czy pijecie mleko sojowe?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #23428

  agnes02

  Zawsze lubiłam kawkę. I teraz w czasie karmienia chciałabym ppijać bezkofeinową z dodatkiem mleka sojowego. Niby lekarka mówiła mi, żeby go też unikać, ale chyba nie ma co tak przesadzać ze wszystkim.
  Czy macie jakieś doświadczenia, jak reagowały Wasze dzieciaczki?
  agnieszka + michałek

  #318441

  magdawroc

  Re: czy pijecie mleko sojowe?

  A z jakiego powodu masz unikać sojowego? Czy wogóle mleka?
  Teoretycznie wszystko potencjalnie może szkodzić,ale to nie znaczy,ze każdemu – zdarzają się np. uczulenia na marchewkę!? Ale to nie znaczy,że wszyscy mają jej nie jeść. No, chyba,że to jakieś szczególne zalecenia?
  Ja właśnie sojowe piłam, bo córeczka miała uczulenie na mleko krowie…

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)  #318442

  agnes02

  Re: czy pijecie mleko sojowe?

  Pytam z tego względu, bo będą ostatnio na wizycie dostałam od lekarki mówiła mi , że sojowe również uczula i żebym unikała. Poza tym sojowe jest chyba zdecydowanie mniej uczulające niż krowie. Nie wiem na ile to prawda, ale słyszałam , że niewielka ilość alergenów w mleku matki uodparnia dziecko na przyszłość, więc pewnie nie ma co tak przesadzać ze wszystkim. Poza tym strasznie smakuje mi taka kawa bezkofeinowa z mlekiem sojowym, daje mi chociaz namiastkę prawdziwej.
  aga + michałek 4.08.

  #318443

  magdawroc

  Re: czy pijecie mleko sojowe?

  Myślę, że wszystko można próbować – stopniowo i z umiarem. Bo inaczej naprawdę trzeba by unikać niemalże wszystkiego w diecie. A mamie też coś się należy, prawda? O ile nie szkodzi jej dzidzi. Ja bym piła i obserwowała Malenstwo. Poza tym również słyszałam, że sojowe jest zdecydowanie mniej uczulające niż krowie i wiem, że niektórym mamom zastępuje zakazane krowie.

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close