Czy to mozliwe,zeby znowu zatkaly sie kanaliki ocz

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #59422

  agula1

  Od tygodnia mojemu synkowi lzawi i ropieje oczko. Macius jak sie urodzil mial zatkane kanaliki ropne. Jak skonczyl 2 miesiace bylismy z nim na zabiegu i oto mije pytanie, czy to mozliwe zeby sie to znowu zatkalo? Moze mieliscie tez taka sytuacje? Teraz przemywam mu rumiankiem i mam nadzieje ze to mu przejdzie bo nie chcialabym , zeby znowu mial zabieg. :-(((

  11.03.2004 – Maciuś

  #758445

  gacka

  Re: Czy to mozliwe,zeby znowu zatkaly sie kanaliki ocz

  Ja mam pytanie do Ciebie – czy lekarze stwierdzili na 100 %, że kanaliki były zrośnięte? Pytam, bo sama byłam w podobnej sytuacji – Julce od urodzenia ropiało oczko. Raz było lepiej raz gorzej. Odwiedziłam kilku lekarzy, zakraplałam chyba wszystkim możliwymi kroplami z antybiotykami i nie było poprawy. Wisiała też nad nami wizja udrażniania. Jednak jakaś intuicja kazała mi poczekać, odkładać tę decyzję na później. I trafiłam w końcu na lekarkę (do dziś jest ona lekarzem Julki), która powiedziała, że taki problem z ozkami ma teraz co 2 dziecko i lekarze najczęściej bez żadnych badań kierują na udrażnianie. Sama na pewno wiesz co to za zabieg. Natomiast w 99 % jest to niepotrzebne, bo problem z ropiejącym oczkiem mija sam w momencie jak dziecko zaczyna się pionizować (siadać, wstawać). Wcześniej większość czasu spędza leżąc z oczkami wbitymi w sufit i wówczas spadają na oczka rózne paprochy, które powodują, że kanaliki się zatykają. To przyczynia się do ropienia i łzawienia oka. Owszem – są przypadki, gdy dziecko ma całkowicie zarośnięte kanaliki i wówczas należy je udrożnić, ale takich przypadków jest mało. Czasami też wystarczy tylko masowanie okolic ujścia kanalika i błonka zarastająca sama pęknie. U nas walka trwała tak do 4 lub nawet 5 miesiąca, ale słyszałam, że są przypadki ropiejącego oczka u dzieci nawet do roku. Pytałam lekarki, czy to np boli dziecko lub czuje ona jakiś dyskomfort – usłyszałam, że nie i jest to raczej kwesta dokładniejszego dbania o higienę oczka (częste przemywanie jałowym gazikiem solą fizjologiczną), a dziecko nie czuje z tego powodu ani bólu, anie nic podobnego.
  Słyszałam też (potwierdzone przypadkiem moich znajomych), że taki zabieg może być konieczny do powtórzenia i w ich przypadku było podobnie – po zabiegu po jakimś czasie oczko zaczęło znowu ropieć, ale przeczekali.
  Proponuję – przeczekać. Ale jeżeli było stwierdzone, że kanaliki były zrośnięte – to już niech lekarz zdecyduje (ale taki dobry lekarz).

  Duża buźka

  Gacka i Julka 01.03.2004

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close