Cytologia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #33842

  sasanka

  Dziewczyny, mam pytanie.
  Na wynikach badania cytologicznego wymazu z pochwy przy nazwie bakterii podają nawias i plusy. Np. ( +) , (++), ( +++) – co oznacza poszczególna liczba tych ” plusów” ?

  Jeśli znacie ciekawe strony na ten temat- będę wdzięczna:)
  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Milena+ aniołek 17.09.2003

  #444912

  marti1

  Re: Cytologia

  milw,

  To oznacza, jaki jest wzrost poszczególnych bakterii..jeżeli niewielki to jest (+)..jeżeli duży to nawet (++++)…takie z jednym plusem nie zawsze nawet się leczy bo czasem sa naturalne dla organizmu…różnie…ale te z dwoma plusami wzyż, trzeba przeleczyć antybiotykiem najlepiej zgodnie z antybiogramem…

  Marti z aniołkiem i wielką nadzieją  #444913

  sasanka

  Re: Cytologia

  Marti, czy lactobacillus ( +++) powinnam się przejmować?

  Milena+ aniołek 17.09.2003

  #444914

  marti1

  Re: Cytologia

  milw,

  Przejmować nie ale trzeba to poleczyć…idź do ginka i pokaż mu wyniki…

  Będzie dobrze! Ja przez bakterię nie mogłam zajśc za pierwszym razem także wylecz to cholerstwo!!!

  Będzie dobrze…

  Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

  #444915

  bronka5

  Re: Cytologia

  A lactobactilius to nie są przypadkiem te dobre bakterie kwasu mlekowego? Te, które się specjalnie hoduje za pomocą lactovaginalu? Nie jestem pewna, ale wydaje się być to logiczne

  #444916

  sasanka

  Re: Cytologia

  Tak, to te…ale ja nigdy nie brałam żadnych leków dopochwowych. No teraz to juz zdąrzyłam sie zorientowac, że lactobacillus sa przy prawidłowej florze pochwy…

  „Lactobacillus, rodzaj w obrębie rodziny Lactobacillaceae (pałeczka kwasu mlekowego). Dla człowieka mają znaczenie gatunki Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus i Lactobacillus odontolyticus.

  Lactobacillus acidophilus (Lactobacillus vaginalis, Lactobacillus Döderleini) jest symbiontem (symbioza) człowieka i innych ssaków. Umiejscawia się w pochwie, metabolizuje glikogen zawarty w nabłonku (tkanka nabłonkowa) błony śluzowej, wytwarzając duże ilości kwasu mlekowego, utrudnia inwazje innych drobnoustrojów do dróg rodnych.

  Lactobacillus bifidus umiejscawia się w przewodzie pokarmowym noworodka i utrzymuje w czystej hodowli przez cały okres karmienia wyłącznie mlekiem matki. Zakwaszając treść przewodu pokarmowego spełnia identyczną rolę ochronną jak poprzednio omówiony. Obydwa omówione gatunki stanowią przykład odporności symbiotycznej.

  Ważną rolę w życiu człowieka spełniają także inne gatunki z rodzaju Lactobacillus, takie jak: Lactobacillus casei, Lactobacillus lactis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus caucasicus. Drobnoustroje te są podstawą wytwarzania takich produktów spożywczych, jak: kwaśne mleko, jogurt, kefir, sery, kiszona kapusta, kiszone ogórki, kiszonki pastewne dla zwierząt itp.

  Lactobacillus odontolyticus osiedla się w zmianach próchniczych w zębach (próchnica zębów) i wytwarzając produkty kwaśne rozpuszcza sole wapniowe zębiny, pogłębiając w ten sposób proces niszczenia zęba.”

  Więc chyba nie mam się czym martwić.

  Pozdrawiam

  Milena+ aniołek 17.09.2003  #444917

  marti1

  Re: Cytologia

  dziewczyny…macie rację, że to te dobre…ja od razu na wzrost obfity dostaję drgawek ale tak to oczywiście nie ma się czym martwić :-))

  Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close