Czy mogę brać te leki?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #76818

  olaka

  Mam problem, jestem porządnie przeziębiona. Po prostu umieram… Jest mała szansa, że jestem w ciąży ale wiadmomo jak to jest. Gdyby co byłabym w 1 tygodniu. W akcie desperacji i okropnego kaszlu, nie do opanowania wzięłam kilka razy septolete plus, neoangin i citrosept. Na ulotkach nie ma jako takich przeciwskazań, ale mnie już naszły wątpliwości. Byłam dziś u lekarza: przepisał bioparox, rutinoscorbin, tantum verde i do nosa xylometazolin. Jak myślicie brać, czy walczyć dalej sama. Przyznam, że to trwa od poniedziałku, ale mam taki kaszel, że aż boli cała klatka piersiowa, a i tak nie da się odkaszlnąć… Pocieszcie i doradźcie co robić?

  Ola i Ninka 2 l. 10 m.

  #1021834

  gosik

  Re: Czy mogę brać te leki?

  Ja brałam na początku ciąży z Fifim bioparox, aspirynę w 8 tygodniu. W obecnej ciąży też chorowałam w tym samym czasie i brałam leki.
  Lepiej chyba wziąźć leki i się wyleczyć niż gorzej rozchorować (mnie domowe sposoby też zawiodły). Mi lekarz wytłumaczył, że wirusy są dla dzidzi groźniejsze, bo przenikają łatwiej…Bioparox – jak mnie zapewniał – jest bezpieczny (działa tylko miejscowo) tantum verde też. Ja mu ufałam i brałam

  Pozdrawiam

  Gosia

  Filip braciszek  #1021835

  kamelia

  Re: Czy mogę brać te leki?

  Można Citrosept (ale ja bym ograniczyła do raz dziennie), Tantum Verde w sprayu lub pastylki, czosnek w tabletkach, Rutinoskorbin, co do Bioparoxu to nie wiem, ale pewnie lekarz wie… Za to zdecydowanie nie używałabym Xylometazolinu (czytałam, że nie wolno i to kilka razy!!!), przemęcz się, albo kup sobie chociaż jakiś Sterimar, Marimar czy Rhinoton (to nie zaszkodzi bo tylko nawilża i rozrzedza). Pij wodę lub mleko z miodem, sok cytrynowy, malinki…

  Michałek 14.08.2003

  #1021836

  kata

  Re: Czy mogę brać te leki?

  Wiem, że na pewno nie mozna brać kropli do nosa. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

  #1021837

  marta2004

  Re: Czy mogę brać te leki?

  Rutinoskorbin -w moim przypadku bym go nie brała, bo u mnie wykryto przeciwciała antykariolipinowe i muszę brać acard na „rozżedzenie”, a rutinoskorbin zagęszcza krew. (tak prosto mówiąc, ale to tylko moje zdanie, zapytaj lekarza).

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close