84950

  Anonim

  http://www.wprost.pl/ar/?O=86875

  I od razu spytam (bo na „swój” wątek o naszych chorobach wejdę później jak Ula zaśnie) co myśicie o polecanej na forum gazety dr „od robaków” (tej, która przyjmuje w dziwnej jak dla mnie vegamedice w Warszawie)?

  #1274047

  kas

  Re: Co myślicie o tym?

  Artykuł bardzo „wprostowy”… A jeśli chodzi o sam temat to ja kompletnie nie wierzę w homeopatię, bioenergoterapię i inne. Czyli właściwie się z autorami zgadzam.

  Kas
  pisanina  #1274048

  eunike

  Re: Co myślicie o tym?

  „Wprost” chyba ogólnie ma na celu szokować swoimi artykułami, bez względu na to w jaki sposób będzie to osiągnięte – czy to przez pisanie bzdur, czy naginanie faktów, czy pisanie o jednej stronie medalu całkowicie pomijając drugą, itd. I to wszysto dla kasy – żeby więcej pisma się sprzedało… Tym bardziej ich zarzut, że lekarze zajmują się naturalnymi metodami leczenia wyłącznie dla kasy jest nie na miejscu, nie mówiąc już o tym, że głupi (co uzasadniła jedna lekarka w swojej wypowiedzi tam w komentarzach)


  Cyprianek (listopad 2005)

  #1274049

  mata-hari

  Re: Co myślicie o tym?

  A ja uważam, że artykuł ten w bardzo trafny sposób pokazał to, co się dzieje w naszym kraju. Ludzie są naiwni niesamowicie i kto może, wykorzystuje to. Zgadzam się też z zarzutem, jakoby „lekarze” robili to dla kasy (no, chyba że sami są tak beznadziejnie głupi by wierzyć w te wszystkie „czary-mary” – wtedy może wchodzić w rachubę działanie zgodnie z własnymi przekonaniami, co jeszcze bardziej podkreśla ich ignorancję)

  Co do „wprost”, to uważam, że jest to zbyt szanujące się czasopismo, by mogło pozwolić sobie na bezpodstawne zarzuty zniesławienia. Zwróć uwagę, że w artykule padają konkretne nazwiska i przytaczane są treści z „The Lancet”, który nie jest pierwszym-lepszym wydawnictwem.

  Michaś 09.05.04

  #1274050

  eunike

  Re: Co myślicie o tym?

  W sumie nawet mnie ten artykuł podniósł na duchu, bo nawet nie wiedziałam, że w Polsce jest coraz więcej lekarzy, którzy wiedzą, że człowiek to coś więcej, niż tylko biochemia, i chcą swoich pacjentów leczyć całościowo.
  Niestety jest też sporo naciągaczy i oszustów, i to przez ich poczynania wrzuca się potem wszystkich specjalistów medycyny naturalnej do jednego wora. A różne Wprosty mają gotowy materiał na artykuł, smutne to naprawdę.

  Zapewniam Cię, że wszystkie czasopisma stosują metody naginania faktów, z tym że brukowce piszą bzdury bezpośrednio, natomiast ‚szanujące się pisma’ w mistrzowski sposób naginają fakty i tak nimi operują, aby nie napisać jakiejś nieprawdy bezpośrednio, ale ją wyraźnie zasugerować. Na tym polega różnica.


  Cyprianek (listopad 2005)

  #1274051

  kotus

  Re: Co myślicie o tym?

  homeopaci,bioenergoterapeuci, i cała rzesza innych czarodziei ogłupiaja i żerują na kasie tych naiwnych.Nie wierzę im,ani w to ich leczenie :-/ Tzn może inaczej nie poddałabym sie ich leczeniu  #1274052

  klucha

  Re: Co myślicie o tym?

  gdy coś staje się modne to od razu znajdą sie ludzie którzy będą wiedzieć jak na tym zarobić, tak jest wszędzie.

  jeżeli już korzystam z niekonwecjonalnych metod np. homeopatii to traktuję to jako wspomagacze, nigdy nie zastępuję/odrzucam prawdziwych leków

  z drugiej strony rozumiem ludzi którzy słyszą od lekarza że już nie ma szans :(, że łapią się wszystkiego i chcą wierzyć, szukając pomocy u bio…, chińskich ziółkach, itd.

  ps. po lekturze f. gazety czuję się zawsze jak jeden wielki robak, naganianie pacjentów przez fora, ogłoszenia lekarzy na forach…

  Izka i 4 latka

  #1274053

  Anonim

  Re: Co myślicie o tym?

  Ja też nie wierzę, ale gdy ostatnio lekarze mają problem z diagnozami odnośnie Ulki to zastanawiam sie czy studiować medycynę czy zwrócić się ku „innym rozwiązaniom” 🙂

  #1274054

  Anonim

  Re: Co myślicie o tym?

  Obiektywnych artykułów dzisiaj „ze świecą szukać” 😉

  #1274055

  Anonim

  Re: Co myślicie o tym?

  Znalazłam artykuł szukając informacji o biorezonansie. Znajomi korzystają z usług jakiegoś zaklinacza i bardzo sobie chwalą. Przyznam się że zszokowało mnie, że inteligentni ludzie jeżdżą, płacą niemało za możliwość potrzymania kulek i są święcie przekonani, że ich to uzdrawia  #1274056

  Anonim

  Re: Co myślicie o tym?

  W odpowiedzi na:


  ps. po lekturze f. gazety czuję się zawsze jak jeden wielki robak


  ja się czuję jak jeden wielki grzyb

  robaczywy grzyb

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close