Czy gin mierzył Wam kości miednicy??

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #28352

  niki23

  No właśnie , słyszałam kiedyś ,że jest coś takiego jak pomiar kanały rodnego mamy i , do tego służy tzw. miednicomierz. Ponoć tego pomiaru dokonuje się,żeby zobaczyć czy kanał mamy nie jest zbyt mały,by urodziła ona naturalnie.Ja przyznam się,że czegoś takiego nigdy nie miałam, a chciałabym bo obawiam się naturalnego porodu właśnie ze względu na moją chłopięcą budowę. Powiedzcie na czym polega to badanie i czy wykonuje się je standardowo. A może 20 tydz. ciąży to za wczesnie na taki pomiar, bo tam sie ponoć jeszcze wszystko rozciąga. Kochane jak to wygląda u Was?? Pozdrawiam

  Niki23 i lutowa dzidzia

  #376039

  sprezynka

  Re: Czy gin mierzył Wam kości miednicy??

  Mierzy się ale to stanowczo za wcześnie (20 tydzień). Przed samym porodem, jak dziecko wg pomiarów jest duże a budowa ciała matki – drobna. Wtedy istnieje ryzyko, że nie przejdzie przez kanał rodny. Sama się dowaduję (moja mała już jest podobno spora a ja do dużych nie należę…)
  Pozdrawiam!

  Sprezynka i dzidzia (7/12)…po USG 8/12  #376040

  kamka

  Re: Czy gin mierzył Wam kości miednicy??

  Ja mialam robiony taki pomiar miednicy w 13 tygodniu ciazy.Moja miednica okazala sie bardzo mala i polozna powiedziala ze jezeli dziecko bedzie duze moge miec problemy z jego urodzeniem,ale dodala tez ze miednica moze sie rozejsc do czasu porodu,wiec jestem dobrej mysli i czekam:)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close